Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Niki Lauda sa vrátil do kostola

AntropologickaKonstanta
Zaslal: St apríl 25, 2012 5:15 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
sport.pravda.sk napísal(a):

Život svetoznámeho pretekára je bohatý na zážitky a príhody, ktoré testovali jeho postoj k nemu. Kedysi bol silne veriacim kresťanom, neskôr sa od náboženstva odklonil, ale nakoniec sa k nemu opäť vrátil. Priznal, že je to pre neho komplikovaná téma.

"Asi pred 30 rokmi som prestal chodiť do kostola. V Rakúsku mi povedali, že ako pilot F1 by som mal platiť dane aj cirkevným orgánom. Tak som sa rozhodol, že nebudem chodiť do kostola, hoci to pre mňa nebolo ľahké," vysvetlil a pokračoval: "Som však veriaci človek a chcel som, aby moje deti boli pokrstené, tak som sa doň vrátil. Sme ľudské bytosti a snažíme sa všetko vysvetliť racionálne, ale niekedy už na to náš mozog nestačí. Skôr, či neskôr sa tak stane. Niekto tam hore predsa len je."
Zdroj: Pravda 24. apríla 2012
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: St apríl 25, 2012 6:08 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.

Dívam sa, a zahmlilo sa mi, že na šiltovke vidím nápis: akbar. Twisted Evil

Od Alláhu akbar.

Zaslal: St apríl 25, 2012 6:13 pm Odpovedať s citátom
sport.pravda.sk napísal(a):
…ako pilot F1 by som mal platiť dane aj cirkevným orgánom. Tak som sa rozhodol, že nebudem…

Humusák jeden! Pokrytec. (Ako sa s takým človekom môžeš pochváliť?) Embarassed

Zaslal: St apríl 25, 2012 6:18 pm Odpovedať s citátom
Na staré kolená to mnohým… Rolling Eyes

Aj na Slovensku sa stal podobný prípad: komunista – katolík. Alebo katolík – komunista? (Vyber si, aké poradie sa ti viac páči.) Laughing

Zaslal: St apríl 25, 2012 8:56 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Dívam sa, a zahmlilo sa mi, že na šiltovke vidím nápis: akbar. Twisted Evil

Od Alláhu akbar.

Nič v zlom, ale u očného si bol naposledy kedy? Možno by sa oplatilo opäť zájsť...
Lemmy
Zaslal: St apríl 25, 2012 9:05 pm Odpovedať s citátom
Však to, nič v zlom, ani emotikona, ktorú som pridal, ti nepomohla, aby si pochopil, čo som napísal. Rolling Eyes

Zaslal: Št apríl 26, 2012 8:28 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Na staré kolená to mnohým… Rolling Eyes

Neviem posúdiť, ale môže byť že vekom niektorých "osvieti" a potom prechádzajú na nové, "pokrokové" myšlienky...
SPIEGEL TV, ©2009 Filmexport home Video napísal(a):
Jedného dňa nahradí germánskosť kresťanstvo. To predpovedal ríšsky vodca SS, ktorý už dávno stratil katolícku vieru. Nakoniec oživil tradície pohanských zvyklostí ako napríklad slávnosti letného a zimného slnovratu. ...Nakoniec sa snahy o vytvorenie teutonského kultu stali len bezúspešným pokusom o to ako vytvoriť nový pohľad na svet. Himmler sa taktiež snažil odhaliť protikresťanské korene v stredoveku. (Sprievodný komentár vo filme Heinrich Himmler)
Lemmy
Zaslal: Št apríl 26, 2012 8:49 am Odpovedať s citátom
AntropologickaKonstanta napísal(a):
SPIEGEL TV, ©2009 Filmexport home Video napísal(a):
To predpovedal ríšsky vodca SS, ktorý už dávno stratil katolícku vieru.

A ešte pridaj čosi od vodcu tohto vodcu. Rolling Eyes
Adolf Hitler napísal(a):
Som katolíkom rovnako ako predtým...

denník Gerharda Engela SS, október 1941, súkromná rečnícka figúra na ovládanie más

Z toho dôvodu dnes verím, že jednám v súlade s vôľou všemocného Stvoriteľa: tým, že sa bránim proti Židovi, bojujem za dielo Pána.

Mein Kampf

Zaslal: Št apríl 26, 2012 4:39 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Z toho dôvodu dnes verím, že jednám v súlade s vôľou všemocného Stvoriteľa: tým, že sa bránim proti Židovi, bojujem za dielo Pána.

Mein Kampf

Tu asi najlepšie vidíme rozdiel medzi etikou a logikou militantného ateizmu a kresťanstva. U militantných ateistov je človek tým, čo o sebe vyhlási, keď v Rusku po smrti či vražde cároviča Fjodora I ("O malom cárovičovi sa síce vedelo že trpí padúcnicou, ale málokto bol ochotný uveriť že si neplnoletý syn Ivana IV. v záchvate sám podrezal hrdlo, aj keď ani to sa nedá úplne vylúčiť". ...Komisia dospela k záveru, že sa cárovič sám podrezal) sa tento objavil dokonca až v dvoch verziách a obe o sebe prehlasovali že sú oným následníkom trónu:
Lžidimitrij I.: Nikto netušil, že onedlho cárovič "vstane z mŕtvych". Grogorij Otrepjev "na smrť ochorel" a prial si pred smrťou sa vyspovedať. V Ugliči vraj pochovali niekoho iného. On sám sa "zázračne" zachránil. Po tejto spovedi sa "ruský cárovič" zázračne uzdravil. Do Poľska bol poslaný aj Otrepjevov strýko, aby ho namieste usvedčil. ... Naprosto nevadilo, že tento Dimitrij je akosi starší ako mal byť ugličský cárovič. ...Z významnejších osobností sa proti samozvancovi postavil len patriarcha Iov, ktorého lžicár poslal do kláštora. Grigirij Otrepjev dosiahol svojho cieľa, ale zároveň podpísal aj svoj ortieľ. Mnoho veľmožov ho poznalo a vedelo, o koho ide. Podporovali ho, aby sa zbavili Godunových. Teraz prišiel rad na neho. ...ako každý dobrodruh, bol hrdinom okamžiku, majstrom improvizácie. Schopnosť dlhodobejšieho domyslenia svojich činov mu bola odoprená. ...jeho telo bolo vystavené na červenom námestí, aby sa ľud mohol presvedčiť, že je skutočne mŕtvy. ...Jeho telo vykopali a spálili, prach nabili do dela a vystrelili smerom odkiaľ prišiel.
Lžidimitrij II.: Nového samozvanca už tak nevítali. Moskva mu neotvorila svoje brány a jeho ťaženie uviazlo v Tušine. Preto ho nazývali "tušinským zlodejom". Lžidimitrija zabila jeho vlastná stráž.

Zdroj: Nakladatelství Lidové noviny, 2010 Edícia Dějiny států: Rusko, s.62-66

Prezraď mi, ak je objektívnym kritériom na stanovenie toho kým človek je to čo daný človek o sebe prehlási, veríš že Fjodor I. sa naklonoval minimálne na dvoch? Dvaja o sebe hlásali že sú tým istým cárovičom, tak to tak asi podľa Tvojej logiky bude, či nie? (inak chýba Ti tam číslo strany)

Naposledy upravil AntropologickaKonstanta dňa Št apríl 26, 2012 9:00 pm, celkom upravené 1 krát.
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Št apríl 26, 2012 5:07 pm Odpovedať s citátom
Wilhelm Busch: Ježiš náš osud napísal(a):
V skutočnosti len cez Novú Zmluvu sa môžeme dozvedieť čo je to kresťanská viera. ... Otvorte si svoje Biblie na hociktorej strane a zistíte, že nikde sa tam nepíše o riešení náboženských problémov. Biblia svedčí že Boh jestvuje a že sa zjavil skrze Krista. Ukazuje nám tiež, že kto žije bez Boha, žije nesprávne.
Žil podľa Teba Hitler s Bohom alebo bez Boha? Riadil sa podľa Teba Božími prikázaniami?
Lemmy napísal(a):

Mein Kampf
Kde v Biblii si podľa Teba mohol Hitler niečo také prečítať ("tým, že sa bránim proti Židovi, bojujem za dielo Pána"), mohol by si uviesť biblické koordináty? Vopred vďaka
Lemmy
Zaslal: Št apríl 26, 2012 5:20 pm Odpovedať s citátom
AntropologickaKonstanta napísal(a):
(inak chýba Ti tam číslo strany)

No a? 2. kapitola: ROKY UČENIA A STRÁDANIA VO VIEDNI.

Zaslal: Št apríl 26, 2012 8:33 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
No a? 2. kapitola: ROKY UČENIA A STRÁDANIA VO VIEDNI.
Stále Ti tam to číslo strany chýba. Ja len toľko že to je divné že niekto vie že je to tam napísané a nevie na ktorej strane, odkiaľ to potom má?
Lemmy
Zaslal: Št apríl 26, 2012 8:52 pm Odpovedať s citátom
Tak si ho doplň. Nie si v poriadku, s čím ma obťažuješ. Nájdi si kapitolu. Exclamation

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: