Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Ako interupcia zmenila život!

brotherrr
Zaslal: Po august 13, 2012 8:03 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 november 2011 Príspevky: 77
„ Pred tromi rokmi som pracovala v Nemecku ako au-pair. Zoznámila som sa tam a bláznivo zaľúbila do vysokého, sympatického športovca. Stretávali sme sa tak často, ako to len bolo možné. Bol mi všetkým! Žiaľ, prostredníctvom spoločných kamarátov som sa čoskoro dozvedela, že nie som jediná...

Mal viacero priateliek na „občasné stretnutia“! Keď nemohla jedna, išiel za druhou. Viem, bola som naivná, ale človek sa v cudzom svete cíti stratený, osamelý, hľadá niekoho blízkeho, oporný bod. Ja som ho mala práve v ňom. Samozrejme, chcela som to ukončiť rázne, rozchodom! On mal inú mienku. Jediným riešením zostal odchod na Slovensko.

Nevrátila som sa však sama. Neviete si predstaviť ten pocit bezmocnosti, ktorý vás zovrie a akosi nechce pustiť. Žiadalo si to rozhodnutie, čo ďalej ... Moje najťažšie obdobie života: nechať si dieťa, alebo zvoliť potrat, zabudnúť a pokúsiť sa ísť ďalej! Rozhodla som sa pre tú druhú možnosť! Sama, bez partnera, finančných prostriedkov, opory v rodine by som len veľmi ťažko vychovala dieťa. Myslela som si, že konám správne.

Dnes mám 24 rokov. Na duši mi zostala veľká jazva. Cítim vinu za to, čo som urobila! Považujem sa za zbabelca. Myslela som, že som si vybrala tú ľahšiu možnosť, avšak dnes už o tom nie som presvedčená. Možno by som to zvládla, možno by sa s tým moja rodina zmierila a bábätko by prijali, možno by sa rany na srdci časom zahojili a ja by som dnes bola šťastná mamička trojročnej dcérky alebo syna ...

Môj život sa zmenil od základov, hoci ja som predpokladala, že zabudnem, pôjdem ďalej a všetko bude tak ako predtým ... Nosím však v sebe smútok, aký som nepoznala nikdy predtým. Mám pocit, akoby som to už nebola ja. Už som iný človek! Bojím sa, aby som vôbec mohla mať niekedy ešte deti. Bude to najväčšia daň za moju hlúposť, naivnosť, dôverčivosť, neopatrnosť, ...

Potrat má ďalekosiahlejšie následky, než akoby sme si mysleli, či predpokladali. Depresie, stavy úzkosti, žiaľu, plačlivosť, výčitky, bezmocnosť, ktorej sme sa tak chceli zbaviť ...

Neodsudzujte! Je to to najľahšie v živote...!“

http://a1.tv-mis.cz/tv-mis/v150/nemy-vykrik-150kb.wmv

Panna Mária:" Každej žene, ktorá neoľutuje potrat, musím oznámiť, že jej duša má miesto v pekelnom ohni.

Ježiš Kristus:"potrat je hriechom najväčším! Tento hriech budem súdiť najprísnejšie!"
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po august 13, 2012 9:13 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7363 Bydlisko: Mám.
brotherrr napísal(a):
Ježiš Kristus:"potrat je hriechom najväčším! Tento hriech budem súdiť najprísnejšie!"

Vieš nejako potvrdiť, že to Ježiš povedal? Inak to môže byť úloha i pre Antropologickú Konštantu, ktorý už čítal bibliu, a tak by mal vedieť potvrdiť alebo vyvrátiť, či Brotherrr hovorí pravdu.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: Ut september 11, 2012 8:01 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7363 Bydlisko: Mám.
V susednom Bihare, najchudobnejšom štáte Indie, oznámila jedna klinika, že chirurgicky bude sterilizovať 200 žien. Prišlo ich 2 000.
Citácia:
„Keď sa ukazovalo, že ich všetky nemôžeme zapísať, zdemolovali zariadenie kliniky a zahnali lekárov. Boli to ženy. Moslimky – a išli si zúfať,“ spomína jeden lekár.

Viac: Kenneth R. Weiss, Pôrodnosť klesá, ale globálna explózia populácie pokračuje, Fertility Rates Fall, but Global Population Explosion Goes on; Los Angeles Times, 22. 7. 2012.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.