Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013

Lemmy
Zaslal: St apríl 11, 2012 8:25 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7164 Bydlisko: Mám.
Spomienková slávnosť 112. výročia narodenia košického rodáka, spisovateľa Sándora Máraiho, sa uskutoční už dnes (11. apríla 2012) o 16.00 hodine pri jeho soche na Mäsiarskej ulici v Košiciach.

O Košiciach, ako budúcom Európskom hlavnom meste kultúry 2013, sa píše v článku Menjünk Világgá – Poďme do sveta (a príslušné súvisiace články).
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi máj 25, 2012 10:35 am Odpovedať s citátom
Dnes cestujeme s hudbou

Program (odchody zo zastávky Staničné námestie)

14.03 Košický detský spevácky zbor

14.39 Brilliant – komorný zbor

14.51 Grapes in the mouth – kapela

15.51 Eva Schwardyová – flauta

Hudba v električke č. 6 ja súčasťou dnešného programu Mesto plné hudby. Centrum mesta oživí približne 60 hudobníkov. Príďte si to vypočuť na vlastné uši.

Zaslal: Ut máj 29, 2012 9:41 am Odpovedať s citátom
Melina Mercouriová je grécka herečka a politička. Začínala na jevisku Národného divadla v Aténach, v polovici 50. rokov minulého storočia sa presadila tiež vo filme. Hrala najmä vo filmoch svojho manžela, režiséra J. Dassina (Ten, ktorý musí zomrieť, Zákon, Nikdy v nedeľu, Phaedra, Topkapi, Ranný sľub). Koncom 60. rokov odišla do emigrácie a po porážke vojenskej vlády sa aktívne zapojila do politického života v Grécku (o. i. bola ministerkou kultúry).

Košice získali Cenu Meliny Mercouriovej

Zaslal: Št marec 20, 2014 6:45 pm Odpovedať s citátom
Kunsthalle/Hala umenia je dočasne zatvorená

Kunsthalle/Hala umenia Košice bude od 18. do 26. marca zatvorená z dôvodu inštalácie novej výstavy Privátny nacionalizmus. Vernisáž výstavy, na ktorú vás srdečne pozývame, je naplánovaná 27. marca o 18. hodine.

Od apríla bude vo všetkých výstavných priestoroch K13 – Košické kultúrne centrá (Kunsthalle/Hala umenia, Galéria Alfa a budova Bravo a pavilóny areálu) otvorené od utorka do nedele v rovnakom čase od 11.00 do 18,00. Do 30. 4. bude pokračovať v Kunsthalle/Hale umenia výstava JAPONSKO EURÓPSKYMI OČAMI.

Do 6. apríla môžete ešte navštíviť od stredy do nedele bezplatné výstavy v Kasárňach/Kulturparku.

VÝSTAVY FOTOGRAFIEK – ILLAH VAN OIJENOVÁ, MAIJA LAURINENOVÁ A MIRA GÁBEROVÁ

11.00 – 18.00

Kasárne/Kulturpark, Galéria Alfa

Tvorba Illah van Oijenovej z Holandska a Maiji Laurinenovej z Fínska priniesla nové pohľady na našu krajinu tak, ako ich vidia autorky s rodiskom za hranicami. S video inštaláciami sa prezentuje reprezentantka mladej generácie slovenských umelcov Mira Gáberová.

VÝSTAVA MICHALA ČERNUŠÁKA

13.00 – 18.00

Kasárne/Kulturpark, budova Bravo

Obrazy Michala Černušáka MY VYRIEŠIME VAŠE PROBLÉMY/WE WILL SOLVE YOUR PROBLEMS sú zo súkromnej zbierky Milana Dobňáka.

Zaslal: Št august 14, 2014 11:11 am Odpovedať s citátom
Pre hroziace búrky sa koncert Adriany Kučerovej uskutoční v Dome umenia

V sobotu 16. augusta 2014 sa mal od 19.00 h v Kasárňach/Kulturparku, v rámci Leta v parku, konať open air koncert Adriany Kučerovej s košickou Štátnou filharmóniou. Po overení meteorologických predpovedí z viacerých zdrojov, potvrdzujúcich 70 až 80 percentnú pravdepodobnosť búrok, organizátori z K13 sa rozhodli zmeniť miesto koncertu. Koncert sa uskutoční v rovnakom čase a termíne v domovskom stánku košických filharmonikov v Dome umenia. Koncertná sála je od pôvodného miesta koncertu vzdialená necelých 10 minút pešej chôdze.
Citácia:
„Všetci sme sa tešili, že košickému publiku ponúkneme nie obvyklý open air koncert našej opernej divy, ale žiaľ, opäť sa potvrdilo, že voči počasiu sme bezmocní. Veríme, že diváci si nenechajú pokaziť radosť zo svetoznámych árií a fenomenálna Adriana Kučerová ich rovnako poteší aj z klasického koncertného pódia,“ uviedol hlavný koordinátor festivalu Leto v parku Daniel Franko.

Lístky pred koncertom si bude možné zakúpiť hodinu pred koncertom v Domu umenia.

Oznam súvisí s článkom Leto v parku prináša vystúpenie opernej divy svetového formátu.

Zaslal: Št august 28, 2014 11:59 am Odpovedať s citátom
Koncert Hiromi sa presúva do Domu umenia

Vyvrcholenie šiesteho ročníka festivalu Leto v parku v Košiciach v posledný augustový deň sa malo pôvodne odohrať v parku Kasární/Kulturparku pod šírym nebom. Škrt cez rozpočet však organizátorovi robí priskorý nástup jesene a nestabilné a chladné počasie.

Koncert japonskej pianistky a skladateľky, jednej z najvplyvnejších jazz(wo)man súčasnosti a držiteľky Grammy Hiromi s hviezdnym The Trio Project sa z exteriérových priestorov presúva do tepla Domu umenia, kde fenomenálna hudobníčka rovnako poteší svojich priaznivcov aj z klasického pódia. Hudobná show sa bude konať pod kupolou 31. augusta o 19.30 h, čo bude komfortnejšie pre umelkyňu, ale aj pre jej obdivovateľov.

Viac v článku: Leto v parku začne v Košiciach už o deväť dní

Zaslal: Pi máj 22, 2015 12:03 pm Odpovedať s citátom
Zmena miesta konania koncertu Chinaski

Koncert sa presúva do Kasární/Kulturparku

Vážení priaznivci kapiel Korben Dallas a Chinaski.

Z dôvodu očakávaného nepriaznivého počasia sme nútení presunúť plánovaný koncert skupín T-Band, Mateja Vávru, Korben Dallas a Chinaski z Amfiteátra do Kasární/Kulturparku. Čas konania koncertu ostáva nezmenený (23. máj 2015 o 18.30 h).

K článku Košický amfiteáter začne sezónu búrlivo so skupinami Chinaski a Korben Dallas.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: