Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Kandidáti na prezidenta

Komu dáte svoj hlas?

Gyula Bárdos  
0%
  [ 0 ]  0%

Jozef Behýl  
0%
  [ 0 ]  0%

Ján Čarnogurský  
20%
  [ 1 ]  20%

Robert Fico  
20%
  [ 1 ]  20%

Viliam Fischer  
0%
  [ 0 ]  0%

Pavol Hrušovský  
0%
  [ 0 ]  0%

Ján Jurišta  
0%
  [ 0 ]  0%

Andrej Kiska  
0%
  [ 0 ]  0%

Milan Kňažko  
0%
  [ 0 ]  0%

Stanislav Martinčko  
0%
  [ 0 ]  0%

Milan Melník  
0%
  [ 0 ]  0%

Helena Mezenská  
40%
  [ 2 ]  40%

Peter Osuský  
0%
  [ 0 ]  0%

Radoslav Procházka  
20%
  [ 1 ]  20%

Jozef Šimko  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 5
Lemmy
Zaslal: Ut jún 11, 2013 7:35 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7169 Bydlisko: Mám.
Som vám sympatický? Nechajte ma pilotovať lietadlo!

Jozef Rajtar napísal(a):
Zdá sa vám to divné? Tak predsa funguje politika v celom „vyspelom svete“.

Všimnite sa, ako sa robia rebríčky politikov. Namiesto hodnotenia podľa dosiahnutých výsledkov a odbornej zdatnosti je jediným relevantným kritériom v dnešnom systéme „popularita politikov“. Agentúry zisťujú „sympatie k politikom“, pretože voliči na ich základe dávajú svoj hlas vo voľbách.

Zaslal: So jún 22, 2013 9:17 pm Odpovedať s citátom
Takže kandidát Andrej Kiska je kresťan, a rovnako aj Peter Osuský.

Zaslal: St júl 17, 2013 5:13 pm Odpovedať s citátom
Ďalším kandidátom sa chce stať Stanislav Regec z Nových Zámkov.

Prečo sa chcem stať prezidentom SR?

Citácia:
Stanislav Regec - kandidát na funkciu prezidenta SR vo voľbách v roku 2014.

-52 rokov, pracujem ako kreslič - dizajnér, Nové Zámky, občan SR.

Volebný program:

1. Boj za zákaz vytvárania nových peňazí súkromnými bankami na základe úveru v SR.
2. Zaviesť prvky priamej demokracie, zmeniť doteraz platný systém referenda, zmeniť ústavu SR v tomto smere.
2. Odstránenie nezamestnanosti vybudovaním štátnych podnikov, štátne zákazky by mohli byť finančným zdrojom pre takéto podniky.
3. Obmedzenie pôsobnosti súkromného sektora v niektorých oblastiach ekonomiky ako napr. sociálna sféra a pod.
4. Zabezpečiť funkčný právny, politický a sociálny system.
5. Boj proti koľektívnej hlupote, straníckym ideológiam.

Tento volebný program je krátky, ale presne vystihuje potreby veľkej časti občanov SR. Ako prezident budem presadzovať tieto programové body
v NR SR, aby sa vyriešila ekonomická, sociálna a politická kríza v SR. Budem bojovať proti straníckosti, straníckym ideológiam a tak pripravím
pôdu pre preniknutie priamej demokracie do spoločnosti v našej republike. Pevne verím, že obyčajní ľudia sa budú v budúcnosti viac spoliehať na
systém priamej demokracie ako na straníckych funkcionárov a ich stranícke ideológie.

V prípade záujmu Vás prosím o zaslanie Vaších údajov ako meno, priezvisko a adresa na túto e-mailovú adresu: stanislavregec@yahoo.com
Veľmi by som bol vďačný, keby Váš mail bol digitálne podpísaný, čiže obsahoval
by Váš verejný šifrovací kľúč. Dá sa vygenerovať zadarmo cez GPG program, dá sa stiahnúť cez internet (všetko je zadarmo).
Tieto dáta predložím volebnej komisii, aby som splnil podmienky vyžadované zákonom.

Ďakujem

Stanislav Regec, 16-07-2013, Nové Zámky

Zaslal: St júl 17, 2013 5:37 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 20 február 2007 Príspevky: 169
Obávam sa že keby bol prezdentom aj svätec a myslel to akokoľvek dobre tak nedokáže zmeniť zhola nič lebo sa musí pohybovať v medziach mantinelov tohoto chorého systému.
Priklad:
Zakaz zisku sukromnych zdravotnych poistovni stopol medzinarodny sud.

Môže novy prezident rozbehnúť masívnu bytovú výstavbu bytov zdarma pre nové rodiny?
Môže nový prezident dať prácu aspoň tým ktorí o ňu stoja?
ani nie každému človeku ale aspoň tým kto o ňu stojí.

Môže nový prezident sa pozrieť na podpodne sprivatizovaný štátny majetok Mečiarovými kamarátmi?

Môže nový prezident sa pozrieť na vraždu Feďvereša?

Môže nový prezident zoštátniť majetok aspoň tým podvodníkom čo nemôžu zdokladovať odkiaľ k majetku prišli?

Nie nemôže nič.
Vidíte že zastupiteľská demokracia zlyhala.
Preto asi voliť už nepôjdem.
Radšej pôjdem na výlet.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi júl 19, 2013 9:35 pm Odpovedať s citátom
Ďalším kandidátom na prezidenta je prof. RNDr. Milan Melník, DrSc.

V prezidentských voľbách v roku 2009 kandidoval ako občiansky kandidát s podporou ĽS-HZDS.

Je tolerantným veriacim človekom.

Zdroj: Prof. Milan Melník, občiansky kandidát na post slovenského prezidenta

Zaslal: Pi júl 19, 2013 9:41 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent hádže všetkých ľudí do jedného vreca ako veriacich, čiže podľa neho sú veriaci aj bezbožníci.

Podľa „logiky“ TvojOponenta tak môže byť kandidát na prezidenta pokojne aj tolerantný bezbožný človek. Twisted Evil

Zaslal: Pi júl 19, 2013 9:49 pm Odpovedať s citátom
Čiže aby sme sa rozumeli. Keď bude nejaký ateista kandidovať na prezidenta, môže si do svojej propagácie napísať, že je tolerantným veriacim, pretože takú má logiku TvojOponent o význame slova veriaci.

Čiže ak niekto o sebe povie, že je veriaci, vlastne podľa TvojOponenta nič o sebe nepovedal, pretože všetci ľudia sú veriaci. Wink

Zaslal: Pi júl 19, 2013 9:58 pm Odpovedať s citátom
Lebo nech sa snažím ako sa dá, TvojOponent nie je schopný pochopiť používanie slova veriaci.
Pastiersky list biskupov Slovenska napísal(a):
Ak má podať obraz aj o náboženskej situácii našich ľudí, o tom koľko je na Slovensku veriacich – katolíkov, evanjelikov, pravoslávnych a iných, a koľko je i neveriacich. Otázka náboženskej viery a príslušnosti k Cirkvi je práve dôvodom, prečo sa vám prihovárame. Ide o vás veriacich, o vás všetkých, o tých, ktorí boli pokrstení, pripojení krstom ku Kristovi a patria do Cirkvi.

Z tých viet je jasné, že veriaci sa spája s náboženskou vierou. Kým neveriaci sú tí, ktorí pri sčítaní boli zaradení do kolonky Bez vyznania.

Veriť v hocičo môže síce ktokoľvek, ale ateisti nie sú veriaci. Ak by platil názor TvojOponenta, potom ľudia s náboženskou vierou by nemali o sebe hovoriť, že sú veriaci, lebo takí ako TvojOponent si môžu potom pomyslieť, že azda ide o ateistov. Rolling Eyes

Zaslal: So júl 20, 2013 9:57 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 20 február 2007 Príspevky: 169
Neveriaci neveria v Boha.
A bodka.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi august 23, 2013 10:08 am Odpovedať s citátom
Prezidentský kandidát Kiska prednášal pre scientológov
Andrej Kiska napísal(a):
Nemám žiadne vedomosti, že by sa pán Pavlík alebo vydavateľstvo Alert hlásili k scientológii, alebo presadzovali jej myšlienky. Ak by som mal o takom niečom čo len najmenšiu informáciu, určite by som na základe svojho svetonázoru a viery v Boha nesúhlasil s rozhovorom a následne s vydaním knihy.

Zaslal: Ut august 27, 2013 4:54 pm Odpovedať s citátom
Ďalším kandidátom na prezidenta je občiansky aktivista Jozef Behýl.

Jeho webová stránka: www.jozefbehyl.sk

Zaslal: So október 12, 2013 6:39 pm Odpovedať s citátom
Pavol Hrušovský z KDH dnes oficiálne oznámil svoju kandidatúru v prezidentských voľbách v roku 2014.

Zaslal: So október 12, 2013 7:29 pm Odpovedať s citátom
Na prezidentský úrad kandiduje aj Ľubica Blašková.

Zaslal: Ne november 17, 2013 1:48 pm Odpovedať s citátom
Jozef Behýl napísal(a):
Jedinú cestu vidím v posilnení priamej demokracie a práv občana. Aj preto zbiera podpisy pod petíciu za referendum s cieľom zmeniť súčasný volebný systém vo voľbách do NR SR z pomerného na väčšinový.

Ľudová strana Naše Slovensko napísal(a):
Ľudová strana Naše Slovensko je registrovanou politickou stranou v zmysle platného zákona o politických stranách. Ľudová strana Naše Slovensko je politická strana založená na národných a kresťanských tradíciách a hodnotách.

Hlavným cieľom Ľudovej strany Naše Slovensko je v zmysle Ústavy SR navrátiť Slovenskej republike charakter národného, právneho a sociálne spravodlivého štátu, založeného na princípoch priamej demokracie a absolútnej slobody myslenia.

Ľudová strana Naše Slovensko pomenúva aj najvážnejšie problémy pravými menami a nebojí sa na hrubé diery prikladať hrubé záplaty. Ľudová strana Naše Slovensko stavia slovenské národno-štátne záujmy nad diktát z Bruselu a ako jediná nekompromisne presadzuje prehodnotenie privatizácie strategických podnikov, vystúpenie zo zločineckého paktu NATO a opätovné zavedenie slovenskej koruny.

Archív:

Zaslal: St november 20, 2013 1:02 pm Odpovedať s citátom
Terajší primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko tiež plánuje kandidovať na funkciu prezidenta SR.

Na tento post ho nominovala Strana Moderného Slovenska (SMS).

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 10
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: