Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Etonisti

Veríte v mimozemšťanov?

Áno  
0%
  [ 0 ]  0%

Určite! Stretol som sa s nimi  
0%
  [ 0 ]  0%

Asi áno. Poznám ľudí, čo majú s nimi skúsenosť  
0%
  [ 0 ]  0%

Asi nie, ale keď veľa ľudí tomu verí…  
0%
  [ 0 ]  0%

Môžu existovať, ale nie sú zatiaľ seriózne dôkazy  
100%
  [ 2 ]  100%

Neverím tomu, čo hovoria ľudia o mimozemšťanoch  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 2
Lemmy
Zaslal: Št jún 28, 2012 12:31 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6822 Bydlisko: Mám.
Američania a etóni

Washington – Vyše tretina Američanov verí v existenciu etónov. Takmer dve tretiny si myslia, že s ich prípadnou inváziou na Zem by si lepšie poradil prezident B. Obama, než jeho republikánsky prezidentský vyzývateľ M. Romney. Vyplýva to z prieskumu televízie National Geographic.

V existenciu mimozemských bytostí verí 36 % obyvateľov USA, teda 80 miliónov ľudí. Obamovu lepšiu schopnosť čeliť invázii etónov predpokladá 65 % Američanov, medzi ženami a mladými ľuďmi dokonca 68 %. Viac ako jeden z desiatich opýtaných sa domnieva, že mimozemšťana zazrel, každý piaty pozná niekoho, kto tvrdí, že má takú skúsenosť.

Zaslal: Št jún 28, 2012 1:30 pm Odpovedať s citátom
Jedna z predstáv etonistov (veriacich v mimozemšťanov) je na videu z National Geographic.

Zaslal: So jún 30, 2012 9:11 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
Američania a etóni

...Vyše tretina Američanov verí v existenciu etónov...

Anglický spisovateľ G. K. Chesterton napísal(a):

“Ak ľudia stratia vieru v Boha, neurobí ich to veriacimi v nič, naopak, začnú veriť čomukoľvek.“
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So jún 30, 2012 9:19 pm Odpovedať s citátom
Naopak, tí, čo veria v etónov, veria i v bohov. Budeš prekvapený, ale väčšinou ide o pobožných ľudí. To, že sú takí otupení, za tým hľadaj náboženstvo.

Ja tomu hovorím: Z dažďa pod odkvap. Z náboženských predstáv k rôznym pochybným paranormálnym predstavám.

Je to smutné, ale je to tak. Liečba? Humanizmus. Wink

Zaslal: So jún 30, 2012 10:08 pm Odpovedať s citátom
AntropologickaKonstanta napísal(a):
“Ak ľudia stratia vieru v Boha, neurobí ich to veriacimi v nič, naopak, začnú veriť čomukoľvek.“

To ako keby si povedal:

Ľudia, ktorí sa nakazia HIV vírusom, ľahko podľahnú iným ochoreniam.

Zaslal: Ne júl 01, 2012 10:04 am Odpovedať s citátom

Konštanta, Chesterton čosi povedal. Fajn. Len škoda, že myslel iba na pobožných.

Áno, keď fajčiarovi obmedzíme prístup k cigaretám, je schopný siahnuť po akejkoľvek inej náhrade. Drogová závislosť môže byť u fajčiara veľmi silná.

Od cigariet k marihuane, hašišu a LSD. K čomukoľvek.

Ale byť nefajčiarom je správne. Nefajčiť je prirodzené.

Zaslal: Ne júl 01, 2012 12:23 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):
... To, že sú takí otupení, za tým hľadaj náboženstvo.
...

Veď o to sa presne aj snažím, presne v duchu Tvojich inštrukcií, a našiel som za tým náboženstvo nového veku.

Čo to s ľuďmi robí by nám so svojimi skúsenosťami asi najlepšie vedeli porozprávať v susednom Česku:
Re: Česi nie sú tak sekulárni, ako sa to javí
Jan Kristek určite nebol prvý kto si to všimol, ak si pamätáš, túto tému sme tu už raz mali:
www.lidovky.cz napísal(a):
V naší údajně vysoce sekularizované společnosti, se k jakémusi křesťanství hlásí sotva 9% obyvatel a uvědomělých ateistů je stěží 1%.
Je zde - podle solidního šetření
• 75% lidí věří v přenášení myšlenek,
• 70% v osud a předpovídání budoucnosti,
• 60% v existenci objektivního hříchu,
• 55% věri v Ducha, Sílu, Nadpřirozeno,
• 45% v moc a sílu amuletů,
• 45% v horoskopy,
• 38% v existenci posmrtného života a případného převtělování
Takže masivní odcírkevnění naší společnosti není provázeno skutečným a důsledným vědeckým pozitivismem (tedy názorem, že vycházet mohu jen z toho, co bylo objektivně dokázáno), ale příklonem k volné víře a představám, k volným kultům a náboženstvím … k pověrám ...a navíc k pověrám často velice primitivním.
Lemmy
Zaslal: Pi september 20, 2013 3:39 pm Odpovedať s citátom
Ondrej Podstupka napísal(a):
Dnes mi zmizla zubná kefka. Ráno nebola v pohári nad umývadlom, kam som ju večer odložil. Objavila sa až v kuchynskom drese.

Netuším, ako sa tam dostala – neviem si predstaviť mechanizmus, akým sa kefka za noc presunie z miesta na miesto.

Jedno z možných vysvetlení teda naozaj je, že ju tam v noci odniesli mimozemšťania.

Názor: Našli naozaj mimozemšťanov? Skôr nie

Zaslal: Št august 14, 2014 12:08 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 14 august 2014 Príspevky: 1
vyzera to tak ze to je podvod lebo staroveki sumeri pisali ze nas stvorili annunakiovi lebo potrebovali zachranit svoju atmosferu tak potrebovali zlato a stvorili primitivnych robotnikov aby im tazili ale potom sa vzburili proti prilis namahavej prace a vytvorili z neho homo sapiens sapiens a este dalsi dokaz ze vraj nas ti mimozemstania (s ktorymi sa stretol reael) stvorili pred 25000 rokmi ale pritom potopa bola pred 40 000 rokmi a este aj atlantida existovala skor ako 25000 pred n.l. a este tam ze vraj jeden z astarovej seranovej flotily je jezis (astar seran je plejadan). Tato raelianska teoria odporuje vsetkym teoriam takze pravdu musime zistit sami lebo ked som to zacal od zaciatku citat tak sa mi to zdalo podozrive je mozne ze raelovi ten mimozemstan klamal ...
Lemmy
Zaslal: So október 25, 2014 9:29 pm Odpovedať s citátom
Nielen pobožní ľudia, ale aj veriaci v mimozemšťanov si radi vymýšľajú.

Titus napísal(a):
Dobrodružstvá ľudstva s mimozemšťanmi

25. október 2014

Ako bolo spomenuté v prvých článkoch, dobrodružstvá života sú nespočetné, v pravde nekonečné! Začínajú už pri samom počatí života, pokračujú počas asi deväť mesiacov pred narodením a potom je ich celý život plný. V podstate ich môžeme rozdeliť na dva typy dobrodružstiev alebo vzrušujúcich skúseností života. Pozitívne a negatívne. Že mimozemšťania existujú bolo známe ľudstvu už od samého začiatku! Ale ich viditeľné dôkazy počas existencie ľudstva boli časom a postupne zahaľované až do dnešných čias, keď väčšina ľudstva je bombardovaná kontroverznými a negatívnymi názormi. V posledných storočiach nemálo vedcov sa presvedčilo o existencii mimozemšťanov, aj ktorých vplyv na ľudstvo je dvojaký. Jeden oslobodzujúci k životu, druhý smrteľne zotročujúci!

Zaslal: Ne apríl 12, 2015 12:21 am Odpovedať s citátom
Keď Pravde nezáleží na pravde. Smcry

Demagógia v denníku Pravda

Zaslal: Ut apríl 14, 2015 11:22 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1750
Záleží od toho, ako si zadefinujete život.
A ako si zadefinujete mimozemšťana.
A čo sa týka zavádzajúcej titulky, kdesi inde som čítal podobne zavádzajúci nadpis o zmene loga KDH Wink

Je kozmonaut mimo Zeme mimozemšťan?

Zaslal: Ut apríl 14, 2015 11:46 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Záleží od toho, ako si zadefinujete život.
A ako si zadefinujete mimozemšťana.
A čo sa týka zavádzajúcej titulky, kdesi inde som čítal podobne zavádzajúci nadpis o zmene loga KDH Wink

Zadefinuj si!

Inak, opäť preukazuješ naivitu. Nadpis nie je zavádzajúci. To len rozum o teba nezakopol. Eru
TvojOponent napísal(a):
Je kozmonaut mimo Zeme mimozemšťan?

Nie je.

Lebo keby si to chcel uznať, tak by si bol truľo rovnaký ako tí, ktorí tárajú, že všetci sú veriaci, a zároveň ako samozrejmosť hovoria o nábožných, ktorí chodia do kostola, a modlia sa, že sú veriaci, pričom kritizujú neveriacich. Koho potom vlastne takí hlupáci kritizujú, keď podľa nich sú všetci veriaci? Spineyes Valam Ouch

Zaslal: Ut apríl 14, 2015 12:12 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
kdesi inde som čítal podobne zavádzajúci nadpis o zmene loga KDH Wink

Kde inde? Myslíš tento článok? KDH má nové logo

Zaslal: Ut apríl 14, 2015 12:48 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1750
Citácia:

TvojOponent napísal(a):
kdesi inde som čítal podobne zavádzajúci nadpis o zmene loga KDH Wink

Lemmy napísal:
Kde inde? Myslíš tento článok? KDH má nové logo

Takže to Vy zavádzate? Smile

Kto je to mimozemšťan, Lemmy?
Pripusťme, iba pre potreby nášho rozhovoru, že mimozemšťania, takí ako filmoví E.T.-ovia pristanú na Zemi a založia si tu medzi sebou rodiny a budú mať malých ítiovkov. Budú či nebudú mimozemšťania?

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: