Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Protest Gorila

Zúčastníte sa protestov?

Áno  
100%
  [ 1 ]  100%

Nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Možno  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 1
uncle_sam01
Zaslal: Ne január 29, 2012 12:04 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 28 január 2012 Príspevky: 1
Určite ste už všetci počuli o kauze Gorila... (kto nie nech sa páči http://skgorila.tumblr.com/)

V Bratislave sa včera (v piatok) uskutočnil protest, podľa mňa úspešný. Na budúci piatok sa chystá daľší, a nielen v Bratislave. Myslím si že už je na čase vyjadriť nesúhlas so štýlom politky na Slovensku a preto by som chcel touto formou apelovať na všektých, ktorým nie je osud našej krajiny ľahostajný, aby sa pridali k protestom.

Tu sú linky na Facebook:
www.fb.com/events/237819612964619/ - Bratislava 3.2. piatok
www.fb.com/events/156726981107077 - Žilina, Piatok 03.02.2012
www.fb.com/events/238042302941285 - Zvolen, Piatok 03.02.2012
www.fb.com/events/243966415678286 - Trenčín, 3.02.2012
www.fb.com/events/358769240800209 - Nitra, dátum neznámy
www.fb.com/events/372388726107905 - Košice, Piatok 03.02.2012
www.fb.com/events/297641580294362 - Prešov, Piatok 03.02.2012
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi február 24, 2012 1:30 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5850 Bydlisko: Mám.
uncle_sam01 napísal(a):
Určite ste už všetci počuli o kauze Gorila...

Počujeme, i čítame. Dnes na stránke Amur Slovakia sa píše:
Amur napísal(a):
V januári 2012 boli získané spravodajské poznatky o prípravách na veľké protesty vyvolaných zverejnením materiálu SIS na internete. Bolo zistené, že koordinačné jadro protestov tvoria BNO, L. WEISS, P. TÓTH. P. TÓTH riadi protesty prostredníctvom svojej blízkej priateľky/partnerky Lucie GALLOVEJ.

K osobe Lucie GALLOVEJ (r. č. 855710/9561) bolo zistené, že pochádza z Revúcej, momentálne žije v Bratislave. Bytom Štúrova 655/28, Revúca. Pracuje pre „Baina Televízia“.

Ďalším spoluorganizátorom protestov je Peter PČOLINSKÝ (r. č. 820406/9665). Ide o brata Vladimíra PČOLINSKÉHO, zástupcu generálneho riaditeľa a zároveň riaditeľa Organizačného odboru Kancelárie ministra vnútra. K osobe Petra PČOLINSKÉHO bolo zistené, že sa narodil vo Vranove nad Topľou, bytom Nižný Hrabovec 40, okr. Vranov nad Topľou. Od roku 2000 vystriedal viacerých zamestnávateľov – N.W.T., spol. s r. o.; Vladimír Pčolinský – Interiér-Hygiena, Tatra banka. Taktiež bolo zistené, že P. PČOLINSKÝ dlhodobo čelí finančným problémom – Sociálnej poisťovni dlhuje 4040,76 EUR a Všeobecnej zdravotnej poisťovni 2241 EUR.

Zaslal: Pi február 24, 2012 1:37 pm Odpovedať s citátom
Tak som len zo zvedavosti, či v tomto dokumente je niečo pravdivé, a rýchlo overiteľné, nazrel na stránku Sociálnej poisťovne. A ozaj, je dlžníkom.

Jednoduchá otázka: Prečo sa v tak závažnej kauze angažujú takíto ľudia? Budú sa vyrábať kauzy káuz?

(Záber z TIVI.)

Zaslal: Ne september 16, 2012 6:49 pm Odpovedať s citátom
Tomu sa hovorí investigatívna žurnalistika. Wink

Milan Krajniak, dnes v nedeľu 16. septembra 2012 o 9.02 h napísal na svojom blogu Prečo viem, že Boh existuje.

A už o 15.53 h mu odpovedal Peter Gancár článkom Prečo si nie som istý, že Pán Boh existuje. Laughing

Zaslal: St september 19, 2012 11:53 am Odpovedať s citátom
Milan Krajniak napísal(a):
Rozumieť pojmu česť. Hovoriť to, čo si myslím. Robiť to, čo hovorím. Byť úprimný a priamy. Neintrigovať a nevyhovárať sa. To podľa mňa znamená, byť dnes križiakom.

Keď to povie gorila, tak je hneď všetko zrozumiteľné. Rolling Eyes

Zaslal: Ut september 25, 2012 11:48 am Odpovedať s citátom
S križiakmi až na Krajniak sveta

Michal Havran ml. napísal(a):
Okrem takýchto okázalých nezmyslov však Krajniak pomiešal koncept dvornej lásky, ideálov rytierstva a samotného politicko- eschatologického programu kruciaty. Steven Runciman odhaduje, že rytierstvo predstavovalo, s výnimkou vojenských rádov, len 20- 30 percent zloženia križiackých armád. Drvivú väčšinu tvorili desperados, dobrodruhovia, zločinci, prostitútky, komedianti a exaltovaní mnísi. Friedrich II. Barbarossa sa vo svojej korešpondencii sťažuje na neorganizovaný charakter výprav. Najvýraznejším organizačným momentom organizácie tejto tlupy ostávajú mystické pogromy v Porýnsku a Podunajsku vojsk charizmatického Petra Pustovníka. Masaker židov sa v Oriente mení na rituálny kanibalizmus Tafurov- sfanatizovaných nasledovateľov enigmatického kazateľa- maďarského Majstra. Podobné drámy sa odohrali aj počas púte apokalyptických svoriek Emicha z Leiningenu, ktorý sa považoval za navrátivšieho Krista.

Apokalyptická konverzia židov a zabíjanie moslimov nemajú nič spoločné s detskými predstavami o rytierikovi na grošovanom tátošovi, spievajúcim pod ružovým záhonom princezničke s jasnou hviezdou na čele. Dvorná kultúra na ktorú sa Krajniak odvoláva, pochádzala z prostredia okcitánskeho trubaru a ako fenomén s výrazným heretickým potenciálom skončila veľmi rýchlo, rovnako ako Jeruzalem, pod kopytami križiakov.

Infantilné vyznanie sa z fiktívnych hodnôt Kristových bojovníkov by nestálo za žiaden komentár, keby neobsahovalo tak nehorázne množstvo nezmyslov a nemalo by ambíciu stať sa etickým kódexom novej väčšiny. Aj preto neviem, čo je pre spoločnosť nebezpečnejšie. Či sú to amatéri ideologizujúci dejiny, ale amatéri ideologizujúci dejiny s politickými ambíciami.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: