Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Sen, motýľ a búrka

Jano
Zaslal: So júl 11, 2009 1:00 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 18 február 2008 Príspevky: 36
V noci sa mi snívalo, že som bol motýľom, ale teraz neviem, či som človekom, ktorý sníval, že je motýľom, alebo či som motýľom, ktorému sa zdá, že je človekom.

Pohyb krídel motýľa v jednom kúte sveta môže spôsobiť búrku na jeho opačnom konci.

Zaujímaj sa o to, čo sa deje vo svete. Politika, ekológia, dobročinnosť, pomoc tým, ktorí to potrebujú, dávajú zmysel nášmu vlastnému životu. Loveya
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut júl 24, 2012 10:51 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6827 Bydlisko: Mám.
Päťtisíc eur mesačne. Už môžem zomrieť!
Andrej Kiska napísal(a):
Vyskúšal som poprosiť o pomoc úspešných. Miliardárov a milionárov. Majú len veľa peňazí a veľa slov, alebo majú aj veľké srdce?

Som optimista, verím v dobro v ľuďoch. Začal som hľadať medzi úspešnými…

Minulý rok som napísal viac ako osemdesiatim najbohatším ľuďom Slovenska osobnú prosbu, aby pomohli. Sumou niekoľko desiatok alebo stoviek eur mesačne. Ozvali sa piati. Zapojili sa dvaja.

Môj pocit optimizmu klesol. Asi pomáhajú niekomu inému – upokojoval som svoje negatívne myšlienky.

Ďalší pokus. Oslovil som tisíc úspešných ľudí. Nie miliardárov, ale dosť bohatých na to, aby Dobrému Anjelovi mohli pomôcť. Ohlas: Deväť.

Som absolútne naivný blbec. Iné vysvetlenie som nemal…

Časom som však pochopil dve veci:

1. Byť úspešný neznamená automaticky byť ochotný pomáhať. Medzi úspešnými ľuďmi sú proste ľudia dobrí, ale aj tí druhí. Tak, ako medzi nami všetkými.

2. Aj pri hľadaní dobrých ľudí netreba zabúdať na staré pravidlo. Dobré veci sa nerodia rýchlo. Treba ísť a ísť a ísť…

A tak som išiel ďalej. Nasadol do auta, stretával sa s ľuďmi, vysvetľoval a prosil. Počet úspešných a ochotných pomôcť začal rásť. Nie zo dňa na deň. Ale mesiac po mesiaci sa pridalo viac a viac ľudí. Dnes ich je viac ako sto.

Ostávam optimistom.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: