Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Kandidáti na prezidenta

Komu dáte svoj hlas?

Gyula Bárdos  
0%
  [ 0 ]  0%

Jozef Behýl  
0%
  [ 0 ]  0%

Ján Čarnogurský  
20%
  [ 1 ]  20%

Robert Fico  
20%
  [ 1 ]  20%

Viliam Fischer  
0%
  [ 0 ]  0%

Pavol Hrušovský  
0%
  [ 0 ]  0%

Ján Jurišta  
0%
  [ 0 ]  0%

Andrej Kiska  
0%
  [ 0 ]  0%

Milan Kňažko  
0%
  [ 0 ]  0%

Stanislav Martinčko  
0%
  [ 0 ]  0%

Milan Melník  
0%
  [ 0 ]  0%

Helena Mezenská  
40%
  [ 2 ]  40%

Peter Osuský  
0%
  [ 0 ]  0%

Radoslav Procházka  
20%
  [ 1 ]  20%

Jozef Šimko  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 5
Lemmy
Zaslal: Ut marec 04, 2014 10:24 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Mám vytipovaných 6 kandidátov, ktorí nepotrebujú môj hlas. Teda, že ich voliť nemusím.

1. Ján Čarnogurský
  2. Robert Fico
  3. Pavol Hrušovský
  4. Andrej Kiska
  5. Milan Kňažko
  6. Radoslav Procházka

Zaslal: St marec 05, 2014 4:43 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1091
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
V skutočnosti nejde o žiadne voľby,ale len schvaľovanie už pripravených kandidátov. Ľudia nemajú možnosť dať si svojho kandidáta,to je zatiaľ len výsada politických strán,riadených finančnými skupinami.

Ani toto nie je pravda. Kotleba iste nepatrí medzi schválených kandidátov. A nie je ani riadený finančnými skupinami.

Po ďalšie, ľudia stále majú možnosť dať si svojho kandidáta. Ale nemôžu to byť hocijakí ľudia, nejaká hŕstka ľudí, drobná skupinka. Nech je ich aspoň 15 000, a nech si vyberú a zvolia zo svojho stredu svojho kandidáta. Napríklad Behýl alebo Melník sú občianski kandidáti. Helena Mezenská kandiduje práve týmto spôsobom, že niekoľko ľudí sa jej opýtalo, či by nechcela byť prezidentkou, a ona im povedala, že ak bude vidieť záujem verejnosti, tak bude súhlasiť. A oni naozaj nazbierali dostatok hlasov, ktoré ju presvedčili, aby prijala túto ponuku, a tak teraz kandiduje.

Mám veľké množstvo argumentov, že sa, Skeptik, mýliš.

Ja by som za nikoho,čo je vo veľkej politike nedal ruku do ohňa.Pochybujem,že je tam niekto bez krytia.

S tým navrhovaním som myslel kanditátov do parlamentu. Samozrejme,že do funkcie pezidenta je potebný určitý počet nazbieraných podpisov. Ja však žiaľ ani v tomto prípade neverím v nestrannosť kandidátov.Ide príliš o veľké fazuľky,aby finačné skupiny riskovali nezvolenie svojho človeka.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: St marec 05, 2014 4:51 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Mám vytipovaných 6 kandidátov, ktorí nepotrebujú môj hlas. Teda, že ich voliť nemusím.

1. Ján Čarnogurský
  2. Robert Fico
  3. Pavol Hrušovský
  4. Andrej Kiska
  5. Milan Kňažko
  6. Radoslav Procházka

Pokiaľ bude taký volebný systém aj naďalej,tak zbytočne pôjdem voliť,lebo neverím v jeho nezmanipulovateľnosť.
Lemmy
Zaslal: Pi marec 07, 2014 11:18 pm Odpovedať s citátom
Prekvapuje ma zmýšľanie niektorých politikov. Napríklad Ján Budaj teraz vo voľbách podporuje Milana Kňažka. Pritom by mohol podporiť aj Viliama Fischera. Veď v roku 2012 boli na spoločnej kandidátke.

Zaslal: So marec 08, 2014 12:17 am Odpovedať s citátom
Myslím si, že Jozef Behýl si vymýšľa v tlačovej správe.
Jozef Behýl napísal(a):
Hlavne ide o základný rozpor a porušenie zákona pri financovaní predvolebnej kampane.

Týka sa to týchto kandidátov:

p. Róbert Fico – doterajšia investícia vyššia ako 650 000 EUR

p. Radoslav Procházka – viac ako 460 000 EUR

p. Andrej Kiska – viac ako 350 000 EUR

p. Pavol Hrušovský – viac ako 228 000 EUR

p. Milan Kňažko – viac ako 215 000 EUR

p. Gyula Bárdos – viac ako 175 000 EUR

p. Ján Čarnogurský – viac ako 170 000 EUR

Pravdepodobní sponzori:

p. Róbert Fico – strana SMER, plus všetky finančné skupiny, ktoré podporujú stranu SMER a riadia jednotlivé rezorty a majú obrovský vplyv v médiách, v reklamných a prieskumných agentúrach

p. Radoslav Procházka – strana NOVA, SAS a ich sponzori

p. Andrej Kiska – Európska scientologická cirkev, organizácie z USA a z Francúzska

p. Pavol Hrušovský – zahraničné nadácie pôsobiace aj na Slovensku a bývalý pokladník KDH pán „G“

p. Milan Kňažko – tlačový magnát s výrazným vplyvom v súkromných televíziách

p. Gyula Bárdos – finančné fondy maďarských nacionalistov, maďarsko - židovská americká lobby a SMK

p. Ján Čarnogurský – nadnárodné stavebné spoločnosti pôsobiace na Slovensku

Zaslal: So marec 08, 2014 12:25 pm Odpovedať s citátom
Radoslav Procházka napísal(a):
Jasné, že idem do volieb s ambíciou vyhrať a zároveň hovorím, že ak nevyhrám a zostanem pôsobiť ako poslanec NR SR, nebudem zakladať novú politickú stranu.

Zaslal: So marec 08, 2014 8:50 pm Odpovedať s citátom
Je človek výsledkom evolúcie? (prezidentská anketa)

Kandidátov na prezidenta sme sa spýtali: Je človek výsledkom evolúcie?

Gyula Bárdos (SMK)

Vysvetlenie:
Som veriaci človek, zdroj bytia pre mňa vyplýva z mojej katolíckej viery. Proces vývinu života, samozrejme, nespochybňujem.

Ján Čarnogurský (nezávislý)
Áno

Vysvetlenie:
Človek je výsledkom evolúcie a vesmír je výsledkom veľkého tresku.

Robert Fico (Smer)
Odmietol odpovedať

Vysvetlenie:

Pavol Hrušovský (KDH, Most, SDKÚ)

Vysvetlenie:
Verím v Boha ako stvoriteľa, ale samozrejme, že človek sa do súčasnej podoby vyvíjal.

Andrej Kiska (nezávislý)
Áno

Vysvetlenie:

Milan Kňažko (nezávislý)

Vysvetlenie:
Ako kto… Plne rešpektujem rôzne vysvetlenia vzniku sveta a človeka. Samozrejme evolučná teória je všeobecne uznaná vedecká teória. Preto proti nej nemožno nič namietať. Rovnako však rešpektujem, ak niekto vzhľadom na svoju vieru uznáva aj iné vysvetlenia vzniku a podstaty sveta. Myslím, že tak by to v slobodnej spoločnosti malo byť.

Helena Mezenská (nezávislá)
Áno

Vysvetlenie:
Ale aj výsledkom stvorenia a vyššieho zámeru.

Radoslav Procházka (nezávislý)

Vysvetlenie:
Sme stvorení Bohom a na jeho obraz, pričom proces stvorenia zjavne prebiehal postupne. Malickov Strom života je parádny film.

Zaslal: Ne marec 09, 2014 8:24 pm Odpovedať s citátom
Z letáka kandidáta na prezidenta Kisku:

„O rok nato sa narodil Dobrý anjel.

O charite, ktorá bude pomáhať rodinám, ktoré sa pre chorobu ocitli v núdzi, sa Andrej Kiska desiatky hodín rozprával s priateľom Igorom Brossmannom. Výsledkom ich spoločných plánov bolo založenie Dobrého anjela v roku 2006.“

A práve čítam článok Brossmann: Kiska je absolútne nevhodný kandidát.

Odborník na reklamu a marketing Igor Brossmann spolu s Andrejom Kiskom založili v roku 2006 charitatívny projekt Dobrý anjel. Brossmann sa však v otázke vhodnosti kandidovať za prezidenta s Kiskom rozišiel. Nepáčilo sa mu, že Kiska sa chystá zneužiť projekt anjela.

Prečo ste podporili prezidentského kandidáta Milana Kňažka a nie Andreja Kisku?

Podľa mňa je najvhodnejším kandidátom Milan Kňažko. Andrej je môj veľmi blízky priateľ, sme skoro ako bratia, čo sa týka charity. Ale ja si myslím, že on je absolútne nevhodný.

Ani ste neodporúčali Andrejovi Kiskovi, aby išiel vôbec kandidovať za prezidenta?

My sme sa na tomto rozišli. Nepáčilo sa mi, že sa chystá zneužiť anjela. Vedel som to dva roky dopredu.

Zaslal: Ne marec 09, 2014 11:42 pm Odpovedať s citátom
Andrej Kiska napísal(a):
Môj 27-ročný syn žije v Prahe, 23-ročná dcéra v Londýne. Z druhého manželstva mám deväťročnú dcérku a päťročného syna.

Zaslal: Po marec 10, 2014 10:24 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Pokiaľ bude taký volebný systém aj naďalej, tak zbytočne pôjdem voliť, lebo neverím v jeho nezmanipulovateľnosť.

Tak sa skús zapájať do občianskych aktivít. Prečítaj si napríklad článok Voliť nestačí, organizuj sa!

Vieš, ľudia majú rôzne názory.

Zaslal: Ut marec 11, 2014 4:17 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Pokiaľ bude taký volebný systém aj naďalej, tak zbytočne pôjdem voliť, lebo neverím v jeho nezmanipulovateľnosť.

Tak sa skús zapájať do občianskych aktivít. Prečítaj si napríklad článok Voliť nestačí, organizuj sa!

Vieš, ľudia majú rôzne názory.

Problém je v tom,že do každej strany iniciovanej zdola podľa mňa infiltrujú svojich ľudí kapitalisti.Zhodnotia,či je pre nich nejakou hrozbou,alebo prínosom a podľa toho konajú. Väčšinu strán ale založili sami a ovládajú celú politickú scénu.Kapitál si predsa nenechá diktovať niečo obyčajnými ľuďmi,keď im ide o veľmi veľké zisky.Investícia do politikov sa vracia tisícnásobne.
S voľbou prezidenta je to také isté. Jedni kandidáti,ktorí sú už v politike príliš dlho,ktorým by nikto nedal hlas. Druhí neznámi neskúsení bez šance. Že by sa naozaj nenašlo viac perspektívnych kandidátov? Kapitál už tiež zrejme rozhodol.
Ja vidím len jedného schopného kandidáta a to je Fico. Ostatní nemajú skúsenosti s vysokou politikou,alebo nevedia dobre robiť politiku. Nevedia spraviť dojem na ľudí,že to naozaj robia dobre.
Je to ako pri spevákoch.Jeden len otvorí ústa a hneď je poznať,že vie spievať,iní sa doslova trápia a človek je z ich spevu hneď rozčarovaný,alebo znechutený.
Lemmy
Zaslal: Ut marec 11, 2014 7:08 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Problém je v tom,že do každej strany iniciovanej zdola podľa mňa infiltrujú svojich ľudí kapitalisti.

To je strašné, aký si skeptik (pochybovačný, nedôverčivý človek). Wink

Zaslal: St marec 12, 2014 5:19 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Problém je v tom,že do každej strany iniciovanej zdola podľa mňa infiltrujú svojich ľudí kapitalisti.

To je strašné, aký si skeptik (pochybovačný, nedôverčivý človek). Wink

Má to svoje dôvody. Vidím,čo sa reálne deje. Je to v ľudskej povahe využívať možnosti vo svoj prospech. Kto ich má lepšie,čiže je bližšie pri válove,zožerie viac a snaží sa nepustiť k nemu tých druhých,lebo vie,ako by dopadol.Už som videl všeličo.Viem odhadnúť ,ako sa kto zachová,prečo tak robí.Fyzikálne zákony platia aj v medziľudských vzťahoch.dá sa nimi vyjadriť aj ľudské správanie. Nemusím byť ani zasvätený do určitého stupňa z nejakej privilegovanej skupiny,aby som videl do určitých vecí .Stačí sledovať,kto sa kedy a ako zachová.
Lemmy
Zaslal: St marec 12, 2014 6:32 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Fyzikálne zákony platia aj v medziľudských vzťahoch.dá sa nimi vyjadriť aj ľudské správanie.

Tak s tým rob niečo, a využi tie fyzikálne zákony.

Zaslal: Št marec 13, 2014 9:19 pm Odpovedať s citátom
Toto nemá chybu, ako sa vedia v denníku SME vykrúcať. Ouch
šéfredaktor SME Matúš Kostolný napísal(a):
Odmietam, že by sme porušili volebné moratórium. To sa začalo dnes ráno o siedmej hodine, noviny však boli vytlačené pred včerajšou polnocou a u predplatiteľov a na stánkoch boli už pred šiestou ráno, teda pred začiatkom moratória.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 7 z 10
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: