Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Čo sa stane po smrti?

brotherrr
Zaslal: Po január 30, 2012 7:42 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 november 2011 Príspevky: 77
Odpoveď: Biblia neobjasňuje presne kedy človek dosiahne svoj večný cieľ. Biblia hovorí, že vo chvíli smrti človek prechádza do neba alebo do pekla podľa toho či prijal Krista ako svojho Spasiteľa. Pre veriacich smrť znamená odchod z tela a príchod do prítomnosti Pána. Pre neveriacich po smrti začína večný trest v pekle.

Tu sa začína otázka bytia po smrti komplikovať. Biblia udáva všetkých, ktorí skončia v pekle ako vhodených do ohnivého jazera. V biblii sa opisujú nové nebesia a nová zem. Tak sa zdá, že do chvíle posledného vzkriesenia človek je po svojej smrti v “dočasnom” nebi a pekle. Večný osud človeka sa nezmení, ale presné "miesto", kde človek strávi večnosť sa zmení. V určitom momente po smrti veriaci budú poslaní do nových nebies a na novú zem. V určitom okamihu po smrti neveriaci budú hodení do ohnivého jazera. Toto sú konečné večné destinácie pre všetkých ľudí – určené podľa toho, či človek uveril v Ježiša Krista ako jediného Spasiteľa, ktorý ho zachráni od hriechu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: St máj 23, 2012 10:11 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7363 Bydlisko: Mám.
brotherrr napísal(a):
Pre veriacich smrť znamená odchod z tela a príchod…

kriminalistov na miesto činu.

Farár na smrť dobil starostu

Chorvátska polícia zatkla katolíckeho kňaza a obvinila ho zo zabitia starostu obce pri Dubrovníku.

Policajti zatkli 43-ročného kňaza Ivana Sinanoviče v miestnom kostole. Muži zákona ho zároveň obvinili, že v hádke zmlátil 49-ročného starostu obce Marka Kraljevica. Starostovo skrvavené telo našli policajti skoro ráno pri cintoríne.

Hádka, ktorá prerástla do bitky, sa podľa informácii od polície najskôr odohrala na fare, kde podľa prvých výsledkov vyšetrovania aj starosta zomrel.

Chorvátska televízia oznámila, že starosta viedol s kňazom spor o rozšírení miestneho cintorína. Duchovný tiež starostu podozrieval, že nechal zastreliť jeho psa, stafordšírskeho teriéra. V tomto prípade zrejme farár so starostom nemali dobrý vzťah, a ten sa ukončil smrťou.

Aktuality.sk

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.