Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Nebezpečný vírus ohrozuje

Lemmy
Zaslal: Ne apríl 05, 2020 9:38 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7366 Bydlisko: Mám.
Skeptik napísal(a):
U nás sa aj tak mnohí správajú rizikovo. Keby boli zodpovední, tak sa dá taká pandémia ľahšie zvládnuť.

Mám opačnú skúsenosť. Všade vidím zodpovedných, ktorí majú na tvári rúško alebo respirátor. Dokonca pred obchodom v rade stoja v bezpečnej vzdialenosti, približne 2 metre, čo spôsobuje to, že držia nákupný vozík pred sebou, nie vedľa seba. Rad je síce dlhší, ale ľudia poctivo stoja v rade.

Zaslal: Ut apríl 07, 2020 7:41 pm Odpovedať s citátom

Došlo na predvolebné slová Branislava Gröhlinga.

Na volebnom plagáte má nápis: Učme sa moderne.

Teraz sa žiaci učia moderne, cez YouTube kanál. Wink

Zaslal: St apríl 22, 2020 7:42 pm Odpovedať s citátom
Ochranné rúško

Rúško má význam.

Zaslal: St apríl 29, 2020 7:03 pm Odpovedať s citátom
Vírusové kvapôčkové infekcie vrátane nového koronavírusu sú ako biologické zbrane vonkoncom nevhodné, zdôrazňuje uznávaný virológ Fedor Čiampor.

Podarilo sa už niekedy vytvoriť vo výskumnom laboratóriu nový vírus na použitie v biologickej voj­ne?

Pokiaľ mám informácie, tak nie. Laboratória pre biologické zbrane pracujú so známymi pôvodcami ochorenia – voláme ich agensy – a pripravujú ich na hromadné použitie. Napríklad je známe, že sa tak spomedzi bakteriálnych ochorení pripravoval antrax a z vírusových pravé kiahne a ebola.

Vírusové kvapôčkové infekcie, povedzme chrípka alebo koronavírus, sú ako biologické zbrane úplne nevhodné, lebo kvapôčkový sprej ohrozuje nielen protivníka, ale aj používateľa.

Zdroj: Vladimír Jancura, Pravda

Zaslal: Ne máj 03, 2020 7:30 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1185
Lemmy napísal(a):
Vírusové kvapôčkové infekcie vrátane nového koronavírusu sú ako biologické zbrane vonkoncom nevhodné, zdôrazňuje uznávaný virológ Fedor Čiampor.

Vírus už len ako hrozba sa dá veľmi zneužiť a tak eliminovať protivníka. Aj ako zbraň je možné ho použiť, ak má niekto spoľahlivú vakcínu, alebo liečbu. V izolovaných oblastiach, kde je len protivník ho môžu použiť kedykoľvek.
Aj v mierovom čase sa dá vírusová hrozba zneužiť rôznymi spôsobmi. Stupňovanie rôznych hrozieb nákaz môže zájsť až do extrémov v obmedzovaní ľudských slobôd, ak si spoločnosť rýchlo nevytvorí obranné mechanizmy proti tejto novej hrozbe a diktátorským praktikám niektorých skupín, ktoré môžu tieto stavy zneužiť. Ničeniu zdravotníctva mnohí napomáhali a zrazu im záleží na zdraví iných za každú cenu. Je to značný rozpor. Prečo sa nebili za dobré zdravotníctvo skorej a vlastne sa nebijú ani teraz. Prečo nie sú silné opatrenia, aby ľudia nezomierali na iné choroby, ale v popredí je len vírus? Keď teda sú rôzne sankcie, ktoré majú chrániť zdravie ľudí, prečo nie sú sankcie za porušenie ochrany zdravia pri iných chorobách? Nebezpečné na tejto situácii je to, že pri nesprávnom, alebo úmyselnom určení pozitivity niekoho a jeho izolácii, zavretí do karantény sa nemôže človek brániť. Bežný človek nemá prostriedky, aby dokázal opak, ak to systém nebude chcieť a vyhodnotí ho, ako potencionálnu hrozbu, ani nie zdravotnú, ale politickú, alebo nejakú inú.
Je tu príliš veľa závažných otázok, ktoré si pýtajú náležitú odpoveď.

Holandskému vedcovi sa podarilo z časti objasniť, ako vírus SARS CoV vniká do bunky. Keďže živý vírus sa nedá sledovať, použil na to metódu množenia vírusu na namnoženej pľúcnej bunkovej štruktúre a následného zabitia vírusu v rôznych štádiách vývoja. Časové vzorky, ktoré takto vznikli poskytli obrázky, ako vírus preniká do bunky, ako sa rozmnožuje a ako opúšťa zabitú bunku. Zaujímavé na obrázkoch bolo, že vírus tvorili reťazové štruktúry a až pred opustením bunky sa rozdelil na jednotlivé vírusy. Pri zobrazení vírusu eboly boli podobné reťazové štruktúry, ktoré boli popisované, ako samotný vírus. Ktovie, či to nebol len stav vírusu pred rozdelením. Zaujímavé je, že práve ebolu majú, ako biologickú zbraň, pritom veľa o víruse nevedia. Možno si boli istí aj so SARS -om, že ho už dobre poznajú.

Zaslal: Ne máj 03, 2020 3:07 pm Odpovedať s citátom
Tvojou chybou je, že rád veríš rozprávkam.

Zaslal: Ut máj 05, 2020 3:50 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Tvojou chybou je, že rád veríš rozprávkam.

Rozprávkam veria mnohí, ale ja z nich už vyrastám.
Najnovšie zistenia lekárov pri skúmaní pľúc pacientov s Covid 19 poukazujú na poškodenie ciev zápalom a ich následné upchávanie.
Vlastne sa jedná o koronárne, čiže cievne ochorenie. Zvláštne, že chorobu Covid 19 nazývali corona ešte predtým ,ako bola známa táto skutočnosť, alebo to niekto veľmi dobre vedel podľa pokusov na zvieratách. Jeden švajčiarsky vedec hovoril, že pri vývine vakcíny proti SARS CoV 2 ju skúšal na tisícoch zvierat. To je ale nemožné v tak krátkom čase od jej nedávneho rozšírenia. Zvláštne je aj tvrdenie, ktoré som počul včera v nemeckých televíznych správach, že chorých je v skutočnosti 10 x viac, ako sú známe prípady a Nemci chcú masívne testovať. Už majú tuším pripravených cez milión testov. Keby to bola pravda a bolo by toľko roztrúsených nosičov nebezpečného vírusu, tak by to už bol kolaps. Počet chorých ale klesá aj napriek tomu, že Nemci nezaviedli také prísne opatrenia, ako u nás. Testy na protilátky sú ale divné, pretože protilátky môžu mať aj zdraví. Čo s tým teda zistia? Niečo tu teda nesedí.

Zaslal: Ut máj 12, 2020 4:34 pm Odpovedať s citátom
V Nemecku zaznamenali v niektorých krajoch dosť vysoký výskyt mŕtvych sýkoriek. Vedci zisťovali príčinu ich úhynu a zistili, že mali poškodené pľúca od zápalu podobne, ako pri chorobe Covid. Ich úhyn ale zapríčinil jeden druh baktérie e-coli. Prekvapilo ma, keď som videl ako uhynuté sýkorky pitvali a aj s nimi manipulovali. Mali len rukavice a žiadne rúška. Chlap, čo ich chodil zbierať na miesta, ktoré mu ľudia nahlásili nemal ani rukavice a tuším ich posielal poštou v balíku do ústavu na výskum. Čo ak by sa balík poškodil a bol tam naozaj nejaký veľmi nebezpečný vírus? Keby bol príčinou úhynu skutočne nejaký nebezpečný vírus, tak by to bolo naozaj divné správanie, zvlášť, keď sa tvrdí, že nebezpečný vírus tu koluje.V Nemecku, ale aj inde vo svete majú veľký problém s nebezpečnými nemocničnými baktériami, na ktoré nezaberajú nijaké antibiotiká. Aspoň pre bežných ľudí ich určite nemajú. Obyčajný človek nosí rúška ani nepitvá uhynuté zvieratá. Tu boli asi múdrejší ľudia spred tisícročí, keď uhynuté zvieratá boli pre nich nečisté a primerane k tomu sa k nim správali. Mnohí sú a boli izolovaní aj dva mesiace a aký je výsledok? Vírus je stále tu a nevyzerá, že by bol vykapal.

Zaslal: So máj 16, 2020 12:58 am Odpovedať s citátom
SITA: Obchodníci chcú rozhýbať ekonomiku, každý Rakúšan by mohol dostať 500 eur.

Webnoviny.sk

Zaslal: Ne máj 17, 2020 7:22 am Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
SITA: Obchodníci chcú rozhýbať ekonomiku, každý Rakúšan by mohol dostať 500 eur.

Webnoviny.sk

Možno im dajú im 500 a následne zoberú 5000. Niekto bude musieť straty nahradiť. Ľudia majú značne obmedzený pohyb a pripomína mi to zvieratká, ktoré vedú na porážku. Tiež sa im tak zúžia mantinely, že je len úzka cestička na bitúnok.
Zaujímalo by ma, ako zisťujú u mŕtvych, že ich zabil Covid. Zápal pľúc spôsobený nejakou baktériou sa dá dokázať, ale Covid? Prítomnosť RNA vírusu u chorého nie je dôkaz, že naň aj zomrel, pretože vírus mohol byť už rozpadnutý a teda neinfekčný. Chcel by som vidieť tých samovrahov, ako pitvajú chorých na Covid a ako vôbec stanovujú, že bol príčinou ich smrti. Mnohých chorých v zahraničí viezli rovno do krematória. Ako teda zistili, že zomreli na Covid? Nechcem byť sprostý a neetický ale zistili to podľa farby dymu, alebo mali nejaký diaľkový detektor na jeho detekciu? V tomto prípade sa veru nedá dokázať, či v nemocnici, alebo aj niekde inde nevystrájal nejaký doktor smrť.

Zaslal: Ne jún 21, 2020 5:37 am Odpovedať s citátom
Čítam: Na Trumpa už v USA zomrelo viac ľudí ako na prvú svetovú vojnu. (Vlado Soos)

Aká je pravda?

Koľko Američanov padlo v 1. svetovej vojne?

Koľko Američanov (USA) zomrelo na COVID-19?

Zaslal: Po jún 22, 2020 4:09 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Čítam: Na Trumpa už v USA zomrelo viac ľudí ako na prvú svetovú vojnu. (Vlado Soos)

Ten počet mŕtvych som aj ja niekde skorej čítal na internetovom portáli. Bolo tam tuším aj porovnanie s Vietnamom, kde zahynulo asi 50 000 Američanov. Ten počet mŕtvych ale Covid19 prekonal v Amerike už skorej. Trump si už smelo robí predvolebnú kampaň. Masové zhromaždenia a všetko bez rúšok. Tlačia sa tam jeden na druhého. Prečo sa neboja vírusu? Majú nejaký liek, že sa neboja? Vakcína totiž neprichádza v úvahu, pretože podľa toho, čo som videl vyjadrenie Dr. Pekovej na you tube sa vírus veľmi rýchlo reprodukuje a je veľmi variabilný. Údajne sú zmenené sekvencie v hlave vírusu, čo jasne napovedá, že bol vyrobený umelo. Meniť gény v tej časti je údajne podľa medzinárodných dohôd zakázané. Zvláštne je aj to, že jej z vedeckého časopisu, kde poslala príspevok o tom len navrhli, aby to poslala niekde inde a neuverejnili to. Možno veľmi dobre vedia, čo je to za vírus.
Znepokojujúce je ale to, že teraz je už všeobecne známe, ako robiť zmeny vírusov. Ak niekomu prepne v hlávke, tak to nedopadne dobre. Podobne, ako to je s počítačovými vírusmi. Dali návod, ako je ich možné robiť, chytili sa toho mnohí vydierači a zarábajú na tom veľké peniaze. Niektorí aj vysoko inteligentní majú radikálne názory a aj činy. Bol to prípad napríklad muža volali ho tuším Unabomber, čo posielal bomby na rôzne úrady v Amerike, pritom to bol vysokoškolsky vzdelaný veľmi nadaný matematik. Je veľmi nebezpečné, aby mal hocikto možnosť vytvoriť nebezpečný vírus. Ani v podmienkach s vysokou kontrolou to nie je bezpečné, lebo sa tiež môže nájsť skupina sprisahancov, ktorí by chceli niečo zmeniť.

Zaslal: Po júl 13, 2020 4:12 pm Odpovedať s citátom
Odborníci tvrdia, že vírus Covid tu už bude s nami na dlhé časy. Údajne sa ním postupne všetci nakazia. Čas ukáže, kto zvolil lepší postup pri regulačných opatreniach, pretože to, čo sa zdá teraz dobré sa môže ukázať ako úplne chybné. Získať čas, kým sa nevyvinie nejaký liek sa zdá byť dobrá varianta, ale na úplné vyliečenie AIDS nemajú liek doteraz. Aspoň pre obyčajných ľudí nie. Ktovie, ako to bude s Covidom. Ochorieť na Covid v našich končinách v lete je určite výhodnejšie, ako v zime, keď sú ľudia uzavretí v miestnostiach. Lepšie sa znášajú aj horúčky, ktoré nemajú za následok toľko zápalov pľúc.
Hovorí sa o rozdelení ľudí na tých, ktorí budú mať už získanú imunitu a o možných prenášačoch, čo je protiústavné v mnohých štátoch. Ľudia teda nebudú mať rovnaké práva, čo ústava ale má zaručovať. Niekto s pasom imúnneho človeka bude slobodný, voľne sa pohybujúci, tí druhí budú obmedzovaní. Jeden bude zvýhodnený pri získavaní práce, iní sa práce nedočká. Taký stav už bol v Amerike, keď sa tam šírila tuším žltá horúčka. Bude teda možné vyselektovať žiadúcich, alebo nežiadúcich aj falošným výsledkom testov. Bude sa môcť proti tomu dotknutý jedinec brániť?

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 4 z 4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Pridať novú tému

Prejdi na: