Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Použime rozum: Kritické myslenie do vrecka

xsova
Zaslal: St január 18, 2012 9:35 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 15 marec 2011 Príspevky: 68
Autori stránky „Použime rozum“ napísali brožúrku kritického myslenia do vrecka. Obsahuje výber tých najčastejších omylov v argumentoch a omylov v poznávaní. Je to taký krátky manuál pre laikov, ako si upraviť vlastný pohľad na to, čo sa okolo nás deje. Brožúrka je vo veľkosti kreditnej karty, zmestí sa aj do peňaženky. Tu si môžete brožúrku bezplatne stiahnuť v pdf:
http://www.pouzimerozum.sk/wp-content/uploads/Kritick%C3%A9-myslenie-do-vrecka.pdf
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po február 24, 2014 8:44 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6014 Bydlisko: Mám.
Matúš Ritomský napísal na tému kritické myslenie článok Ako nezdieľať nezmysly.
Matúš Ritomský napísal(a):
Neprejde už takmer deň bez toho, aby sa niekde nevynorila nepravdivá správa, zmanipulovaná informácia, či zjednodušene – nezmysel, ktorý sa ako lavína šíri svetom sociálnych sietí. Niekedy sa jedná o bulvárne senzácie, ktorým nemá cenu venovať pozornosť, v iných prípadoch sa však tieto nezmysly týkajú vážnych tém a majú potenciál formovať postoje a mienku pomerne veľkej skupiny ľudí.

Ako sa tomu brániť? Žiadna regulácia internetu nebude nikdy tak účinná, ako to, keď sa ľudia sami naučia základným princípom kritického myslenia a osvoja si niekoľko praktických nástrojov na posúdenie dôveryhodnosti a relevantnosti zdieľanej informácie. Vďaka týmto nástrojom si jednotlivec dokáže vytvoriť sito, ktoré spoľahlivo zachytí veľkú časť nezmyslov a zabráni tak ich ďalšiemu šíreniu.

Zaslal: St marec 19, 2014 12:51 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6014 Bydlisko: Mám.
A ďalší článok, ktorý napísal Matúš Ritomský: Konzervativizmus alebo liberalizmus? Radšej kritické myslenie
Matúš Ritomský napísal(a):
Kritické myslenie, založené na poznaní a vyhodnocovaní objektívne pozorovateľných a skúmateľných faktov môže zohrávať pri tvorbe a rozvoji občianskej spoločnosti kľučovú úlohu.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: