Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Je podľa teba potrat vražda? Odborníci tvrdia, že áno! Tu má

brotherrr
Zaslal: So máj 05, 2012 8:29 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 november 2011 Príspevky: 77
Kto vraždí je vrah! Aj ten kto dá na vraždu súhlas! To je jasné. Je
pekné čo si mi laici o tom myslíme, ale otázne je, že či naše názory o
danej veci sú aj správne. Priznajme si nie sme na to odborníci, tak
preto nechajme radšej priestor odborníkom a uvidíme či sa tie zhodujú
s našimi. Uvidíme koľkí z nás to mame v hlave pomýlené!

Tieto stanoviská sú prebraté so stránky:
http://web.pravonazivot.sk/stanovisko-krcmery/

1.
Prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc., Dr.h.c.
Rektor VŠ ZSP Sv. Alžbety
Držiteľ 2 čestných doktorátov

Umelý Potrat (UPT) považujem za úmyselné usmrtenie nenarodeného
dieťaťa, ktoré sa nemôže brániť a preto ho považujem medicínsky a
eticky za neospravedlniteľné a absurdné.

Moje stanovisko nemá náboženský dôvod, ale občiansky a vedecký. Je to
stanovisko člena Kráľovského kolégia lekárov, člena Amerického kolégia
lekárov a kandidáta na Nobelovu cenu.

2.
of. MUDr. Eva Grey, PhD
Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce, Trnavská univerzita

Podľa môjho názoru je umelý potrat zlým riešením neplánovaného
tehotenstva. Zlým pre ženu a zlým aj pre jej dieťa. Telesné, ale
najmä psychologické následky umelého potratu prenasledujú mnohé ženy
ešte roky po potrate. Tehotné ženy si zaslúžia lepšie riešenia a
väčšiu podporu svojho okolia i celej spoločnosti.

3.
Doc. PhDr. Mária Potočárová, PhD.

Umelý potrat považujem za hrubé morálne zlo a násilie, ktoré
nespravodlivo zasahuje do existencionálnej podstaty človeka....

4.
MUDr. Mgr. Marian Bartkovjak, PhD. MPH.

Doc. MUDr. Mgr. Marian Bartkovjak, PhD. MPH.
Gynekologicko-pôrodnícka klinika FN Trnava

Po biologickej stránke dochádza k vzniku nového jedinca s genetickým
programom pri spojení pohlavných buniek. Rovnako ako po narodení,
treba túto ľudskú bytosť už pred narodením chrániť a vytvárať jej
optimálne podmienky k životu. Prostredím pre vývoj nenarodeného
jedinca je jeho matka. Konfliktný vzťah medzi matkou a nenarodeným
dieťaťom zo spoločenských dôvodov považujem za funkčnú poruchu.
Riešením tejto poruchy nemôže byť chirurgická intervencia, ale
psychologická podpora.

Preto si uplatňujem výhradu vo svedomí a umelé potraty nevykonávam.
Vážne porušujú právo na život. Dlhodobo fixujú vnútorný konflikt, čo
sa prejavuje poruchami prežívania a správania. Tento konflikt môže byť
až sebazničujúcim, častejšie vedie ku samovraždám.

Umelý potrat má veľa obetí, stretávam sa s tými žijúcimi.

Nestaňte sa jednou z nich.

5.
Mgr. Andrea Zaťková, PhD.
biológ - genetik

Ústav lekárskej genetiky
Lekárska Univerzita Viedeň

Každý z nás ľudí má jedinečnú genetickú výbavu zapísanú v DNA
rozdelenej do 46 chromozómov (presnejšie, 23 chromozómových párov). V
priebehu správneho procesu vývoja spermií (gametogenézy) v tele nášho
otca, rovnako ako pri vývoji vajíčka (oogenéze) v tele matky, sa pri
takzvanom redukčnom delení (odborne nazývanom meióza) do spermie či
vajíčka náhodne dostal z každého chromozómového páru muža či ženy
jeden chromozóm. Takto vznikla jedinečná genetická výbava nesená
spermiou či vajíčkom, pozostávajúca práve z 23 chromozómov. Pri
oplodnení sa genetická informácia od otca v tej "našej" spermii
spojila s informáciou v "našom" vajíčku v tele mamy a vznikli sme my.
Na začiatku sme boli len táto malá bunka, zygota, nesúca presne našu
jedinečnú genetickú informáciu, ale jedine z nej sme sa za
spoluúčinnosti prostredia, najprv v tele matky, potom v našej rodine,
vyvinuli my. Je to malý zázrak. Štatisticky je dokázané, že na svete
nikdy nežilo, nežije, ani nebude žiť naše druhé „JA“. Aj v prípade, že
máte jednovaječné dvojča, ktoré má rovnakú genetickú výbavu ako vy,
určite ste si všimli, že sa od vás líši, a to práve v dôsledku malých
rozdielov v prostredí, ktoré ovplyvnili jeho/jej vývoj. Toto sú
jednoznačné vedecké fakty, ktoré ma vedú k presvedčeniu, že život
vzniká pri oplodnení (aj ten môj, či váš), a preto si už od tejto
chvíle zasluhuje ochranu. Ja osobne navyše verím, že každý človek má
aj svoju jedinečnú dušu a ducha, ktorého mu vdýchol Boh.

V priebehu následného bunkového delenia a rastu embrya samozrejme ešte
môže dôjsť, a aj často dochádza k vážnym poruchám. Veď je známe, že
asi 50% spontánnych potratov je v dôsledku genetických či
štrukturálnych zmien. Len časť oplodnených vajíčok po uhniezdení v
maternici matky prejde celým vývinom až po pôrod. Príroda si robí
svoju prirodzenú „selekciu“ a len životaschopné embryá sa vyvíjajú
ďalej. Nebráňme im v tom. My sme tu len vďaka tomu, že nám v tom naši
rodičia nezabránili.

6.
MUDr.Stanislav Tomovčík
Detský psychiater

Z biologického hľadiska je interrupcia zabitím životaschopného
malého človiečika obzvlášť surovým spôsobom bez súdu a možnosti brániť
sa
Pre ženu predstavuje interrupcia obrovskú psychickú traumu, ktorej
dôsledky si žena uvedomí až po určitej latencii, keď na tom už nemôže
nič zmeniť
Z etického hľadiska je to legalizovaná vražda, ktorá nemá v
civilizovanej krajine obdobu. Aj anencephalus (dieťa, ktoré sa narodí
bez časti mozgu) sa nechá dožiť, nikto ho neroztrhá na kusy a nehodí
do koša na odpad
Interrupcia môže mať pre ženu nenapraviteľné zdravotné dôsledky s
reálnym ohrozením jej reprodukčných schopností
Môže viesť k strate sebaúcty, k celoživotným pocitom viny a
následným ťažkým depresiám
Ide o nenávratnu stratu jedinečného genetického materiálu a tým
ochudobneniu ľudstva. Strašné je to, že nejde o ojedinelé prípady, ale
v celosvetovom merítku o milióny prevedených interrupcií
Neobstoja žiadne sociálne dôvody. Ak žena napr. fajčí a vyfajčí 1
krabičku cigariet denne, peniaze, ktoré dá na cigarety, by plne
stačili na výživu dieťaťa do 1 roka. Ak nemá kde s dieťaťom bývať,
môže ho dať do hniezda záchrany.

7.
Mgr. Jana Kunová
psychológ
asistentka na Katedre psychológie Trnavskej univerzity

Boh ma chcel od večnosti.
Človek je človekom od počatia. Spájajú sa predsa dve ľudské bunky – a
nie bunky niečoho iného - a tie sa obrovskou rýchlosťou začínajú deliť
podľa zákonitostí, ktoré do nich „vpísal“ sám Stvoriteľ. On je
pôvodcom života, nie človek. Človek síce dáva časť seba (bunku), ale
jedinečné duchovné jadro pochádza od Stvoriteľa.

Ak ideme proti životu, ideme sami proti sebe. Človek má rozum a
slobodnú vôľu na to, aby zodpovedne zvážil počatie. Avšak vzniknutý
život je už život ľudský a je nezmyslené vypočítavať, do ktorého
týždňa ešte nie je a od ktorého týždňa už áno. Život je vždy hoden
ochrany a úcty.

8.
PhDr. Katarína Hatráková, psychologička
vedúca pre stredoslovenský región

Toto rozhodnutie je urobené v strachu a bez riadneho zváženia
samotného činu, ktorý zastavuje bitie srdca malého človeka a
dôsledkov, ktoré ma umelý potrat na zdravie a psychiku ženy. Čoraz
viac štúdií poukazuje na fakty, že u žien, ktoré podstúpili umelý
potrat, je pravdepodobnejší výskyt domáceho násilia, depresií,
samovrážd a iných porúch v manželstve, rodine a pod.

Je treba, aby spoločnosť podporovala lásku a nie jej opak – sebalásku,
egoizmus, vlastné záujmy, nevšímavosť k právam a potrebám druhých.
Nečakané tehotenstvo je situáciou, keď muž a žena riešia dilemu –
prijať či zabiť ich počaté dieťa – pretože náš súčasný potratový zákon
to dovoľuje.

9.
Odborné stanovisko českých odborníkov k počiatku života nového ľudského jedinca

http://web.pravonazivot.sk/pocatek-zivota/
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ccc
Zaslal: St máj 09, 2012 11:58 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 apríl 2012 Príspevky: 31
aj medzi lekarmi a vedcami su veriaci ludia ktori nevahaju zapriet fakty. Jedinym faktom ostava,ze embryo nieje clovekom, pokial neje vyvinuta CNSka a zaznamenane mozgove vlny. Bez vedomia,mozgu a mozgovej aktivity clovek nieje clovekom. Je bud embryom alebo mrtvolou. Interupcia po vyvine CNSky uz je o uplne inom.Dovtedy sa jedna o biologicky zivot -primitivne organy,proliferujuce bunky.Embryo nema vedomie a nepocituje bolest. Nereaguje, jeho mozog nepracuje.....Toto je skutocnost a realita bez nabozenskych bludov a ovplyvnovania.
ccc
Zaslal: St máj 09, 2012 12:24 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
navyse sa tu vsetci ohanaju pocitom a psychickou strankou zeny po interupcii. Co je koho do toho? Je to individualne a vylucne na zalezitost danej zeny. Samozvani odbornici su vo svojich nazoroch na periferii a smetisku vedeckej obce. Terminy ako legalizovana vrazda nemajuca obdobu su bludy a klamstva.
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Pi máj 11, 2012 10:42 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
ccc napísal(a):
aj medzi lekarmi a vedcami su veriaci ludia ktori nevahaju zapriet fakty. Jedinym faktom ostava,ze embryo nieje clovekom, pokial neje vyvinuta CNSka a zaznamenane mozgove vlny. Bez vedomia,mozgu a mozgovej aktivity clovek nieje clovekom. Je bud embryom alebo mrtvolou. Interupcia po vyvine CNSky uz je o uplne inom.Dovtedy sa jedna o biologicky zivot -primitivne organy,proliferujuce bunky.Embryo nema vedomie a nepocituje bolest. Nereaguje, jeho mozog nepracuje.....Toto je skutocnost a realita bez nabozenskych bludov a ovplyvnovania.

A si si absolútne istý že to zariadenie by nejaké mozgové vlny zaznamenalo aj v Tvojom prípade?
ccc
Zaslal: So máj 12, 2012 9:48 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
a sme doma, presne o to iste islo aj pri predchadzajucej teme. Nevies k nicomu nic povedat, nijak rozumne zareagovat ani argumentovat, jedine osocovat a urazat,pretoze tvoja logika je ako vyfucany balon. Ak je niekto kto nema zaznamenane mozgove vlny, budu to ludia ktori si myslia,ze zem je menej nez 10 000 rokov stara,ze dinosaury su podvod, a ze ich boh (ktory je jeden z 3000) je ten spravny. Kto je u teda debil?
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ne máj 13, 2012 12:32 pm Odpovedať s citátom
ccc napísal(a):
a sme doma, presne o to iste islo aj pri predchadzajucej teme. Nevies k nicomu nic povedat, nijak rozumne zareagovat ani argumentovat, jedine osocovat a urazat,pretoze tvoja logika je ako vyfucany balon. Ak je niekto kto nema zaznamenane mozgove vlny, budu to ludia ktori si myslia,ze zem je menej nez 10 000 rokov stara,ze dinosaury su podvod, a ze ich boh (ktory je jeden z 3000) je ten spravny. Kto je u teda debil?

Ja Ťa neosočujem ani neurážam, ak to tak berieš tak sa Ti ospravedlňujem. To že nerozumiem ako sa zaznamenávajú mozgové vlny v plnosti priznávam a aj možnosť že by to zariadenie v mojom prípade nič nezaznamenalo. Moja logika ako vyfučaný balón mi potom velí aby som takú definíciu človeka na báze mozgových vĺn neakceptoval, lebo to by ma niektorí ateisti mohli prestať rešpektovať ako ľudskú bytosť a nakoniec dať utratiť. Ak chcem ostať na žive, neostáva mi nič iné ako hľadať inú definíciu človeka ako tú založenú na mozgových vlnách.
Čo sa týka tej druhej časti, vedel by si presnejšie identifikovať kto tvrdí že zem je menej nez 10 000 rokov stará, že dinosaury su podvod a aké presne pritom používa argumenty?
Ospravedlňujem sa tiež že na otázku "Kto je u teda debil?" neviem odpovedať, lebo nijakého teda nepoznám a neviem ako rozmýšľa. Ak sa jednalo o preklep a otázka bola adresovaná mne, potom sa musím priznať že momentálne si žiadny pomyselný zoznam ľudí patriacich do tejto kategórie nevediem, nikoho tam nezaraďujem a ani neplánujem.
ccc
Zaslal: Ne máj 13, 2012 2:09 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
je to priam az nechutne ako prekrucate veci a obraciate ich proti napriklad ateistom. Tak v prvom rade, ateisti su vacsinou sekularni humanisti a pravy opak veriacich ludi. Pocas celej existencie ludstva bola mensina rozmyslajucich ludi prenasledovana a vrazdena masami veriacich poloblaznov. Ak je niekto kto sa ma bat, tak su to ateisti a som to napriklad aj ja. Bojim sa ze jedneho dna sa zobudim do spolocnosti v ktorej bude nabozenstvo dominantne a obmedzovat moje ludske prava a slobody. Pretoze ja tie vase obmedzovat nechcem,nedovoli mi to svedomie a rozum. Lenze Vase svedomie a rozum patri nejakej vymyslenej knihe zalozenej na mytoch, vy verite ze ta kniha je jedinym riesenim a preto ste nebezpecny vy.
ccc
Zaslal: Ne máj 13, 2012 2:19 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
pokial ide o tie mozgove vlny, znovu opakujem, nechajte tieto definicie na profesionaloch. Mozgove vlny mate vy,ma ich kazdy zijuci clovek Smile...co vravite su znovu len sarkasticke bludy cloveka, ktory nevie argumentovat pretoze ma ruky zviazane nabozenskymi dogmami.

A prosim Vas k tej 10 000 rocnej zemi, na co sa to tu hrate? je to oficialne stanovisko Vatikanu a drvivej vacsiny denominacii. Volaju to - young earth creationism. Niektori tvrdia,ze dinosaury su ateisticky podvod, ini pripustaju ze existovali ale pred par tisic rokmi. Odmietaju evoluciu, odmietaju fakty, su zaslepeni. Taky clovek je pre mna debil.

nabozenstvo je najvacsie existujuce nebezpecenstvo. Najvacsi omyl ludstva-ludskej fantazie. Nabozenstva su zodpovedne za stovky milionov ludskych zivotov a tisicerocne utrepenie. Vojny, vrazdy,mucenie, poslapanie ludskej dostojnosti a rozumu. Vymyvanie mozgov, represiu. Nebyt nabozenstiev, sme o 1000 rokov vyspelejsi nez v sucasnosti. Samozrejme teraz oznacite za extremistu mna, lenze uvedomte si, ze mne neprekaze ked si kazdy robi doma co chce, praktizujte si co chcete. ale prestante terorizovat ostatnych
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ne máj 13, 2012 3:34 pm Odpovedať s citátom
ccc napísal(a):
je to priam az nechutne ako prekrucate veci a obraciate ich proti napriklad ateistom. Tak v prvom rade, ateisti su vacsinou sekularni humanisti a pravy opak veriacich ludi. Pocas celej existencie ludstva bola mensina rozmyslajucich ludi prenasledovana a vrazdena masami veriacich poloblaznov. Ak je niekto kto sa ma bat, tak su to ateisti a som to napriklad aj ja. Bojim sa ze jedneho dna sa zobudim do spolocnosti v ktorej bude nabozenstvo dominantne a obmedzovat moje ludske prava a slobody. Pretoze ja tie vase obmedzovat nechcem,nedovoli mi to svedomie a rozum. Lenze Vase svedomie a rozum patri nejakej vymyslenej knihe zalozenej na mytoch, vy verite ze ta kniha je jedinym riesenim a preto ste nebezpecny vy.

Ak som niečo prekrútil rád to napravím, prosím aby ste mi konkrétne ukázali v čom a kedy sa to malo stať.
Ktorého rozmýšľajúceho človeka prenasledovali a zavraždili napr. kresťania - pietisti?
Aké svoje právo vám chcú podľa vás tí "zlí" kresťania zobrať? Ako som pre vás nebezpečný?
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ne máj 13, 2012 4:12 pm Odpovedať s citátom
Add. Nechajte to na profesionalov.
ccc napísal(a):
pokial ide o tie mozgove vlny, znovu opakujem, nechajte tieto definicie na profesionaloch.

Viera že len určitá privilegovaná skupina má prístup k tajným vedomostiam a ostatní nie sú v stave tieto vedomosti pochopiť ale musia tvrdenia tejto skupiny prijať slepou vierou sa nazýva gnosticizmus.

Julius Voskár napísal(a):
Som toho názoru,že veriaci pre svoju vieru nepotrebuje dôkazy, ba myslím si, že prípadné rozumovanie veriaceho okolo jednotlivých "právd" ktorým verí, môže jeho vierou otriasť.

Adam Roman napísal(a):
Ako profesionálny vedec sa celý život zaoberám pravdou. Viem veľmi dobre, aké je ťažké pravdu nájsť, overiť si ju, či dokonca dokázať. Preto k nej pristupujem s plnou vážnosťou a predtým než niečo vyslovím, dobre si uvážim, či to, čo sa chystám povedať, viem aj niečim podoprieť. Avšak v bežnom živote (ale občas aj medzi kolegami vedcami) sa stretávam s ľuďmi, ktorí „len tak“ vyhlasujú za pravdivé rôzne pochybné tvrdenia a vôbec sa nenamáhajú, aby ich pravdivosť akokoľvek potvrdili.
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ne máj 13, 2012 4:26 pm Odpovedať s citátom
Add. na co sa to tu hrate?
ccc napísal(a):
A prosim Vas k tej 10 000 rocnej zemi, na co sa to tu hrate? je to oficialne stanovisko Vatikanu a drvivej vacsiny denominacii. Volaju to - young earth creationism. Niektori tvrdia,ze dinosaury su ateisticky podvod, ini pripustaju ze existovali ale pred par tisic rokmi. Odmietaju evoluciu, odmietaju fakty, su zaslepeni. Taky clovek je pre mna debil.

Na nič sa nehrám, slušne som sa Vás opýtal a očakávam slušnú odpoveď v ktorej budú zdopovedané tieto skutočnosti:
1. Ak tvrdíte že oficiálne stanovisko Vatikánu je YEC (young earth creationism) a tvrdenie o 10000 ročnej Zemi, chcel by som o tom vidieť nejaký dôkaz kde to je uvedené. Mne osobne taká skutočnosť nie je známa (ale nepovažoval by som ju ani za nič negatívne).
2. Chcel by som sa dozvedieť či poznáte argumenty stúpencov YEC v prospech veku Zeme pod 10000 rokov a či ich viete vymenovať.
3. Kto z predstaviteľov hlavného prúdu kresťanstva a kde tvrdil že dinosaury sú ateistický podvod? Nie je to len vaša fikcia?

Vopred ďakujem za objasnenie
ccc
Zaslal: Ne máj 13, 2012 4:32 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
ono by toho bolo na knihu/knihy. Prekrucate hore dole ako Vam pride, uz samotne uvedenie tzv.prolife vedcov je zavadzanie. Co mal prosim Vas znamenat vyrok o utrateni? Kedy ateisti koho utratili? Ved to je uplne smiesne. Smiesna je aj Vasa otazka komu co zle urobilo krestanstvo??? Genocidy pre reformacii, hugenotske vojny vo francuzsku, problemy v severnom irsku, blizky vychod, vrazdenie v mene alaha, inkvizicia, potlacanie vedy... stovky milionov ludi zomrelo kvoli tejto fikcii. je to to najhanebnejsie a najpokryteckejsie co som kedy videl.

Vacsina sveta su prosti ludia - priemerni, IQ od 80-100, preto je vacsina sveta veriaca. Mensiny budu vzdy trpiet. Vy ste nebezpecny preto,lebo ako som uz pisal (samozrejme pozor nedavate) verite doslova, tisicrocnej knihe bludov a rozpravok. Zijete podla nej svoj zivot a nanestastie ta kniha Vam prikazuje ovplyvnovat zivoty inych, a veriaci ludia to robit budu,lebo veria ze to robia pre boha.

Keby ste si svoju vieru nechali doma za dverami a neterorizovali nou ostatnych, nikto by s tym problem nemal. Ale co bude dalej? Naliehanie cirvki zakazat vyucovat evoluciu na skolach?znovu palenie knih? povinny kostol? predpisane oblecenie na verejnosti? predpisane zmyslanie? zakaz podrobobat vieru kritike? toho sa ja obavam...raz uz to tak bolo - volalo sa to temny stredovek, a v obdobiach krizi ludia zvyknu upadnut do deluzii.
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ne máj 13, 2012 4:56 pm Odpovedať s citátom
Add. Nabozenstvo je najvacsie existujuce nebezpecenstvo
ccc napísal(a):
nabozenstvo je najvacsie existujuce nebezpecenstvo. Najvacsi omyl ludstva-ludskej fantazie. Nabozenstva su zodpovedne za stovky milionov ludskych zivotov a tisicerocne utrepenie. Vojny, vrazdy,mucenie, poslapanie ludskej dostojnosti a rozumu. Vymyvanie mozgov, represiu. Nebyt nabozenstiev, sme o 1000 rokov vyspelejsi nez v sucasnosti.

V tom máte zjavne pravdu, dokonca aj Biblia s vami podľa všetkého súhlasí a takýchto náboženstvá resp. mod­lár­ske náuky vytvárajúcich mudr­cov po­hanov nazýva zlievačmi:
Jeremiáš 10.kapitola napísal(a):
3 Veď nábožen­stvo národov je nič, len drevo vy­ťaté v hore, dielo umel­covej ruky zhotovené sekerou. 4 Ok­rášlia ho strieb­rom a zlatom, upev­nia ho klin­cami a kladivom, aby sa nek­látilo. 5 Sú ako strašiak na uhor­kovom poli, nehovoria; treba ich nosiť, lebo nechodia. Neboj­te sa ich, lebo ne­ub­lížia, a ani dob­re robiť ne­môžu. ... 8 Na­pos­pol hlúpi sú a po­chabí, mod­lár­ska náuka - to je len drevo, 9 tepané strieb­ro, do­vezené z Taršíša, a zlato z Úfázu, dielo umel­ca z rúk zlievača; fialová a pur­purová lát­ka je ich odev, všet­ko je to dielo znal­cov. ... 11 Tak­to im po­vedz­te: Bohovia, ktorí ne­vyt­vorili nebo ani zem, stratia sa zo zeme a spod neba. ...14 Teraz je každý človek hlúpy a nechápavý, každý zlievač vy­šiel na han­bu pre mod­lu, lebo od­liat­ky jeho sú len klamom a dychu v nich nieto.

A Biblia nám aj dáva dobrú radu, aby sme sa týmto náboženstvám zďaleka vyhli:
tamtiež napísal(a):
2 Tak­to vraví Hos­podin: Ne­priúčaj­te sa ces­te po­hanov a znamení nebies sa neľakaj­te, lebo po­hania sa ich ľakajú.
ccc
Zaslal: Ne máj 13, 2012 5:24 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
lenze tak isto ako biblia povazuje ine nabozenstva za nadory, ine nabozenstva povazuju za nador bibliu. Vy nemate patent na rozum a pravdu. Vy neviete co je skutocne a co nie Exclamation To,ze sa nieco pise v biblii znamena pravdu asi ako od pinokia. Budhizumus, Hinduizmus, Grecki bohovia, Rimski bohovia,Summerske ci Akadske nabozenstva, Cinske tradicne atd...to vsetko je starsie ako nejake krestanstvo, ktore ULUPILO napad ZIDOM. a este s takymi dierami,ze len uplny blbec tomu moze verit
ccc
Zaslal: Ne máj 13, 2012 5:26 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
nabuduce si skuste odpustit citaty z evanjelii a pod veci a radsej sa sustredte na realitu. Nejake vyseky nic neznamenaju..su to totalne bludy,vymysly a klamstva z ktorych cloveka az rozboli hlava. Vy takisto asi nechcete aby som Vam tu zacal citovat svata knihy stoviek roznych nabozenstiev

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: