Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Kandidáti na prezidenta

Komu dáte svoj hlas?

Gyula Bárdos  
0%
  [ 0 ]  0%

Jozef Behýl  
0%
  [ 0 ]  0%

Ján Čarnogurský  
20%
  [ 1 ]  20%

Robert Fico  
20%
  [ 1 ]  20%

Viliam Fischer  
0%
  [ 0 ]  0%

Pavol Hrušovský  
0%
  [ 0 ]  0%

Ján Jurišta  
0%
  [ 0 ]  0%

Andrej Kiska  
0%
  [ 0 ]  0%

Milan Kňažko  
0%
  [ 0 ]  0%

Stanislav Martinčko  
0%
  [ 0 ]  0%

Milan Melník  
0%
  [ 0 ]  0%

Helena Mezenská  
40%
  [ 2 ]  40%

Peter Osuský  
0%
  [ 0 ]  0%

Radoslav Procházka  
20%
  [ 1 ]  20%

Jozef Šimko  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 5
TvojOponent
Zaslal: Ne február 16, 2014 12:11 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Citácia:
Už trepeš dve na tri. Chýb sa dopúšťaš ty, nie ja.

To nie je argument, ale osočenie.
Ale nemusíš sa ospravedlnovať. Veď Ťa už poznám. Smile[/quote]

Zaslal: Ne február 16, 2014 12:21 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7128 Bydlisko: Mám.
Žiadne osočenie. Ja som ťa upozornil na chyby, ktoré píšeš. (Ne február 16, 2014 11:23 am)

Na to si začal vymýšľať, nie argumentovať. Takže ja som už len dodal, že trepeš nezmysly. A ospravedlniť sa máš ty, nie ja, pretože ty si klamal o Kňažkovi, nie ja.

Zaslal: Št február 20, 2014 9:28 am Odpovedať s citátom
Andrej Kiska konečne povedal pravdu

YouTube

Zaslal: Št február 20, 2014 4:58 pm Odpovedať s citátom
Anna Belousovová: Prečo nevolím Kňažka

Zaslal: St február 26, 2014 4:29 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1059
Lemmy napísal(a):
Anna Belousovová: Prečo nevolím Kňažka

Bolo by správne,keby sa úplne zakázalo zverejňovanie volebných prieskumov. Je to totiž najhoršia reklama pre slabších uchádzačov,aká môže existovať. Veď kto už pôjde voliť niekoho,komu odhadujú 1% hlasov? Naozaj len blízka rodina ,nejakí rodáci a zopár tých,čo nevedia počítať. Je to veľmi neférový postup zvýhodňujúci určitých volených. Potom sa nedá hovoriť o nejakých demokratických voľbách. Človek sa nemôže zbaviť dojmu,že niektorí kandidáti na zvolenie sú tam len do počtu. Je to úmysel,že si zastali posty neperspektívnych a nezvoliteľných,alebo naozaj kandidujú bez akéhokoľvek nátlaku a nevadí im táto obrovská antireklama? Question
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: St február 26, 2014 4:38 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Bolo by správne, keby sa úplne zakázalo zverejňovanie volebných prieskumov.

Prečo? Volič má byť rozhodný. Nemá sa orientovať podľa nejakých prieskumov. Tie prieskumy sú pre voliča len pomôckou.

Volič sa má zaujímať o kandidátov. A má sám podľa seba voliť.

Zaslal: Pi február 28, 2014 4:34 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Bolo by správne, keby sa úplne zakázalo zverejňovanie volebných prieskumov.

Prečo? Volič má byť rozhodný. Nemá sa orientovať podľa nejakých prieskumov. Tie prieskumy sú pre voliča len pomôckou.

Volič sa má zaujímať o kandidátov. A má sám podľa seba voliť.

Mne by to osobne veľmi prekážalo,keby ma médiá pomocou nejakých predbežných prieskumov odpísali ako kandidáta na prezidenta. To nie je žiadna pomôcka pre voliča,aby slobodne volil,ale totálna manipulácia s voličom.
Možno je to taká dohoda,že niektorí kandidáti sú len bábky a o výsledku je už rozhodnuté vopred,preto im zverejnenie zlého výsledku pre ich osobnú voľbu nevadí. Z každého súdka sa vyberie kandidát podľa chutí voličov a všetci sú spokojní,že mali toho svojho kandidáta a mohli mu dať hlas.To,že bol už vopred odpísaný nikomu asi nevadí. Zrejme nerozmýšľajú,že ich voľba bola úplne zbytočná a mohli si radšej doma oddychovať,ako ísť voliť..
Lemmy
Zaslal: Pi február 28, 2014 5:41 pm Odpovedať s citátom
Nie je to tak! Keď niektorý kandidát má v spoločnosti veľmi málo priaznivcov, tak sa to prejaví aj v prieskume.

Napríklad Peter Osuský neoslovil ľudí, a on to dobre videl práve v prieskumoch, takže radšej sa vzdal kandidatúry. Podobne predtým Ľubica Blašková a Leonid Chovanec pochopili, že veľmi málo ľudí im dá hlasy, takže nakoniec sa rozhodli ani nekandidovať. To, že kandidujú niektorí kandidáti, je preto, lebo robia PR svojim politickým stranám, ktoré sa normálne nevedia dostať do parlamentu.

Voľby sú demokratické, to znamená, že rozhoduje väčšina. Právo kandidovať má aj minoritný kandidát, ale nech aj počíta s tým, že ľudia nemusia o neho prejaviť záujem. A ani neprejavia.

Kandidáti s nízkym voličským potenciálom sa musia viac snažiť, ak chcú zaujať občanov ako väčšinu obyvateľstva, o tom sú predsa voľby.

Neviem, prečo by sa mal prezidentom stať kandidát, ktorý vie zaujať len 15 000 občanov.

Zaslal: So marec 01, 2014 7:14 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Nie je to tak! Keď niektorý kandidát má v spoločnosti veľmi málo priaznivcov, tak sa to prejaví aj v prieskume.

Neviem, prečo by sa mal prezidentom stať kandidát, ktorý vie zaujať len 15 000 občanov.

Všetky prieskumy,štatistiky sa dajú sfalšovať.Stačí len "správne" položená otázka a výsledok sa hneď dostaví. Silní kandidáti majú podľa všetkého aj dobré vzťahy s tvorcami prieskumu a médiami.
Preto,aby sa zabránilo tejto manipulácii voliča malo by byť predbežné zverejňovanie % hlasov pre jednotlivých kandidátov jednoznačne zakázané.

Viem,že podobné zverejňovanie % prieskumov ovplyvnilo aj mňa,keď som bol voliť a nevolil som stranu,ktorá mala malé preferencie. Voliť niekoho,kto nemá šancu sa dostať do parlamentu bol podľa mňa nezmysel.Ktovie koľko voličov práve z tohto dôvodu volilo niekoho iného.Som presvedčený,že ich bolo veľa.
Pekne to bolo vidno aj pri voľbe Kotlebu.Keď ľudia zbadali,že ich hlas naozaj zaváži,tak išli voliť.
Lemmy
Zaslal: Ne marec 02, 2014 9:26 pm Odpovedať s citátom
Silný, slabý kandidát, to sú reči. Napríklad kto mi vie zdôvodniť, prečo vo voľbách dá hlas kandidátovi Stanislavovi Martinčkovi.
TASR napísal(a):
Ako hodnotíte doterajšiu volebnú kampaň?

Stanislav Martinčko odpovedal: „Pokladám ju za nečestnú. Tým sú aj voľby nečestné, a teda nedemokratické. Čestné voľby vyzerajú inak. V nich by sa museli kandidáti postaviť na rovnakú štartovaciu čiaru a mali by byť vyzvaní, aby predstúpili pred občanov a povedali, aké zmeny by ste pre nich pripravili a čo pre nich chcú viac urobiť. Toto sa na Slovensku nedeje. Dokonca kandidáti sú rozdelení tak, ako celá krajina – na chudobných a na bohatých. Bohatí majú väčší priestor v médiách a nás chudobných len doslova trpia a náš najväčší trestný čin, ktorého sme sa dopustili, je to, že sme neznámi. A v niektorých výsledkoch preferencií už nemáme ani meno. My sme už len iní kandidáti. Médiá nám nedávajú šancu. Ak by sme ju mali a prehrali by sme, bola by to čestná prehra, ale zatiaľ je to nečestný súboj. V takomto súboji za úspech budem považovať to, ak nebudem posledný.“

Vraví sa, že na Slovensku je veľa chudobných. Prečo potom chudobní nevolia chudobného kandidáta? Ale dávajú prednosť bohatému. Zrušenie prieskumov by k ničomu neviedlo.

Zaslal: Po marec 03, 2014 4:14 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Vraví sa, že na Slovensku je veľa chudobných. Prečo potom chudobní nevolia chudobného kandidáta? Ale dávajú prednosť bohatému. Zrušenie prieskumov by k ničomu neviedlo.

Mnohí ľudia nerozumejú,volebným trikom.Netušia,ako sú manipulovaní oni a aj celé voľby. Keby to väčšina chudobných pochopila a tlačila na zmenu volebných systémov,tak by sa aj niečo dosiahlo v spoločnosti.Volebné systémy sú nastavené tak,že umožňujú vládnuť menšine bohatých.Rozhodujúcim faktorom je totiž kapitál.On teraz určuje všetko. Za malú misku šošovičky získavajú ešte väčší majetok.
Lemmy
Zaslal: Po marec 03, 2014 5:50 pm Odpovedať s citátom
To nie je pravda. Volebný systém je nastavený tak, že kto získa viac hlasov, tak vládne. To je dobre.

Hovoríš, že mnohí ľudia nerozumejú volebným trikom? Naopak, rozumejú voľbám dobre. Oni vedia dobre, prečo volia tú a tú stranu, tých a tých kandidátov.

Zaslal: Ut marec 04, 2014 6:07 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
To nie je pravda. Volebný systém je nastavený tak, že kto získa viac hlasov, tak vládne. To je dobre.

Hovoríš, že mnohí ľudia nerozumejú volebným trikom? Naopak, rozumejú voľbám dobre. Oni vedia dobre, prečo volia tú a tú stranu, tých a tých kandidátov.

Viac hlasov môže získať aj ten,komu niekto napíše,že ich mal viac,pritom ľudia volili úplne ináč.Teoreticky by sa to dalo manipuláciou hlasov pri sčitavaní.Ja by som v tomto veru neveril nikomu.

V skutočnosti nejde o žiadne voľby,ale len schvaľovanie už pripravených kandidátov. Ľudia nemajú možnosť dať si svojho kandidáta,to je zatiaľ len výsada politických strán,riadených finančnými skupinami. To,že je to tak dosvedčujú zákony,ktoré potom takto zvolený parlament prijíma.Zvýhodňuje totiž kapitál a žmýka obyčajných ľudí. Bohatým sa teleruje neplatenie daní a chudákov by zdreli z kože
Lemmy
Zaslal: Ut marec 04, 2014 6:26 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
V skutočnosti nejde o žiadne voľby,ale len schvaľovanie už pripravených kandidátov. Ľudia nemajú možnosť dať si svojho kandidáta,to je zatiaľ len výsada politických strán,riadených finančnými skupinami.

Ani toto nie je pravda. Kotleba iste nepatrí medzi schválených kandidátov. A nie je ani riadený finančnými skupinami.

Po ďalšie, raz už bola jedno volebné obdobie (2002 – 2006) v parlamente Komunistická strana, v opozícii, lebo získala 6,32 %. Tiež išlo o schvaľovanie už pripravených kandidátov?

Po ďalšie, ľudia stále majú možnosť dať si svojho kandidáta. Ale nemôžu to byť hocijakí ľudia, nejaká hŕstka ľudí, drobná skupinka. Nech je ich aspoň 15 000, a nech si vyberú a zvolia zo svojho stredu svojho kandidáta. Napríklad Behýl alebo Melník sú občianski kandidáti. Helena Mezenská kandiduje práve týmto spôsobom, že niekoľko ľudí sa jej opýtalo, či by nechcela byť prezidentkou, a ona im povedala, že ak bude vidieť záujem verejnosti, tak bude súhlasiť. A oni naozaj nazbierali dostatok hlasov, ktoré ju presvedčili, aby prijala túto ponuku, a tak teraz kandiduje.

Mám veľké množstvo argumentov, že sa, Skeptik, mýliš.

Zaslal: Ut marec 04, 2014 7:56 pm Odpovedať s citátom
Prezident v občianskom zrkadle

Sú tam odpovede 10 kandidátov.

Prezident v občianskom zrkadle je akcia realizovaná voľným zoskupením občianskych aktivistov. Jej podstatou je položiť kandidátom na prezidenta otázky s občianskymi témami.

Zaujíma nás účasť občanov na správe vecí verejných, práca štátnych orgánov v prospech občanov a zvyšovanie podielu občanov na výkone moci.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 6 z 10
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: