Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Umelé oplodnenie- mnoho miliónov embryí- (pred Pánom Bohom p

brotherrr
Zaslal: So september 08, 2012 7:14 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 november 2011 Príspevky: 77
Vyhlásenie federácie katolíckych lekárov: Ako katolíci veríme v absolútnu dôstojnosť ľudskej osoby, stvorenej na obraz a podobu Boha. Táto dôstojnosť existuje od prvého okamihu počatia nového človeka a prináleží mu po jeho prirodzenú smrť.“

Vo vyhlásení katolíckych lekárov sa ďalej uvádza, že hoci umelé oplodnenie prinieslo šťastie mnohým párom, bola za to zaplatená obrovská cena. Touto cenou je obchádzanie dôstojnosti ľudskej osoby. Mnoho miliónov embryí bolo vytvorených a zlikvidovaných počas procesu umelého oplodnenia. Navyše tieto ľudské bytosti sa používajú ako experimentálne zvieratá, určené na likvidáciu a sú považované skôr za tovar, ako za ľudské bytosti.

„Ako katolícki lekári sme si vedomí bolesti, ktorú páru prináša neplodnosť , ale rovnako tak veríme, že výskum a liečebné metódy, potrebné na riešenie problémov neplodnosti, sa musia vykonávať v etickom rámci, ktorý rešpektuje špecifickú dôstojnosť ľudského embrya. História našej spásy skrze Ježiša Krista nám ukazuje, že ľudstvo trpí, keď sa ignoruje alebo zabúda na skutočnosť, že Boh je náš Stvoriteľ a my sme jeho stvorenie. Môžeme byť plne ľudskí, keď žijeme v súlade s Božiu vôľou, rešpektujúc osobitú dôstojnosť, ktorá je darovaná každému človeku.“
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So september 08, 2012 7:56 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7361 Bydlisko: Mám.
Lekári si musia dávať pozor na všelijaké vyhlásenia. Wink

Kresťanský terorizmus je náboženský terorizmus, ktorý je motivovaný interpretáciou kresťanstva. Militantní kresťania svoje skutky opierajú o Sväté písmo Starého i Nového zákona (Bibliu) alebo hľadajú opodstatnenie svojich násilníckych aktivít v teológii kresťanstva. Mnohí z nich snívajú o nahradení demokracie teokratickým režimom.

Výrečná je Božia armáda (Army of God), zameraná proti prerušovaniu tehotenstva. Jej členovia majú na rováši celý rad zločinov vrátane bombových útokov, strelieb a vrážd.

Priamo na stránke s odvolaním na Žalm 55, 15 z Biblie sa chvália, že lekár – gynekológ George Tiller už nikdy nebude môcť zavraždiť deti.

O militantných kresťanoch

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
wiwi
Zaslal: So september 08, 2012 8:42 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 jún 2012 Príspevky: 36
Je to zase len ich jednostranný ideologický pohľad. Oplodnená bunka nie je človek, tak ako vajce nie je sliepka a jadierko z jablka nie je strom. Tak tu prosím ťa len nezačínaj nejakým citovým vydieraním a demagógiou, že zlí vedci zabíjajú maličké zlatučké babätká, lebo to proste nie je pravda. Horšie by bolo, keby sa zlikvidovali embryá, ktoré už majú ľudské vlastnosti a vedomie, čo sa ale v tomto prípade nerobí. Aj keď je jasné, že tých zlikvidovaných embryí by malo byť čo najmenej. Celkovo považujem umelé oplodnenie za dobrú a užitočnú vec, pričom samozrejme veda stále napreduje a snaží sa nájsť také spôsoby, aby sa žiadne embryá nezvýšili. Lenže cirkevníci odmietajú umelé oplodnenie aj bez toho, podľa nich je to vraj "nedôstojné" - čo by samo o sebe nebolo problém, však kto nechce isť na umelé oplodnenie tak nemusí. Ale oni to chcú zakázať zákonom celej spoločnosti, aj nekatolíkom, čo považujem za neprijateľné.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So september 08, 2012 8:51 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7361 Bydlisko: Mám.
wiwi napísal(a):
Oplodnená bunka nie je človek, tak ako vajce nie je sliepka a jadierko z jablka nie je strom.

Bigotní kresťania s tým nemajú problém. Oni si myslia, že vajce je sliepka a sliepka je vajce, a tak majú už dávno vyriešený problém, že čo bolo skôr: sliepka či vajce? Laughing

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.