Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Stručný výklad príbehu Krista

Lemmy
Zaslal: Ut máj 15, 2012 7:54 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
atheist napísal(a):
Ale čo sa dialo ďalej po brutálnom utýraní Krista ? Kresťania veria, že vstal z mŕtvych a nakoniec skončil v nebi. Vstanie z mŕtvych by sa ešte dalo pochopiť, pretože občas je možné vzkriesiť aj utýraného človeka a tak srdce môže opäť začať tĺcť. Prikláňam sa však viac k tomu, že jeho telo z hrobky ukradli a paranormálne drísty o jeho vstúpení do neba vytvárali len jeho nasledovníci, aby posilnili kult jeho osobnosti. Niektorí neveriaci sa možno prikláňajú k tomu, že telo zámerne ukradli Kristovi nasledovníci, aby potom mohli tvrdiť, že sa stal zázrak a aj to je určite pravdepodobnejšie ako skutočný zázrak, ale ja mám trochu iný názor.

V pohode. I dnes sa to stáva. Rolling Eyes

Mladý Egypťan zomrel, a potom vstal z mŕtvych. Viac v článku Pohreb mladého čašníka sa zmenil na oslavu, nečakane ožil.

Zaslal: St máj 16, 2012 4:28 pm Odpovedať s citátom
A tomuto farárovi to nevyšlo. Crying or Very sad

SOUL – Farár v Južnej Kórei sa rozhodol ignorovať zdravý rozum a zomrel od hladu vo viere, že vstane z mŕtvych. Napriek jeho prehnaným očakávaniam sa tak nestalo.

Pastor Džung zasvätil posledné dni života pôstu a modlitbám za členov svojej farnosti v hlavnom meste Soule. Pôst začal 9. apríla a zomrel o deväť dní neskôr. Svojej družke nariadil, aby ho nekŕmila a nevozila do nemocnice, pretože tri dni po smrti vstane tak ako Ježiš z mŕtvych.

Zaslal: Št máj 17, 2012 11:45 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Add.Tomuto to nevyšlo ...alebo príbeh o tom, ako veľká časť DNA, ktorá si ani nezaslúži meno pseudogén, prekvapila "profesora Verejného pochopenia vedy na Oxfordskej univerzite" svojou nečakane dôležitou úlohou

Dawkins:Diablov kaplán, roku Pána 2004 na s.99 napísal(a):
Genómy sú posiate nefunkčnými pseudogénmi, chybnými duplikátmi funkčných génov čo nerobia nič, kým ich funkční príbuzní (toto slovo ani nepootrebuje hranaté zátvorky) pokračujú vo svojich úlohách na iných miestach genómu. A je tam ešte oveľa viac DNA ktorá si nezaslúži ani len meno pseudogén. Toto DNA má tiež pôvod v duplikácii, ale nie v duplikácii funkčných génov. Pozostáva z viacnásobných kópií sajrajtu (ang. "junk"), "tandemových opakovaní", a ostatnej nezmyselnej informácie ktorá môže byť zaujímavá pre súdnych detektívov ale ktorá sa nezdá byť užitočná pre samotný organizmus. Takže ešte raz, kreacionisti môžu svoj čas úprimne tráviť špekuláciami prečo sa Tvorca unúval poprepletať genóm neinterpretovanými pseudogénmi a jalový záprah duplikuje DNA.

Roku Pána 2010 Pravda/Miroslav Vajs:
Lemmy napísal(a):
Objav desaťročia nosíme v sebe

Miroslav Vajs napísal(a):
Každý vie občas prekvapiť sám seba a veľké prekvapenie skutočne nosíme v každej našej bunke.

Jedným z najvýznamnejších objavov desaťročia bola pre vedcov nečakane dôležitá úloha veľkej časti DNA, ktorej sa predtým hovorilo „odpadková“. V súčasnosti sa jej hovorí „tmavý genóm“ a skrýva v sebe ešte veľa tajomstiev.

Viac: Pravda

Zdá sa že viacerým to v dnešných časoch nevychádza, asi to bude nejaký zvláštny novodobý fenomén...

Hoci isté rozdiely tu sú, o tomto vieme kto to je a kde to napísal, zatiaľčo o Pastorovi Džungovi ("Farár v Južnej Kórei") nevieme nič (nemenovaná "farnosť v hlavnom meste Soule") Sad
Ako jeden z našich cirkevných otcov napísal v encyklike "Ciele tejto stránky"
Adam Roman napísal(a):
Ako profesionálny vedec sa celý život zaoberám pravdou. Viem veľmi dobre, aké je ťažké pravdu nájsť, overiť si ju, či dokonca dokázať. Preto k nej pristupujem s plnou vážnosťou a predtým než niečo vyslovím, dobre si uvážim, či to, čo sa chystám povedať, viem aj niečim podoprieť. Avšak v bežnom živote (ale občas aj medzi kolegami vedcami) sa stretávam s ľuďmi, ktorí „len tak“ vyhlasujú za pravdivé rôzne pochybné tvrdenia a vôbec sa nenamáhajú, aby ich pravdivosť akokoľvek potvrdili.

humanisti.sk napísal(a):
Lži môžu byť šírené rovnako úspešne ako pravda, pravdivé a cenné informácie môže nahradiť propaganda. (Feynman)
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi máj 18, 2012 7:19 am Odpovedať s citátom
Konštanta, opäť logická chyba sa u teba prejavila. Ja netvrdím, že to je pravda. Nanajvýš tvrdím toľko, že to Topky.sk uverejnili ako správu. Ak však máš dôkazy, že sa Topky.sk v tomto mýlia, sem s nimi. Wink

Zaslal: Pi máj 18, 2012 7:25 am Odpovedať s citátom
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Ako jeden z našich cirkevných otcov napísal v encyklike "Ciele tejto stránky"
Adam Roman napísal(a):
Viem veľmi dobre, aké je ťažké pravdu nájsť, overiť si ju, či dokonca dokázať.

Mám rád tvoje vtipné skladačky slov do viet. Si dobrý zabávač. Laughing

Napíšeš haluz, že cirkevných otcov, a cituješ Adama Romana (čo je o inom). Ouch

Nemá to chybu! Twisted Evil

Zaslal: Pi máj 18, 2012 9:47 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Mám rád tvoje vtipné skladačky slov do viet. Si dobrý zabávač. Laughing

Napíšeš haluz, že cirkevných otcov, a cituješ Adama Romana (čo je o inom). Ouch

Nemá to chybu! Twisted Evil

Myslím že komu je dané zhora ten pochopí kam som tým mieril...
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Pi máj 18, 2012 10:00 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Konštanta, opäť logická chyba sa u teba prejavila. Ja netvrdím, že to je pravda. Nanajvýš tvrdím toľko, že to Topky.sk uverejnili ako správu. Ak však máš dôkazy, že sa Topky.sk v tomto mýlia, sem s nimi. Wink

Zasa si asi prespal štúdium encykliky "Kto má pravdu dokazovať?"
Adam Roman napísal(a):
Budeme preto teraz venovať pozornosť dôležitej otázke, kto má pravdivosť tvrdenia dokazovať a kto nie. ... Ľudia pravdu iba zisťujú a dokazujú (ak sa im to darí). Isteže, pri objavení neočakávanej pravdy je bremeno dôkazu na nich: keď donedávna ani len nevedeli, čo je pravda, a teraz to zistili, s radosťou to oznámia celému svetu. Vedci k objavenej pravde radi pripoja aj dôkaz, aby im druhí rozumeli (a uverili, lenže to je už druhoradé: ak rozumieme, môžeme veriť). Ten, kto novú, doteraz nepoznanú pravdu objavil, ju rád a bez mučenia aj dokáže. ... Z toho všetkého už začína čitateľ tušiť, kto je povinný pravdu dokazovať: každý, kto ju odhalil, vychádzajúc z predpokladov, ktoré okrem každým overiteľných faktov nič a priori nepredpokladali.
Lemmy
Zaslal: So máj 19, 2012 7:41 am Odpovedať s citátom
Konštanta, táraš. Ty si prvý spochybnil. Už som ti povedal, že ak máš dôkazy, že sa Topky.sk v tomto mýlia, sem s nimi.

Ak nemáš, tak netáraj!

Zatiaľ iba táraš. Smile

Zaslal: So máj 19, 2012 5:56 pm Odpovedať s citátom
Konštanta, ale aby si nepovedal, poskytnem ti študijné pomôcky:

Google: police spokesman in Dongjak told AFP

a

Google: Korea pastor fasts to death in hope of resurrection

Zaslal: Ne máj 20, 2012 10:26 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Konštanta, táraš. ...

Zatiaľ iba táraš. Smile

Neviem či Ťa dobre chápem že výroky Adama Romana o tom kto má objavenú pravdu dokazovať ktoré som citoval považuješ za táraniny.
Určite kritizujem výber zdrojov (New York Times alias International Herald Tribune si dovoľuje kritizovať aj Palko vo svojich levoch ako antikresťanské médium, o tzv. "skeptických" zdrojoch ktoré prepožičiavajú svoje stráky rozličným antikresťanským živlom sa radšej ani nejdem vyjadrovať), ďalej by ma zaujímalo z akej farnosti bol daný farár keď sa to správu šíriacim agentúram nepodarilo ani zistiť a či by sa nemohlo jednať o obdobný prípad cestovateľa akého sme nedávno zažili aj na našej stránke, ktorý uveril evangelijní zvesti, ale raz je tam a potom zase zpátky čiže sa tej zvesti náš milý "kresťan" až tak ktovieako nedrží... Dovolil by som si vysloviť obavy že by sa tu mohlo jednať o veľmi obdobný prípad a že tento človek kritérium toho čo kresťan je s veľkou dávkou pravdepodobnosti nespĺňa ...
Lemmy
Zaslal: Ne máj 20, 2012 10:41 pm Odpovedať s citátom
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Neviem či Ťa dobre chápem…

Nuž nechápeš. Takže vycestuj do Kórey, a osobne si to over u toho policajta. OK?

Táraš preto, lebo si chybne spájaš rôzne vety, čo kde tu prečítaš, a potom máš z toho všetkého hokej. Taký myšlienkový hokej. Rolling Eyes

Nedbáš ani na študijné pomôcky, ktoré som ti poskytol, tak nevidím ako ti inak pomôžem, aby si sa z toho zmätku, čo predvádzaš, vymotal. Wink

Dosiaľ táraš, pretože sa ti v diskusii ešte ani náznakom nepodarilo spochybniť správu. Ani náznakom.

Keby si aspoň priniesol nejaké svedectvo, že tam a tam si čítal, že to nie je pravda, že on prežil, a vstal z mŕtvych, mala by s tebou diskusia nejaký význam. Inak ako som ti povedal, len táraš.

Zaslal: Po máj 21, 2012 9:48 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):

Nuž nechápeš. Takže vycestuj do Kórey, a osobne si to over u toho policajta. OK?
Celkom dobrý nápad, aj keď som ho trochu modifikoval. Mám jednu známu kórejčanku, volá sa Young, v auguste by sa mala vrátiť do Kórei, aké je prosím Ťa číslo na toho policajta nech sa teda môže s ním spojiť? Ak sa to nepodarí, poprosil som ju aspoň aby mi o tom prípade niečo povedala z kórejských médií. Musím ale počkať kým sa vráti z Londýna Wink
Citácia:
Thanks for asking me help, however I am sorry to tell you, I rarely have a wifi here in London..
I will try my best

Lemmy napísal(a):
Nedbáš ani na študijné pomôcky, ktoré som ti poskytol, tak nevidím ako ti inak pomôžem, aby si sa z toho zmätku, čo predvádzaš, vymotal. Wink
Toho som sa obával že v zmysle pravidiel etiky humanizmu tú pravdu netreba overovať ak sa jedná o ohováranie kresťanstva, vtedy treba aby to s ňou malo čo najmenej spoločného, prepáč že som to nepochopil hneď na prvú šupu.
Na študiné pomôcky dbám, ale nijako mi nepomohli s tou farnosťou, predsa len som nútený ťa obťažovať ešte raz aby si mi to ukázal ako sa ich pomocou k takej informácii dopátram, že z akého "kresťanského" zboru či denominácie daný človek bol.
Lemmy napísal(a):
Dosiaľ táraš, pretože sa ti v diskusii ešte ani náznakom nepodarilo spochybniť správu. Ani náznakom.
Ani troma náznakmi, lebo to čo spochybňujem je úplnosť správy, hovorí o farárovi-kresťanovi ale nepovie z akého zboru. Dneska už hocikto o sebe prehlási že uveril evangelijní zvesti, aj taký "kresťan" čo uctieva pohanských bohov a je členom Prvého Česko-Sloveského chrámu cirkvi Satanovej.
Julius Voskár
Zaslal: Ut máj 22, 2012 8:40 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 08 júl 2009 Príspevky: 156
A.K. aký efekt to bude mať u teba, tvojom kresťanskom presvedčení, ak sa ukáže, že správa o tom korejskom kňazovi je pravdivá? Prestaneš byť kresťanom? Ja si myslím, že ty sa svojho presvedčenia nechceč vzdať, tak táto debata nemá zmysel, je to len akési škádlenie.
AntropologickaKonstanta
Zaslal: Ut máj 22, 2012 2:22 pm Odpovedať s citátom
Najprv mi prosím zdvôvodni prečo si myslíš že by som mal potom prestať byť kresťanom podľa Teba.
Julius Voskár
Zaslal: St máj 23, 2012 8:37 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 08 júl 2009 Príspevky: 156
Ja si to nemyslím, len som sa pýtal, aký efekt by mala pravdivosť príbehu korejského kňaza v tvojom náboženskom presvedčení. Mám skúsenosť, že žiadnu. Keď sa veriaci rozhodne veriť, tak verí aj v racionálne spochybniteľné veci.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: