Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Bibliotéka

Lemmy
Zaslal: Št november 03, 2011 6:16 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7369 Bydlisko: Mám.
Pozývame vás na Bibliotéku 2011…

Zvlášť na stretnutie s osobnosťami slovenskej kultúry počas prezentácie knihy Genius loci

Od štvrtka do nedele 3. – 6. novembra budú v bratislavskej Inchebe otvorené brány 19. medzinárodného knižného veľtrhu Bibliotéka, ktorý sa koná súbežne s výstavou vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika a výstavou umenia.

Osobitne vás pozývame v sobotu 5. novembra o 17.00 h na stretnutie s osobnosťami slovenskej kultúry a autogramiádu pri príležitosti prezentácie knihy pod názvom Genius loci s podtitulkom (roz)hovory o Slovensku a fotografiami Alana Hyžu, ktorá vyšla vo vydavateľstve Dajama. Zostavovateľmi knihy sú totiž dlhoroční pracovníci SAV prof. Mikuláš Huba a Daniel Kollár. Publikácia vychádza v spolupráci s Geografickým ústavom SAV a autorsky sa na nej podieľali viacerí pracovníci tohto ústavu. Prezentácia bude na pódiu č. 2.

Do vašej pozornosti odporúčame aj výstavu pri príležitosti 90. výročia vzniku časopisu Krásy Slovenska v priestoroch bratislavskej Incheby počas veľtrhu Bibliotéka 2011, na ktorej príprave sa tiež významne podieľali pracovníci Geografického ústavu SAV. Výstava sa koná pod záštitou prvého podpredsedu vlády, ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Figeľa. Prezentáciu knihy Genius loci môžete spojiť aj s účasťou na odovzdávaní ocenení významným tvorcom a prispievateľom Krás Slovenska, ktoré bude predchádzať stretnutiu s osobnosťami slovenskej kultúry – bude v sobotu 5. novembra o 16.00 h tiež na pódiu č. 2.

VEDA, vydavateľstvo SAV v hale „D“ na veľtrhu vystavuje svoje novinky aj ostatnú produkciu, počas výstavy publikácie z tohto vydavateľstva budú k dispozícii návštevníkom za podstatne znížené ceny. V sále „P3“ SAV pripravila pre návštevníkov viacero stretnutí s autormi vystavených publikácií.

Viac: SAV

Podrobnosti sú uvedené aj v článkoch Bibliotéka s rekordnou nádielkou sprievodných programov a Knižný veľtrh Bibliotéka.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.