Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Kde by si sa dostal, keby si teraz zomrel? Do neba alebo do

brotherrr
Zaslal: Št apríl 12, 2012 8:54 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 november 2011 Príspevky: 77
Ježiš: "Čo myslíte, že život, ktorý vediete, stojí za to, aby ste pre neho riskovali vašu večnú blaženosť?"

Čo ty na to? Každý človek je strojcom vlastného šťastia, ale aj nešťastia!
Rozhodnutie či sa ti toto oplatí riskovať je len na tebe?

Nevieš čo by bolo s tebou, keby si teraz zomrel?
Pomôžem ti. Máš veľký problém ak žiješ v stave smrteľného hriechu t.z., že si porušil čo i len jedno z 10 Božích prikázaní aj keď len jeden krát a úprimne si to neoľutoval t.z. dokonalou ľútosťou, že si tým urazil Pána Boha, respektíve sv. spoveďou. Ak by si nedajbože teraz v takomto stave zomrel, tak podľa učenia Cirkvi a Biblie máš o svoje večné a nekonečné trápenie v pekle postarané. Toto riskovať dokáže jedine blázon, pretože práve to je tá najväčšia do neba volajúca hlúposť aká len existuje. Nemyslíš??? Veď čo je ešte väčšia hlúposť ako stratiť svoje večné šťastie a mať večné nešťastie a utrpenie? A takýto ľudia si ešte navyše aj myslia, že sú inteligenti.
V opačnom prípade ak ťa neťaží žiadny smrteľný hriech, tak ti gratulujem si kandidátom pre nebo.

Je jedno či tomu veríš, alebo nie, aj tak na koniec o pravdivosti tohto tvrdenia sa každý človek presvedčí sám po svojej smrti. Len škoda, že toto poznanie už potom nikomu nepomôže, lebo na všetko bude príliš neskoro, pretože súd, kde stráviš večnosť už bude stanovený.

Mnoho ľudí, ktorí prežili svoju klinickú smrť pravdu o tom spoznali skôr a podľa toho sa zariadili a zmenili. Stačí si do prehľadaváča zadať klinická smrť video a prehrať si o tom videa.

Nevieš, že na tomto svete sme na skúške, aby sa ukázalo či ju spravíme a tým získame nebo, alebo prepadneme a máme peklo?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Št apríl 12, 2012 9:18 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Dnes je Medzinárodný deň letu človeka do vesmíru.

Ale ľudstvu by veľmi pomohlo, keby teba tam dnes vystrelili. Twisted Evil

Zaslal: Ne apríl 15, 2012 11:07 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 apríl 2012 Príspevky: 31
Kam by som sa dostal kebyze dnes zomriem 8) ? Najskor do stavu v ktorom som bol pred narodenim, pred vyvinom CNSky (slabsi jednicni sa tomuto nedokazu postavit). Ale samozrejme, mozne je vsetko,kedze nic sa neda vyvratit. No z nabozenskeho hladiska by ma tiez zaujimalo ako by som mal dopadnut? Mozno by som sa dostal do podsvatia ku Hadesovi Very Happy alebo by som sa reinkarnoval, alebo teda krestansky osud by ma cakal? ci ten moslimsky? mozno posledny sud zoroastrizmu...alebo dalsich 3000 roznych osudov ktore ludska fantazia za tisicrocia vyplodila Wink
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Št apríl 26, 2012 8:39 am Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
brotherrr napísal(a):
Ježiš: "Čo myslíte, že život, ktorý vediete, stojí za to, aby ste pre neho riskovali vašu večnú blaženosť?"

Osobne silno pochybujem o tomto výroku. Kde má byť uvedený v origináli?
Lemmy
Zaslal: Ut november 19, 2013 11:17 pm Odpovedať s citátom
A rasista a sériový vrah Joseph Paul Franklin pôjde do neba alebo do pekla? (Keď už v také hlúposti ľudia veria.)

Pozri článok Popravia neonacistu, ktorý zabil 22 ľudí. Slúžil som Bohu, hovorí.
Franklin napísal(a):
„Pôjdem do neba, lebo som slúžil Bohu.“

Zaslal: Ut december 03, 2013 5:29 pm Odpovedať s citátom
Polák dostal poslední pomazání, ale probral se. Jako ateista vysoudil půl miliónu

Odškodné 90 tisíc zlotých (594 tisíc korun) vysoudil Polák Jerzy K. (67) od městské nemocnice ve Štětíně, kde mu katolický kněz udělil proti jeho vůli poslední pomazání. Pacient byl tou dobou v kómatu, avšak probral se. Když zjistil, k čemu došlo, vedení nemocnice sdělil, že je „ateista a poskytnutí nevyžádané svátosti považuje za porušení svobody vyznání“.

Nemocnice se posléze před soudem bránila, že pacient dopředu neoznámil, že „není katolík, ani to, že si v případě kritického stavu nepřeje poslední pomazání“. „Protože 90 procent Poláků se hlásí ke katolické víře, v nemocnici si nikdo nepřipustil, že právě tento pacient by mohl být nevěřící,“ argumentoval právník nemocnice.

Poté, co Nejvyšší soud rozhodl ve prospěch pacienta-ateisty, rozhořela se v Polsku ostrá diskuse, zda měl pravdu on, nebo zaměstnanci nemocnice. „Personál může v kritické chvíli rozhodnout o mimořádném postupu léčby, ale ne v otázce světonázoru pacienta,“ uvedla přední právnička Jolanta Budzowská.

„Fakt, že ho někdo v bezvědomí pomazal olejem, by pro něho neměl mít žádný význam a neměl by způsobit žádnou újmu,“ namítá katolický publicista Tomasz Terlikowski. V polských nemocnicích působí kolem 500 katolických duchovních s platem v přepočtu 26 tisíc Kč.

Novinky.cz

Toľko článok. Všimnite si, že aj katolík Terlikowski priznáva, že pomazanie olejom nemá žiaden význam. Ide len o úkon, v skutočnosti placebo. Rovnako tak modlenie nemá žiaden praktický význam. Tiež je to placebo. V konečnom dôsledku je akákoľvek náboženská viera len placebom. Ide o také zbytočné úkony a javy v spoločnosti. Aj bez náboženstiev sa dá žiť. Žiť dobre! Ba možno až lepšie ako s náboženstvom.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: