Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Medzinárodné súťaže

Lemmy
Zaslal: Pi apríl 27, 2012 11:51 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6823 Bydlisko: Mám.
Murárski učni zo Slovenska i zahraničia súťažia v Nitre

Nitra 26. apríla (TASR) – Murárski učni zo Slovenska, Česka a Maďarska si v týchto dňoch merajú sily v Nitre na 19. ročníku „Medzinárodnej súťaže praktických zručností a odborných vedomostí v učebnom odbore murár“.

Zaslal: Po apríl 30, 2012 5:27 pm Odpovedať s citátom
Súťaž Generácia €uro vyhrali študenti bratislavského gymnázia J. Hronca

Víťazný tím pocestuje do Frankfurtu nad Mohanom, ktorý je sídlom Európskej centrálnej banky (ECB).

Bratislava (TASR) – Národná banka Slovenska (NBS) 27. apríla usporiadala národné finálové kolo stredoškolskej súťaže Eurosystému s názvom Generácia €uro – Súťaž pre študentov. Víťazom sa stal tím študentov z bratislavského gymnázia Jura Hronca.

Členmi víťazného tímu sú Lukáš Chalupka, Jakub Kondek, Martin Opatovský, Michal Števove a Marco Bodnár pod vedením učiteľky Blanky Kolníkovej. Druhé miesto obsadili gymnazisti z Považskej Bystrice a na treťom mieste sa umiestnili študenti gymnázia Viliama Paulinyho-Tótha v Martine.

Zaslal: Ut máj 15, 2012 12:21 pm Odpovedať s citátom
Gymnazista z Prešova získal v USA zlatú medailu za bádateľský projekt

Prešov 14. mája (TASR) – Študent tretieho ročníka Gymnázia J. A. Raymana v Prešove Tibor Porubän si z amerického Houstonu priniesol zlatú medailu, ktorú získal za žiacky bádateľský projekt s názvom Pieskoviská a pôda okresu Prešov ako zdroj pôvodcov larválnej toxokarózy ľudí.

Na Medzinárodnej olympiáde projektov trvaloudržateľného rozvoja I-SWEEEP 2012 sa stretli stredoškoláci zo 70 krajín, ktorí prezentovali projekty zamerané na riešenie problematiky trvaloudržateľného rozvoja v kategóriách: energetika, technológie a životné prostredie.

Porubäna na medzinárodnú súťaž nominovali po národnej prehliadke bádateľských projektov Scientia Pro Futuro 2011, kde získal najvyššie ocenenie. Tému si vybral sám po tom, ako si začal všímať stav verejných priestranstiev vo svojom okolí, správanie ľudí či pohyb túlavých zvierat.
Tibor Porubän napísal(a):
Zaujímalo ma, ako veľmi sú znečistené verejné priestranstvá a chcel som vymyslieť nejaký projekt pre mesto, pre kraj, ktorý by túto situáciu pomohol riešiť. Teda nájsť spôsob, ako stav zlepšiť, hlavne aby to riešenie bolo využiteľné.

Zaslal: Po máj 21, 2012 10:49 am Odpovedať s citátom
Slovenský gymnazista bodoval na najväčšej svetovej súťaži pre mladých

Petrovi Horváthovi sa po vyše roku práce podarilo vynájsť lacnejšiu a citlivejšiu metódu na detekciu koncentrácie toxického kovu kadmium napríklad v odpadových vodách.

Bratislava/Pittsburgh 19. mája (TASR) – Žiak Gymnázia Jána Chalupku z Brezna Peter Horváth bodoval na najväčšej svetovej súťaži pre mladých vedcov Intel ISEF v konkurencii vyše 1 200 projektov.

Spomedzi viac ako 1 500 súperov z približne 70 krajín celého sveta získal tretiu cenu a 1 000 USD ako odmenu za svoju prácu v kategórii chémia. Po vyše roku práce sa mu podarilo vynájsť lacnejšiu a citlivejšiu metódu na detekciu koncentrácie toxického kovu kadmium napríklad v odpadových vodách.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: