Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Kandidáti na prezidenta

Komu dáte svoj hlas?

Gyula Bárdos  
0%
  [ 0 ]  0%

Jozef Behýl  
0%
  [ 0 ]  0%

Ján Čarnogurský  
20%
  [ 1 ]  20%

Robert Fico  
20%
  [ 1 ]  20%

Viliam Fischer  
0%
  [ 0 ]  0%

Pavol Hrušovský  
0%
  [ 0 ]  0%

Ján Jurišta  
0%
  [ 0 ]  0%

Andrej Kiska  
0%
  [ 0 ]  0%

Milan Kňažko  
0%
  [ 0 ]  0%

Stanislav Martinčko  
0%
  [ 0 ]  0%

Milan Melník  
0%
  [ 0 ]  0%

Helena Mezenská  
40%
  [ 2 ]  40%

Peter Osuský  
0%
  [ 0 ]  0%

Radoslav Procházka  
20%
  [ 1 ]  20%

Jozef Šimko  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 5
Lemmy
Zaslal: So august 25, 2012 1:14 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6509 Bydlisko: Mám.
Otváram túto tému pre budúce prezidentské voľby.

Už sa hovorí o jednom možnom kandidátovi na prezidenta.
Matúš Ritomský napísal(a):
Pre človeka žijúceho na Slovensku je dôležité venovať pozornosť ešte jednej veci. Aj u nás máme ľudí, ktorí svoj vzor hľadajú skôr v autokratickom Rusku a prejavujú sympatie k Putinovskym riešeniam. V prípade, že ide o možného kandidáta na post prezidenta SR, je užitočné nebrať to na ľahkú váhu.

Naposledy upravil Lemmy dňa Št január 16, 2014 3:45 am, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Št september 06, 2012 12:03 pm Odpovedať s citátom
Pri čítaní článkov o potenciálnych kandidátoch na prezidenta ma zaujala jedna veta.
Mum napísal(a):
Slovenské pravicové strany pripomínajú hemoroidy. Je ich viac než je Slovensko ochotné tolerovať, každý je boľavý iným spôsobom a všetky sú v …!

Zaslal: Pi september 07, 2012 9:28 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 jún 2012 Príspevky: 36
O kandidatúre uvažuje aj zakladateľ Dobrého anjela Andrej Kiska. O ňom sa píše:

Citácia:
Andrej Kiska je filantrop a úspešný podnikateľ, ktorý pôvodne vyštudoval mikroelektroniku. Po tom, čo v deväťdesiatych rokoch založil splátkové spoločnosti Triangel a Quatro a istý čas ich viedol, sa rozhodol časť peňazí venovať na charitu. Následne rozbehol s kolegom projekt Dobrý anjel, zameraný na pomoc onkologickým deťom a ich rodinám. V roku 2011 bol ocenený Krištáľovým krídlom v kategórii filantropia.

http://spravy.pravda.sk/o-kiskovej-kandidature-hovori-uz-aj-anjelska-posta-fwy-/sk_domace.asp?c=A120906_191410_sk_domace_p58
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut október 16, 2012 3:44 pm Odpovedať s citátom
O prezidentskom kandidátovi pravice rozhodnú primárky

Zdroj: JeToTak.sk

Zaslal: Pi november 16, 2012 5:01 pm Odpovedať s citátom
Procházka z KDH sa núka za slovenského prezidenta

Peter Tkačenko napísal(a):
Do súboja o prezidentské kreslo sa chystá už tretí člen KDH. Po zakladateľovi Jánovi Čarnogurskom a jeho nástupcovi Pavlovi Hrušovskom by o prezidenta zabojoval aj Radoslav Procházka. Ako podmienku si kladie širšiu dohodu politických strán a primárne voľby.

„Ak by som mal byť predmetom takej dohody ja a ak by na ňu nadväzovala práve účasť verejnosti, je to karta, ktorú by bol hriech zahodiť do kúta,“ povedal Procházka v rozhovore na hnonline.sk. Procházku ako kandidáta na rokovaniach predsedov opozičných strán pôvodne navrhol predseda SaS Richard Sulík. Ten momentálne žiadne meno nechcel komentovať. KDH zatiaľ tiež zotrváva na podpore Hrušovského. Naopak, Procházka by sa ako prezident páčil šéfovi OĽaNO Igorovi Matovičovi aj poslancovi za SDKÚ-DS Miroslavovi Beblavému. „Určite by bol vynikajúci prezident,“ myslí si Beblavý.

Procházka tvrdí, že kandidatúru nezvažuje pre vlastný prospech, ale preto, že prezidentský súboj na jar 2014 bude predohrou k parlamentným voľbám v roku 2016. Pravica podľa neho musí ukázať schopnosť víťaziť. „Ak si pravý stred v prezidentských voľbách vypýta ďalšiu nakladačku, už ho z ringu vyslovene vynesú na nosidlách,“ uviedol.

Zaslal: Št december 27, 2012 12:50 am Odpovedať s citátom
Z dielne KDH sa núka i Čarnogurský.

Vznikol petičný výbor za voľbu JUDr. Jána Čarnogurského na prezidenta SR. Pozri stránku: www.PanPrezidentCarnogursky.sk

Zaslal: Pi marec 01, 2013 12:35 pm Odpovedať s citátom
Kresťanský Národný blok ponúka Návrh občianskeho kandidáta Vladimíra Pavlíka na funkciu prezidenta Slovenskej republiky.
Viac o Vladimírovi Pavlíkovi napísal(a):
Je faktografista, všetko čo píše dokumentuje, to je výsledok tých desiatich rokov súkromného vzdelávania keď pracoval v bani, ale aj určitý dar od Boha.

Zaslal: Pi marec 01, 2013 7:04 pm Odpovedať s citátom
Peter Kalmus ponúka petičný hárok na stránke www.peterkalmus.tym.sk.

Zaslal: Po marec 04, 2013 10:16 pm Odpovedať s citátom
Kandidatúru na prezidenta ohlásil 46-ročný Košičan Leonid Chovanec

Kandidovať sa rozhodol kvôli tomu, že je nespokojný so situáciu na Slovensku.

„Je tu len okrádanie chudobných ľudí a tí istí ľudia nás už 20 rokov presviedčajú o svojich kvalitách. Myslím si, že je čas na výmenu tvárí,“ povedal Chovanec, ktorý si zároveň myslí, že ako nezávislý a nepolitický kandidát by mohol mať v prezidentských voľbách šancu.

„Som invalidný dôchodca, odpracoval som trinásť rokov a po dvoch mozgových príhodách mi vyrátali plný invalidný dôchodok 165,80 eur. Aj toto je dôvod mojej kandidatúry,“ doplnil.

Chovanec je presvedčený, že sa mu s pomocou priateľov podarí získať 15 000 podpisov.

„Na žiadnu kampaň nemám peniaze a nemám ani sponzorov. Chcem sa s ľuďmi rozprávať osobne a vysvetľovať môj úmysel zmeniť zákony a ústavu tak, aby boli pre ľudí,“ dodal.

TASR

Zaslal: Po marec 04, 2013 10:42 pm Odpovedať s citátom
Leonid Chovanec má svoju stránku.

Zaslal: St marec 06, 2013 4:11 pm Odpovedať s citátom
Prečítajte si názor Petra Končeka: Kto si môže dovoliť kandidovať na prezidenta?

Zaslal: Ut apríl 23, 2013 10:59 pm Odpovedať s citátom
Spoločenstvo Ladislava Hanusa na stránke Bratislavské Hanusove dni pozýva širokú verejnosť na prvú prezidentskú diskusiu.

Do diskusie sú pozvaní traja kandidáti na prezidenta: Čarnogurský, Kiska a Procházka.

Humanisti, choďte, zaujímajte sa o politiku, počúvajte pozorne, čo hovoria, aké majú kandidáti názory.

Kedy: 24. 4. 2013, streda, o 18.00 h
Kde: UPeCe, Mlynská dolina, Staré Grunty 36, Bratislava

Viac: Prvá prezidentská diskusia

Zaslal: Št apríl 25, 2013 10:24 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 08 júl 2009 Príspevky: 156
Čo poviete na tohoto kandidáta, má šancu.http://slovak-hyde-park.sk/julius-kubik/zivotopis/
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Št apríl 25, 2013 10:46 am Odpovedať s citátom
Takže, ďalším kandidátom na prezidenta je Július Kubík.

No, škoda, že Spoločenstvo Ladislava Hanusa spravilo cielený výber, len troch kandidátov, a vynechalo napríklad aj tohto katolíka. Iste by mal čo v diskusii povedať.

Je potrebné spraviť druhú prezidentskú skupinu, kde naopak nebudú pozvaní títo traja menovaní (Čarnogurský, Kiska a Procházka), ale budú pozvaní ignorovaní kandidáti (Chovanec, Kubík, Pavlík…).

Len kto ju spraví? Ktorá občianska spoločnosť?

Zaslal: Pi jún 07, 2013 12:13 pm Odpovedať s citátom
Petícia na podporu občianského kandidáta za prezidenta SR

PETÍCIA

Žiadam, aby Predseda Národnej rady Slovenskej republiky prijal návrh kandidatúry Jána Molnára na funkciu prezidenta Slovenskej republiky.

Rodné číslo kandidáta: 48-06-11/756, vek: pri začatí zbierania podpisov (12.12.2012) má kandidát 64 rokov, Stav: dôchodca, adresa trvalého pobytu: Bratislava, Devínska cesta 16, PSČ 84104

Vyhlásenie Jána Molnára: Súhlasím so svojou kandidatúrou a spĺňam podmienky na zvolenie za prezidenta Slovenskej republiky

Podpísaný hárok pošlite na adresu kandidáta: Ján Molnár, Devínska cesta 16, 841 04 Bratislava

Na svoju česť prehlasujem, že ak ma občania zvolíte za Vášho občianského prezidenta z ústavnej právomoci urobím tieto kroky aby som Vám občanom vrátil moc do Vaších rúk:
1. V zmysle právomoci vyplývajúce prezidentovi z Ústavy SR rozpustím parlament z dôvodov demontáže demokracie a právneho štátu (porušovanie ľudských práv je v súčasnosti predmetom štátneho tajomstva)
2. Vyhlásim nové parlamentné volby s možnosťou prípravy nových občianských politických strán a ich prezentácia bezplatne vo verejnoprávnych médiach počas jedného roka (zástupca musí byť kedykoľvek odvolateľný)
3. Rozpustím vládu a na toto dočasné obdobie ustanovím úradnícku vládu z aktívnych občanov náhodným výberom (náhodný výber z prihlásených aktívnych občanov - odborníkov)
4. Urobím všetko preto, aby sa zaviedla priama demokracia a bezúročná ekonomika (využijem právo vypísať referendum o otázkach verejného záujmu). Nepodpíšem žiadny zákon, ktorý by porušoval ľudské práva (v súčasnosti napríklad zákon o dobrovoľných dražbách je v rozpore s Európskym Dohovorom o ochrane ľudských práv a základných slobôd a doslova vyrába bezdomovcov - bohatnú bytové mafie). Budem vyžadovať zo strany štátu (polícia, prokuratúra, súdy) aby striktne dodržiavali čl. 154c Ústavy SR, ktorý prikazuje nadradenosť o.i. Európskeho Dohovoru o ochrane ľudských práv a základných slobôd nad domácimi zákonmi (v súčasnosti je predmetom štátneho tajomstva aby sa tento článok v praxi ignoroval). Zriadim osobitný kabinet poradcov, odbprníkov z radov obyčajných občanov, ktorým dám zvýšené právomoci pri obhajovaní spravodlivosti a ochranu rodín.

5. Budem iniciovať zriadenie špeciálneho výboru pre vyšetrenie a potrestanie zločinov spáchaných po roku 1989 nielen z ľudskoprávneho hľadiska odškodnenie za porušovanie ľudských práv políciou, prokuratúrou a súdnictvom, ale aj z hľadiska ekonomického pri tunelovaní fyriem, vlastizrady pri predajoch strategických podnikov a všetkých podozrení z korupcie, klientelizmu a ohrozovania suverenity Slovenskej republiky.

Moje videa: www.youtube.com/watch?v=oyn3ocHAB_Y

Moja stránka na FB: www.facebook.com/profile.php?id=100001448388496

Stránka OZ: Občianske združenie, Občianske stredisko pre rozvoj demokracie a ľudských práv: www.koloseo.info

Ak súhlasíte, prosím stiahnite si aj petíciu na www.koloseo.info/prezident/peticia.doc a dajte ju podpísať rodine, priateľom aj iným a prosím pošlite mi ju späť na moju adresu.

Hľadám poradcov zo všetkých regiónov Slovenska, záujemcovia mi môžu napísať na j.molnar@koloseo.info môžem preposlať zatiaľ nezverejnený môj program a programové vyhlásenie o pripravovaných zmenách pre každý rezort, je nutná ZMENA v myslení celej našej spoločnosti!!!

Nechcem vystupovať ako osobnosť diktátor, mojim cieľom je počas volebnej kampane vystúpiť vo verejnoprávnej televízie a interpretovať názory mojích poradcov z radov obyčajných ľudí, preto zriadim (aj predvolebný aj na ostro) osobitný kabinet poradcov prezidenta, ktorí budú mať pravidelný priestor vo verejnoprávnych médii a povinnosť diskutovať s občanmi o veciach verejných.

Zdroj: www.peticie.com/peticiaobcianskehokandidatajanamolnara

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 10
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: