Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Kandidáti na prezidenta

Komu dáte svoj hlas?

Gyula Bárdos  
0%
  [ 0 ]  0%

Jozef Behýl  
0%
  [ 0 ]  0%

Ján Čarnogurský  
20%
  [ 1 ]  20%

Robert Fico  
20%
  [ 1 ]  20%

Viliam Fischer  
0%
  [ 0 ]  0%

Pavol Hrušovský  
0%
  [ 0 ]  0%

Ján Jurišta  
0%
  [ 0 ]  0%

Andrej Kiska  
0%
  [ 0 ]  0%

Milan Kňažko  
0%
  [ 0 ]  0%

Stanislav Martinčko  
0%
  [ 0 ]  0%

Milan Melník  
0%
  [ 0 ]  0%

Helena Mezenská  
40%
  [ 2 ]  40%

Peter Osuský  
0%
  [ 0 ]  0%

Radoslav Procházka  
20%
  [ 1 ]  20%

Jozef Šimko  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 5
Lemmy
Zaslal: Pi marec 14, 2014 1:01 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6812 Bydlisko: Mám.
Kálmán Petőcz napísal(a):
V tých debatách, ktoré som počul (nepočúval som zďaleka všetky, napríklad pani Mezenskú som nepočul vôbec), ani raz, ani od jedného kandidáta nezaznela veta: Chcem byť prezidentom všetkých občanov a občianok. Všetci chcú byť len prezidentmi mužskej časti populácie. Že preháňam? Možno. Oni by sa určite ohradili a odvolávali by sa na zaužívané (tradičné) jazykové pravidlá, podľa ktorých mužský rod vlastne zastupuje aj rod ženský. Áno, je to jazyková tradícia, ktorá však väzí v hlboko zakorenenom presvedčení o podriadenom postavení ženy v rodine a spoločnosti. Kto iný by mal začať s odbúravaním tejto zlej tradície, kto iný by mal začať používať rodovo korektný jazyk, ak nie prezident?

Hrubá chyba, a pritom tento človek kandiduje do Európskeho parlamentu za stranu Sloboda a solidarita.

Keď už chce byť tak jazykovo korektný, tak by mal v každej vete, ktoré napísal, povedať za každým slovom prezident aj prezidentka, pretože nekandidujú len muži, ale aj jedna žena, práve tá, ktorej názory v debatách nepočúval. A asi preto sa Kálmán Petőcz takto chybne vyjadruje.

Napríklad, keď už tak jazykovo mudruje, mohol predsa byť tiež jazykovo korektný, a mohol napísať vety takto:
Citácia:
Národnoštátne záujmy sú druhý najčastejší pojem, ktorý kandidáti a kandidátka s obľubou používajú. Určite je možné definovať záujmy slovenského národa ako takého, dajú sa vymedziť záujmy štátu ako celku, dá sa hovoriť o záujmoch všetkých občanov a občianok (alebo aj obyvateľov a obyvateliek Slovenskej republiky).

Nuž, volič, ktorý si chce vybrať kandidáta alebo kandidátku s reálnymi predpoklady stať sa prezidentom alebo prezidentkou všetkých občanov a občianok, má skutočne ťažkú úlohu.

Zaslal: Pi marec 14, 2014 1:03 pm Odpovedať s citátom
A ešte má aj chybu vo vete: s reálnymi predpoklady. Má byť: s reálnymi predpokladmi.

Zaslal: Ne marec 16, 2014 1:58 am Odpovedať s citátom
Kiska bude prezident. (Aspoň teraz mi to tak vychádza podľa výsledkov.)

Zaslal: Ne marec 16, 2014 8:09 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 925
Lemmy napísal(a):
Kiska bude prezident. (Aspoň teraz mi to tak vychádza podľa výsledkov.)

Všetko vyšlo podľa predpokladov. Kapitál je kapitál. Znova ma to utvrdilo o možnosti manipulácií volieb.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne marec 16, 2014 12:08 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Všetko vyšlo podľa predpokladov. Kapitál je kapitál. Znova ma to utvrdilo o možnosti manipulácií volieb.

Ale nemáš pravdu. Fico má 28 %, Kiska 24 %, a Procházka 21 %. Zbytočne veríš hlúposti, že došlo k manipulácii volieb. Jednoducho, ľudia prišli voliť, a takto rozhodli občania.

Zaslal: Ne marec 16, 2014 3:57 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):

Ale nemáš pravdu. Fico má 28 %, Kiska 24 %, a Procházka 21 %. Zbytočne veríš hlúposti, že došlo k manipulácii volieb. Jednoducho, ľudia prišli voliť, a takto rozhodli občania.

Tento výsledok bol jasný už dávno pred voľbami,že postúpi Fico s Kiskom. Som zvedavý,aká bude teraz kampaň,čo spravia,aby Fico prehral,lebo tak by to malo byť pripravené podľa mňa.Ktovie,čo na neho vytiahnu,alebo aký spôsob zvolia,
Každý kandidát by mal mať rovnaké podmienky. Rovnaký priestor v médiách a aj rovnaké reklamné plochy. Teraz by chceli dokonca,aby kandidáti skladali kauciu. To by opäť zvýhodnilo len bohatých kandidátov kapitálu. Podobne,ako pri vzniku politickej strany sú potrebné dosť vysoké finančné prostriedky. To nie je demokracia,keď má niekto značný náskok na štarte,alebo sa mu štart celkom znemožní.
Lemmy
Zaslal: Ne marec 16, 2014 4:00 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Teraz by chceli dokonca,aby kandidáti skladali kauciu. To by opäť zvýhodnilo len bohatých kandidátov kapitálu. Podobne,ako pri vzniku politickej strany sú potrebné dosť vysoké finančné prostriedky. To nie je demokracia,keď má niekto značný náskok na štarte,alebo sa mu štart celkom znemožní.

Áno, tie reči o kaucii treba stopnúť čo najskôr. To by bol veľmi zlý politický krok.

Zaslal: Ne marec 16, 2014 10:27 pm Odpovedať s citátom
V 1. kole bolo voliť len 43,4 % voličov. Väčšina občanov neprejavila o voľby záujem. I to je obraz demokracie. Demokracie ako vlády väčšiny, ale väčšina nemá záujem sa vyjadriť. Pritom bolo až 14 kandidátov.

Je smutné, že menšina musí brániť demokratické hodnoty. Väčšina sa jednoducho na demokraciu vykašľala. Aby raz tá väčšina neplakala, že demokraciu stratia úplne.

Zaslal: Po marec 17, 2014 12:02 am Odpovedať s citátom
Demokratická väčšina na demokraciu kašle. Očakávajú, že druhí budú za nich rozhodovať. Keď mlčia (nezúčastňujú sa volieb), tak nech ani nekritizujú volebné výsledky.

Zaslal: Po marec 17, 2014 6:16 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Demokratická väčšina na demokraciu kašle. Očakávajú, že druhí budú za nich rozhodovať. Keď mlčia (nezúčastňujú sa volieb), tak nech ani nekritizujú volebné výsledky.

Ja chápem ľudí,čo neboli voliť a viem si domyslieť aj prečo sa tak zachovali.
Tu sú niektoré možnosti:
znechutenie z politiky a politikov
nevhodní kandidáti
jasný výsledok - vopred bolo jasné,ako to skončí
málo času kvôli zlej ekonomickej situácii niektorých ľudí
nefunkčnosť systému
mafiánske praktiky

Je až zarážajúce,koľko ľudí sa dobre uživí politikou a politikárčením. Bolo mi zle,keď som videl to množstvo okolo politikov pri voľbách.Dolu,kde treba pracovať katastrofálne chýbajú ľudia. Ľudia pracujú za nízke platy v čoraz horších podmienkach. Páni si to vôbec neuvedomujú,pretože sa majú veľmi dobre a snažia sa mať čoraz lepšie. Na vysoké miesta je pretlak a sú schopní vynaložiť veľké prostriedky,aby sa tam dostali.
Na práce do Čenobyľu,alebo Fukušimy za likvidátorov katastrofy taký nával nebol.Nikto tam nešiel dobrovoľne,ale len nasilu,príkazom. Nemal by byť plat odzkadlením veľkosti záujmu? Niektorí politici sa vzdávajú aj platov,pretože veľmi dobre vedia,koľko sa dá zarobiť,keď je človek na vysokom mieste. Vysokí funkcionári by mali mať jednoznačne menšie platy,aby to bolo spravodlivé.
Lemmy
Zaslal: Po marec 17, 2014 8:47 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Ľudia pracujú za nízke platy v čoraz horších podmienkach.

A prečo sa títo ľudia neangažujú? Neaktivizujú? Alebo ako sa angažujú? Čo robia pre to, aby nemali nízke platy?

Zaslal: Št marec 20, 2014 5:59 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Ľudia pracujú za nízke platy v čoraz horších podmienkach.

A prečo sa títo ľudia neangažujú? Neaktivizujú? Alebo ako sa angažujú? Čo robia pre to, aby nemali nízke platy?

Všetko záleží od možností jednotlivcov. Občas ich okolnosti donútia zjednotiť sa a vznikajú rôzne revolúcie,vzbury,povstania.Niekedy sú to aj zúfalé činy jednotlivcov,ktoré ale nemajú účinok proti zabehanému nespravodlivému systému. Napr. Jánošík,alebo rôzni extrémisti,teroristi. Chceli by niečo meniť podľa svojich predstáv.Ich úspech záleží od toho,či dokážu so svojimi ideai strhnúť masy. Ťažko je zvrhnúť nespravodlivé systémy slušnými metódami,preto to asi väčšinou prebieha krvavo.
Lemmy
Zaslal: Št marec 20, 2014 6:10 pm Odpovedať s citátom
Volieb sa zúčastnilo len 1 914 021 ľudí. To je 43,40 %. To je menšina. Väčšina sa na voľby vykašľala. Keby sa volieb zúčastnila aj mlčiaca väčšina, tak by výsledky boli úplne iné. Takže, ak sa majú ľudia pracujúci za nízke platy na niekoho sťažovať, tak to sú oni samotní, pretože sa zdá, že patria k tej mlčiacej väčšine.

Voľby sú najslušnejšia metóda. Ľudia pracujúci za nízke mzdy si môžu sami za to, že túto metódu ignorujú. Kde je tých 2 495 772 ľudí, ktorí sa nezúčastnili volieb?

Zaslal: Št marec 20, 2014 7:04 pm Odpovedať s citátom
Ľudo Dobšovič napísal(a):
Zdá sa vám, ktorí chcete ignorovaním volieb dosiahnuť zmenu, že to svojou ignoráciou dosiahnete? Čo ste doposiaľ dosiahli, ak ste voľby ignorovali? Nemusíte ísť voliť, ale tí čo voliť išli a pôjdu sa postarajú o to, že budú nimi zvolení poslanci a politici pripravovať zákony, ktoré budú platiť aj pre Vás. Neísť voliť je ako udrieť dlaňou do vody v jazere a myslieť si, že vyvoláte vlnobitie…

Zaslal: So marec 22, 2014 11:39 pm Odpovedať s citátom
Nikto za prezidenta – najlepšia voľba!

Navštívte stránku www.niktozaprezidenta.sk. Na tejto stránke je veľmi dobre vidno, že keby sa mlčiaca väčšina zúčastnila volieb, tak by volebný výsledok mohol byť úplne iný.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 8 z 10
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: