Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Je Ježiš Boh? Tvrdil niekedy Ježiš, že je Boh?

brotherrr
Zaslal: Ut január 24, 2012 9:41 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 november 2011 Príspevky: 77
Odpoveď: V Biblii nie je žiadny záznam o tom, žeby Ježiš niekedy doslova povedal: “Ja som Boh.” To neznamená ale, že nehlásal, že je Bohom. Napríklad nejaké Ježišove slová v biblii kde sa on sám nepriamo vyhlasil za Boha: “Ja a môj Otec sme jedno.” Na prvý pohľad sa nemusí zdať, že tento výrok obsahuje tvrdenie, že je Bohom. Ale všimnime si reakciu Židov na tento výrok: “Pre dobrý skutok ťa nekameňujeme, ale pre rúhanie, že sa ty, človek, robíš Bohom”. Židia pochopili Ježišov výrok ako vyhlásenie sa za Boha. V nasledujúcich veršoch Ježiš Židov nepresviedča napríklad tým, že by povedal: “Ja netvrdím, že som Boh.” To naznačuje, že Ježiš naozaj chcel povedať, že je Bohom výrokom: “Ja a môj Otec sme jedno”.Ježiš hovorí: Veru, veru, hovorím vám: Prv, ako bol Abrahám, ja som!” A znovu reakcia Židov je, že berú do rúk kamene a chcú ho kameňovať. Prečo by Židia chceli Ježiša ukameňovať, keby nepovedal niečo, o čom oni boli presvedčení, že je rúhanie, menovite, že o sebe tvrdil, že je Boh?Ján v Biblii hovorí, že “to Slovo bol Boh.” Ján hovorí, že “to Slovo sa stalo telom.” Toto jasne naznačuje, že Ježiš je vteleným Bohom.

Tomáš, učeník, vyhlasuje o Ježišovi: “Môj Pán a môj Boh”. Ježiš ho neopravuje. Títus v bibii nás povzbudzuje, aby sme očakávali príchod nášho Boha a Spasiteľa – Ježiša Krista. Inde v Bibii Boh-Otec vyhlasuje o Ježišovi: "Ale Synovi hovorí: "Tvoj trón, ó Bože, je naveky vekov a žezlo spravodlivosti je žezlom Jeho kráľovstva."

Ježiš nikdy nekarhá ľudí, že Ho uctievajú. Keby Ježiš nebol Bohom, povedal by ľuďom, aby Ho neuctievali, tak ako to povedal aj anjel v Zjavení. Je mnoho iných veršov a pasáží v Biblii, ktoré svedčia o Ježišovom božstve.

Najdôležitejším argumentum, že Ježiš musí byť Bohom je, že ak by nebol Boh, Jeho smrť by nepostačovala na splatenie dlhu za hriechy celého sveta. Jedine Boh mohol zaplatiť tento nekonečný dlh. Jedine Boh mohol vziať hriechy celého sveta, zomrieť, a byť vzkriesený – a tak zvíťaziť nad hriechom a nad smrťou.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut január 24, 2012 10:38 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Si ilustrátor jalovosti?

Navrhujem začať poctivo čítať, napríklad: Polemika o vede, viere a ideológii Wink

Zaslal: Št august 01, 2013 2:33 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Ježíše Krista ukřižovali nezákonně, tvrdí právník a viní v Haagu Izrael a Itálii

Indidis soud požádal, aby odsouzení Ježíše před dvěma tisíci lety označil za neplatné, protože proběhlo za podmínek, jež nebyly spravedlivé.

„Chci soudní vyjádření, že rozsudek byl proveden špatně, a proto je neplatný,“ prohlásil bývalý mluvčí keňského soudu Indidis, který se poprvé obrátil na soud v roce 2007, a to v Nairobi. Případ však skončil konstatováním, že nairobský soud nemá v této oblasti žádnou pravomoc.

Proto Indidis kontaktoval Haag. Požádal, aby kromě států Izrael a Itálie byli souzeni rovněž římský císař Tiberius (42 př. n. l. - 37), Pilát Pontský, židovští zákoníci a král Herodes.

Podle právníka Ježíš Kristus podstoupil soudní řízení, které bylo v rozporu s právními normami té doby. Pokud by u MSD uspěl, jako důkaz by mu měla posloužit Bible.

www.novinky.cz

Zaslal: Št august 01, 2013 5:17 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 20 február 2007 Príspevky: 169
Človek / či už Ježiško alebo hocikdo iný/ nemôže byť Bohom,

Tu je to jasne vysvetlené:

http://www.taoizmusweb.szm.com/jesua.html

Aj tu:

http://www.taoizmusweb.szm.com/krestan.html

V podstate každý človek ktorý sa stotožní s týmito názormi čo sú tam podané sa stáva taoistom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Ut október 01, 2013 10:09 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Toto tvrdil aj Edo Chmelár...a nakoniec odišiel z diskusie s ovisnutým nosom.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: