Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Sexualita po vskriesení

Šimon
Zaslal: So január 07, 2012 9:43 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 07 január 2012 Príspevky: 2
Otázka hlavne pre veriacich v Boha:Beriete sexualitu ako Boží dar? Ostane nám po vzkriesení naše pohlavie alebo budeme bezpohlavné bytosti? Bude naďalej existovať ľudská sexualita a teda možnosť pohlavného styku? Budeme sa aj v nebi môcť rozmnožovať?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Šimon
Zaslal: Ne január 08, 2012 9:25 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 07 január 2012 Príspevky: 2
K tejto téme som našiel veľmi dobrú knihu. Dávam sem odkaz, koho by to zaujímalo, môže si ju prečítať.

http://www.tajomstvo.eu/Documents/MiniBiblia7.pdf
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne január 08, 2012 11:14 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6926 Bydlisko: Mám.
Porovnaj svoju ideológiu s Koránom

Najprv som sa chcel opýtať, že ktorých veriacich oslovuješ. Či moslimov, či hinduistov, či budhistov, či…

Aby som vedel, ktorého boha máš na mysli. Aj som čakal, že dám prednosť veriacim, nech sa ti k téme vyjadria. Ale ako vidíš, už dlhšie sem nezavítal žiaden tebe podobný.

Ale pokiaľ máš záujem rozšíriť si svoje vedomosti, začni čítať aj Korán. To je Písmo sväté pre veriacich, ktorí sa nazývajú moslimovia (muslimovia).

Lebo to je tiež náboženská ideológia, ako tvoja, a tam tiež čosi zaujímavé nájdeš o sexualite v nebi.

Napríklad:

Kapitola 44

Al Duchán (Dym)
Korán napísal(a):
38. Nestvorili sme nebo a zem a čo je medzi nimi, pre zábavu (boli stvorené pre konkrétny cieľ a nevznikli len pre nič za nič samy od seba),
39. Stvorili sme ich oboje (nebesá a zem) v pravde (neboli stvorené len tak, ale za určitým konkrétnym účelom), väčšina z nich to ale nevie (nepozná túto skutočnosť, preto odmieta veriť, že by po smrti boli znova vzkriesení, preto im neustále objasňujme, že takáto chvíľa príde a nastane),

51. Bohabojní budú na mieste bezpečnom (pred týmto všetkým),
52. V záhradách a pri prameňoch čistej vody.
53. Obliekať si budú odev z jemného hodvábu a z hodvábu hrubého (z brokátu), oproti sebe (sedieť alebo ležať) budú,
54. Takto to bude (v raji) a oženíme ich s pannami (dievčinami s bielou a priezračnou pokožkou) okatými (s veľkými a peknými očami),
55. Budú v nej (v záhrade) žiadať o každý druh ovocia, v bezpečí budú (tam pred všetkým),
56. Neokúsia v nej (v záhrade) smrť, iba smrť prvú (ktorú už majú za sebou). (Po prvej smrti, pri ktorej odišli zo života pozemského, už ostanú v záhradách naveky a viac smrť neokúsia.) Ochráni ich (Boh) pred trápením pekla,
57. Dobrodenie od Pána tvojho (Muhammad,) to bude. To je tá výhra obrovská.
58. Učinili sme ho (Korán) zrozumiteľným v tvojom jazyku (Muhammad), azda budú na to pamätať (tvoji ľudia i všetci ľudia na varovanie v ňom uvedené).
59. Čakaj (Muhammad, až príde to, pred čím boli varovaní), oni tiež čakajú (a dúfajú v tvoju smrť).

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: