Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Stručný výklad príbehu Krista

atheist
Zaslal: St marec 14, 2012 9:57 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 14 marec 2012 Príspevky: 14
Každý z nás už pravdepodobne dávno vie, že počas histórie ľudstva prebiehal v rôznom časovom období a na rôznych miestach boj medzi chudobnými a bohatými a o tom bol pravdepodobne aj príbeh Ježiša Krista a jeho malej náboženskej sekty, ktorá začala prekážať vplyvným predstaviteľom židovského kléru - veľkňazom. Tento príbeh však nebol prvý a ani posledný, pretože boj medzi chudobnými a bohatými sa odohrával už pred Kristom a jeho smrťou to neskončilo. Mnoho ľudí si však ešte neuvedomilo, že sa stal symbol Krista prostriedkom vhodným na ožobračovanie ľudí a práve správanie pokryteckého duchovenstva financovaného zo štátneho rozpočtu a nedostatok oprávnenej kritiky kléru je hlavnou príčinou toho, že sa naďalej financujú pokrytci žijúci napríklad vo Vatikáne, ktorí pyšne opakujú paranormálny príbeh zakladateľa kultu osobnosti pri popíjaní drahých vín zo zlatých pohárov.

Väčšina ľudí asi nepochybuje o tom, že Kristus bol synom židovky, ktorá sa volala Mária. Mnoho ľudí však pochybuje o tom, že mal biologického otca ako každý človek. Niektorí veriaci ešte k tomu suveréjne nazývajú jeho matku pannou, ale to ku kresťanstvu asi patrí. Napríklad i dnes možeme pozorovať ako bezdetnú Terezu nazývajú MATKOU Terezou a tej by zrejme oslovenie panna pasovalo viac ako matke Ježiša Krista, alebo ako bezdetného Ratzingera nazývajú (svätým) OTCOM a tak sa ani nedivím, že ženu v druhom stave nazvali pannou a stačí im k tomu viera. Je však zrejmé, že kto bol otcom Krista s istotou nevieme. Niektorí tvrdia, že Mária bola pôvodom židovka a žena nežidovského vojaka Pandiru (Tiberius Julius Abdes Panthera), ktorému bola počas jeho neprítomnosti neverná a podviedla ho so židovským tesárom Jozefom, ktorý ju dostal do druhého stavu. Možno je to pravda a možno mal práve preto neskôr pochopenie pre cudzoložnicu, ktorú chceli pred ním ukameňovať, ale existuje i názor, že Máriu znásilnil tento rímsky vojak Pandira a neskôr sa jej ujal Jozef. Nech už to bolo akokoľvek, určite je to pravdepodobnejšie ako zázrak a Ježiš mal na 99,999% biologického otca a pravdepodobne aj súrodencov.

Kristus bol jednoduchý kazateľ, ktorý chodil so svojimi učenníkmi po krajine, navštevoval ľudí od ktorých občas niečo vyžobral a vykladal im svoje názory. Nepatril však k vplyvným a bohatým židovským veľkňazom, ktorí si užívali na úkor zmanipulovaných ľudí tak ako to dnes robia jeho nasledovníci žijúci napríklad vo Vatikáne a nebol ani príliš významnou osobnosťou na scéne, ale po určitom čase začal židovským veľkňazom prekážať, pretože mal ako chudobnejší kazateľ bližšie k obyčajným ľuďom, ktorých si získaval aj za pomoci sektárskej klasiky ako sa môžeme dočítať aj v biblii - (Sľubovaním nadprirodzených schopností a posmrtného delíria: kontrétne blábolmi o tom, že len jeho nasledovníci sa dostanú do neba a ostatní budú zatratení, že tí čo v neho veria budú môcť za odmenu popíjať otrávené nápoje a že budú môcť robiť zázraky ešte lepšie ako on i keď v skutočnosti ovládal zopár trikov. Je tiež možné, že sa ešte k tomu vydával za božieho syna z čoho neskôr vzišlo obvinenie za rúhanie). http://www.youtube.com/watch?v=ryp30Gcl4nY

Okrem toho pravdepodobne spochybňoval autoritu kléru kritikou ich pokryteckého štýlu života a údajne tvrdil, že boháči sa ťažko dostanú do neba (Yessss, Joseph Ratzinger going to hell !!! ) a tak sa postupne Kristus stával obľúbencom chudobných židov a nepriateľom veľkňazov. Je teda pochopiteľné, že veľkňazi, ktorí neboli zrovna vzorom skromnosti sa potrebovali nového buriča a konkurenta zbaviť a podľa platnej židovskej jurisdikcie sa neskôr podarilo velekňažskej rade jeruzalémského chrámu odsúdiť Krista za rúhanie a neskôr ho ešte k tomu obvinili z velezrady, lenže Pilát nepovažoval toto obvinenie z velezrady za opodstatnené a chcel ho prepustiť. Veľkňazi však mali veľký vplyv v spoločnosti a tvrdili, že ako žid má byť potrestaný podľa zákona židov, ale o jeho osude nakoniec rozhodol pouličný tlak veľkňazmi vyformovaných veriacich. Veľkňazi tak za podpory nekritických veriacich dosiahli to, čo potrebovali a brutálne utýrali a zavraždili Krista. Kresťania veria, že Kristus zomrel za naše hriechy a pripisujú nám všetkým účasť na vražde 2000 rokov mŕtveho židovského kazateľa i keď sme si nežiadali jeho smrť a zo smrti Krista mali prospech veľkňazi a do dnes na jeho príbehu zarábajú obrovské peniaze tí vo Vatikáne, ktorí pripomínajú veľkňazov ohrozovaných Kristom. Podľa môjho názoru Kristus zomrel hlavne pre pokrytectvo a nenažranosť židovského kléru a tiež pre zákon o rúhaní, ktorým veľkňazi argumentovali, pretože Kristus asi o sebe tvrdil, že je boží syn, ale pred ich zrakmi to nedokázal. Ja ako človek neveriaci v boha považujem tento zákon za absurdný a to, čo klerici považujú za rúhanie považujem zvyčajne za šarlatánstvo. Vydávanie sa za božieho syna považujem za výsadu bláznov, pokiaľ tvrdenie nedokážu a môj postoj nikoho neohrozuje, ale niektorí veriaci tvrdia, že rúhanie treba trestať ukameňovaním tak ako sa píše v biblii.

Ako som už naznačil v úvode, symbol Krista bol zrejme na začiatku pre určitú skupinu nespokojných ľudí nádejou, ale dnes je skôr prostriedkom na udržiavanie moci kresťanských veľkňazov, ktorí pyšne rozprávajú o jeho smutnom príbehu z prepychového sídla. A kto za to môže ? Príčinou je len nedostatok kritického a racionálneho myslenia a práve preto v kostoloch môžeme vidieť riadne prekŕmených duchovných, ktorí hovoria, že obžerstvo je smrteľný hriech a preto môže Ratzinger pri stromčeku ovešanom zlatými guľami drviť naďalej paranormálne bludy o Kristovi a rozprávať o skromnosti a preto môže cigáň recitujúci deťom o ritiach a vagínach prehlásiť, že je kresťan a práve preto mu predstavitelia cirkvi na to nič nepovedia a radšej si otierajú ústa o ateistov, ktorí aspoň priznajú že neveria sumérsko-židovsko-kresťanskej mytológii aj keď vedia, že ich mnoho hlupákov automaticky zaradí do kategórie ĽUDIA BEZ MORÁLKY.

Ale čo sa dialo ďalej po brutálnom utýraní Krista ? Kresťania veria, že vstal z mŕtvych a nakoniec skončil v nebi. Vstanie z mŕtvych by sa ešte dalo pochopiť, pretože občas je možné vzkriesiť aj utýraného človeka a tak srdce môže opäť začať tĺcť. Prikláňam sa však viac k tomu, že jeho telo z hrobky ukradli a paranormálne drísty o jeho vstúpení do neba vytvárali len jeho nasledovníci, aby posilnili kult jeho osobnosti. Niektorí neveriaci sa možno prikláňajú k tomu, že telo zámerne ukradli Kristovi nasledovníci, aby potom mohli tvrdiť, že sa stal zázrak a aj to je určite pravdepodobnejšie ako skutočný zázrak, ale ja mám trochu iný názor. Začal by som tým, že hroby mučenníkov nie sú pre mnohé vládnuce skupiny príjemnou skutočnosťou a všetci dobre vieme akú silu mala napríklad spomienka na Jana Palacha. Veď nakoniec i preto sa chceli páni strážiaci svoje lukratívne pozície tajne a rýchlo zbaviť jeho tela.

Jan Palach bol pochovaný na Olšanských hřbitovech a v roku 1973 boli jeho ostatky bez súhlasu pozostalých spopolnené a popol uložený v rodných Všetatech. Prevoz prebehol v utajení a rýchlo, ale jeho prázdný hrob bol naďalej navštevovaný. I v tomto prípade by sa dal vyprodukovať zázrak a presne na tomto príklade môžete vidieť aký dokáže byť problém hrob rebela pre skupinu ľudí pri moci, ktorá si je vedomá hrozby nespokojných ľudí inšpirovaných myšlienkami mučenníka. Podľa môjho názoru v prípade Krista išlo o to isté. Veľkňazi sa tela potrebovali zbaviť, preto ho ukradli a z krádeže systematicky obviniňovali Kristových nasledovníkov, preto krátko po Kristovej smrti v zázrak uverilo len malé množstvo ľudí medzi ktorými boli zrejme i Kristovi nasledovníci, ktorí si mysleli, že strážcovia odmietajú priznať zázrak. Veľkňazom tento podvod dlhú dobu vyhovoval, pretože sa zbavili tela a viera v zázrak u malej skupiny ľudí na začiatku vďaka obviňovaniu Kristových nasledovníkov z krádeže tela neohrozovala autoritu veľkňazov do takej miery ako keby existoval skutočný hrob buriča. Ich plán však nakoniec zlyhal a so stúpajúcou nespokojnosťou občanov začal kult mŕtveho Krista získavať silu a zároveň aj viera v zázrak. Veľkňazi neskôr síce mohli priznať, že telo zlikvidovali za účelom zničenia myšlienok buriča, ale tým by si páni moralisti hovoriaci len pravdu uškodili. Je však možné, že sa o to neskôr niekto z veľkňazov pokúsil, ale asi nemal jednoznačný dôkaz a členovia nového kultu osobnosti v tom videli asi len útok veľkňazov, ktorým myšlienky Krista prekážali.

A tak kresťanstvo začínalo rásť až sa nakoniec z Kristovho kultu osobnosti stalo svetové náboženstvo, ktoré i dnes ovládajú zrejme ešte väčší pokrytci žijúci v prepychu ako tí, ktorých kritizoval Kristus. Okrem toho i kresťania obviňovali mnohých ľudí za rúhanie, mučili svojich kritikov a popravy boli brutálne. Spomeňme si napríklad na myšlienky Jána Husa, ktorý kritizoval kresťanských veľkňazov podobne ako zrejme kritizoval Kristus židovských a práve Jána Husa nasledovníci Krista nakoniec obvinili z kacírstva a upálili.
http://www.youtube.com/watch?v=G1YoXUM9Bes

Mnoho veriacich verí, že Ježiš bol boží syn a údajne to dokazoval rôznymi zázrakmi, ale ja tomu neverím. Mimoriadne tvrdenia vyžadujú mimoriadne dôkazy a kresťania nemajú ani to, čo by sme mohli nazvať celkom dobrým dôkazom. Ježiš pravdepodobne len ovládal rôzne triky, ktorými bol schopný upútať možno zopár ľudí, ale pred zrakmi veľkňazov, ktorí ho obvinili podľa židovského zákona o rúhaní nedokázal, že je tým za koho sa pravdepodobne počas svojej púte vydával. Jednocho povedané neverím paranormálnym výplodom členov kultu osobnosti Krista tak ako neverím mýtom, ktoré produkujú zástancovia kultu osobnosti mŕtveho diktátora Kim Čong-ila. O ňom totiž tvrdia, že vraj nemusel chodiť na toaletu a ak dostatočne veríte v paranormálne svedectvá, potvrdí vám to mnoho ľudí kultu jeho osobnosti:

http://www.cas.sk/clanok/213109/myty-okolo-kim-cong-ila-69-nikdy-nemusel-chodit-na-toaletu.html

Rád by som na záver spomenul ešte jedného významného kritika o ktorom sa moc nehovorí a ktorý sa nespoliehal na rozdieľ od veriaceho Krista na pomoc vesmirneho a večne skrývajúceho otca, ale na svoju múdrosť a silu. Bol to človek, ktorý nemal absolútne žiadnu úctu k bohom v ktorých ľudia verili a postavil sa na stranu ľudí, keď od nich začali klerici pod hrozbou božieho trestu žiadať dary pre údajne existujúcich bohov. Prométheovi bolo ľudí ľúto a nepáčilo sa mu, že klerici týmto spôsobom ožobračujú poctivých ľudí a tak stručne povedané vymyslel plán, ktorý mal za úlohu zbaviť ľudí parazitujúcich klerikov. Plán mu vyšiel a klerikov porazil svojou vychytralosťou, ale Prométhea nakoniec potrestali. I príbeh o Prométheovi som pre úsporu času skrátil a chcel som len naznačiť, že sa jednalo o boj proti obetám. Aj on bol rebelom, ktorého myšlienka sa mnohým klerikom nepáčila a aj on bol potrestaný za to, že sa dokázal postaviť kléru skrývajúcemu sa za boha. V tomto príbehu práve Prométheova neviera v boha pomohla, pretože veriaci sa báli postaviť klerikom na odpor, ktorí sa skrývali za autoritu boha. Príbeh Prométhea však treba brať s rezervou, pretože bol dekorovaný nadprirodzenými blábolmi podobne ako to bolo i v prípade Krista. Možno sa dokonca nevolal ani Prométheus, ale podobný príbeh sa zrejme odohral. Nie je totiž tajomstvom, že v minulosti klerici žiadali od ľudí, aby prinášali obety bohom, ktoré samozrejme končili v ich žalúdkoch a tak je celkom racionálne predpopladať, že sa našli aj ľudia, ktorým to prekážalo.

Zaujímavý je i príbeh o Kainovi a Ábelovi a ani tu nemám problém veriť, že sa niečo podobné odohralo. Príbeh bol v podstate o klerikovi, ktorý žiadal obety pre boha i keď v skutočnosti končili v jeho žalúdku. Najväčšou drzosťou bolo, že tento žobravý kňaz ohŕňal rypákom nad darom od človeka, ktorý pracne obrábal pôdu a tvrdil, že bohu je mäso viac milé ako plodiny, čo nakoniec viedlo k vražde zo žiarlivosti. Škoda len, že nemali i tretieho brata, ktorý by mal povahu Prométhea. Wink Príbeh by mal možno happyend a žobravý kňaz by musel možno okúsiť pestovanie plodín, aby si začal viac vážiť to, nad čím pred tým ohŕňal rypák. Tak a toľko môj výklad života Krista a niektorých mýtov bez potreby viery v zázraky.

Naposledy upravil atheist dňa Št marec 15, 2012 1:45 pm, celkom upravené 4 krát.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: St marec 14, 2012 10:23 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6880 Bydlisko: Mám.
Príspevok s potenciálne nebezpečným obsahom?

Program mi hlási:

Blokuje odkaz:
kód:
fullsite.kz/uploads/posts/04-2011/07XOpYycpLfhzqDM2qxgouXIe6S3pJqid52qiN60splunOmOKht6Ca/ …

Zaslal: St marec 14, 2012 10:31 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Link bol zmenený...
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Lemmy
Zaslal: St marec 14, 2012 10:35 pm Odpovedať s citátom
atheist napísal(a):
Link bol zmenený...

OK Wink

Zaslal: Št marec 15, 2012 12:20 am Odpovedať s citátom
atheist napísal(a):
Väčšina veriacich ľudí asi už vie, že Kristus bol pôvodom žid, ale mnoho z nich nevie, že jeho matka Mária, ktorú zmanipulovaní veriaci nazývajú pannou bola pôvodom židovka a žena nežidovského vojaka Pandiru, ktorému však bola počas jeho neprítomnosti neverná a podviedla ho so židovským tesárom Jozefom. Keď na to Pandira prišiel, Mária odišla k svojmu novému milencovi a z ich cudzoložného pomeru sa narodil Ježiš Kristus…

Mimoriadne tvrdenia vyžadujú mimoriadne dôkazy…

Súhlasím. Mimoriadne tvrdenia vyžadujú mimoriadne dôkazy.

O aký dôkaz ide v prípade, ktorý opisuje, že Mária bola žena nežidovského vojaka Pandiru.

Zaslal: Št marec 15, 2012 1:13 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Citácia:
O aký dôkaz ide v prípade, ktorý opisuje, že Mária bola žena nežidovského vojaka Pandiru.
Tento opis nie je tak mimoriadny ako keď niekto tvrdí, že Máriu oplodnil boh, takže mimoriadny dôkaz snáď netreba. Opis pochádza zo židovských náboženských spisov - Talmud

Píše sa v nich, že Mária bola vydatá za nežidovského vojaka Pandiru a mala pomer s Jozefom, ktorý ju dostal do druhého stavu. Keď Pandira zistil, čo sa stalo, tak svoju ženu vyhnal a tá odišla k svojemu milencovi a neskôr sa im narodil malý Ježiško.http://www.talmudunmasked.com/chapter5.htm
Lemmy
Zaslal: Št marec 15, 2012 11:36 am Odpovedať s citátom
Ach, Odmaskovaný odkaz. Wink

To akoby som pri dokazovaní o novom druhu bojového umenia JEW JITSU odkazoval na odmaskovanú Necyklopédiu.

Pričom serióznejšie informácie nájdem na Wikipédii.

Tomu na Wikipédii môžem dôverovať, tomu na Necyklopédii už nie.

Odkazy na Talmud.

Už v roku 2008 sa viedla živá diskusia na Areopágu. V roku 2009 sa tomu venoval aj Postoy (6. tvrdenie).

Nazrel som aj na stránku o Talmude, ale nenašiel som tam zmienku o Pandirovi.

Na internete nájdem i takúto vetu:
Stephenson Humphries-Brooks napísal(a):
The Jerusalem Talmud was completed about 400 A.D. approximately a century before the Babylonian Talmud.

Aj keď rabíni tvrdia:
Talmidim napísal(a):
Mišna je první částí Talmudu. Znamená opakování. Sestavena byla na konci 2. století našeho letopočtu Jehudou ha-Nasim. Ten při své práci vycházel patrně ze starší činnosti svého předchůdce rabiho Akivy.

Ak k tomu pridáme aj túto informáciu, tak celá tá pletka o vetách z Talmudu vyjde nazmar. Rolling Eyes
Ježiš Kristus vraj nikdy neexistoval!
časopis Prometheus 2/2005 napísal(a):
Dokazuje to taliansky historik Luigi Cascioli, ktorý sa súdi s katolíckou cirkvou v Taliansku. Vo svojej knihe La Favola di Cristo (Mýtus o Kristovi) tvrdí, že Ježiš nie je ničím iným ako vymyslenou konštrukciou vytvorenou falzifikátormi v 2. storočí.

Zaslal: Št marec 15, 2012 11:42 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Citácia:
Už v roku 2008 sa viedla živá diskusia na Areopágu.
Viem, čítal som to celé...Je to kontroverzná téma a každopádne otca musel mať.
Lemmy
Zaslal: Št marec 15, 2012 11:50 am Odpovedať s citátom
atheist napísal(a):
…a každopádne otca musel mať.

atheist napísal(a):
Väčšina veriacich ľudí asi už vie, že Kristus bol pôvodom žid, ale mnoho z nich nevie, že jeho matka Mária, ktorú zmanipulovaní veriaci nazývajú pannou bola pôvodom židovka a žena nežidovského vojaka Pandiru, ktorému však bola počas jeho neprítomnosti neverná a podviedla ho so židovským tesárom Jozefom.

A každopádne je táto citovaná veta bezcenná.

Zaslal: Št marec 15, 2012 11:51 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Citácia:
Ach, Odmaskovaný odkaz.
Odmaskovaný ? To som ešte nepočul. Myslíte tým neseriózny, keď nižšie píšete, že serióznejšie informácie nájdete na Wikipédii ?

Citácia:
The Jerusalem Talmud was completed about 400 A.D.
Áno, ale talmud sa začal zostavovať skôr. Mimochodom napríklad i blábol o bohorodičke vznikol tuším v 3 storočí ak sa nemýlim a v novom zákone sa nespomína.

Citácia:
Ježiš Kristus vraj nikdy neexistoval!
Ježiš podľa môjho názoru existoval. Nemyslím si však, že sa zachoval úplne presne jeho príbeh.
atheist
Zaslal: Št marec 15, 2012 11:57 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Citácia:
A každopádne je táto citovaná veta bezcenná.
Nemyslím si, že je úplne bezcenná, pretože podľa môjho názoru bol určite zmanipulovaný ten, kto verí v kresťanského Herkula - "polboh, polčlovek". To je môj názor, ktorý som vyjadril ako neveriaci v bohov.
Lemmy
Zaslal: Št marec 15, 2012 12:04 pm Odpovedať s citátom
atheist napísal(a):
Odmaskovaný ? To som ešte nepočul.

Nič sa nedeje. Len som parafrázoval odkaz na unmasked dôkaz.
atheist napísal(a):
Citácia:
www.talmudunmasked.com/chapter5.htm

Zaslal: Št marec 15, 2012 12:56 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
kód:
Nazrel som aj na stránku o Talmude, ale nenašiel som tam zmienku o Pandirovi.
Jedná sa o rímskeho vojaka. Čítal som i názor, že ju tento rímsky vojak znásilnil a potom sa jej ujal Jozef. Skúste hľadať pod výrazom Roman Soldier Tiberius Julius Abdes Panthera.

Dovolím jednu citáciu zo stránky: O tom, že se v Judei roku 0 našeho letopočtu narodil nemanželský syn nazvaný Ježíš z Nazaretu pochybuje málokdo. Spory se vedou hlavně o otcovství. Křesťané věří, že pannu Marii uvedl do požehnaného stavu Duch svatý, historičtí badatelé věří, že skutečným Ježíšovým otcem byl spíše římský voják Pandira a Josefův sňatek s Marií ženu patrně zachránil před zavržením.
http://www.netsocan.cz/socan/num07805/christ.html
atheist
Zaslal: Št marec 15, 2012 1:23 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Inak ten text, ktorý tu riešime som sa rozhodol prepísať, takže článok neskôr ešte upravím. Nenapísal som to dobre.
atheist
Zaslal: Št marec 15, 2012 1:39 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Čo na to hovoríte teraz ? Je to lepšie ?

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 5
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: