Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Festival Astrofilm

Lemmy
Zaslal: Ne október 23, 2011 7:28 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
Astrofilm už piatykrát o hviezdach a ľuďoch

Piešťany 22. októbra (TASR) – Tematický blok Polstoročie človeka vo vesmíre s celovečerným filmom o kozmonautovi Jurijovi Gagarinovi otvorí tohtoročný Astrofilm v Piešťanoch. Piaty ročník filmového festivalu pripravila zohraná trojica organizátorov – Slovenská ústredná hvezdáreň Hurbanovo s mestom a Mestským kultúrnym strediskom na 26. až 28. októbra v kine Fontána. Aj v tomto roku obsahuje ponuka snímky s astronomickou tematikou, audiovizuálne programy z produkcie slovenských a zahraničných hvezdární a viacero sprievodných podujatí.

Úvod prehliadky bude patriť predsedovi Slovenskej astronomickej spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied Ladislavovi Hricovi, ktorý si pripravil prednášku Hviezdny vesmír a človek vo vesmíre. Záver zase poprednému popularizátorovi astronómie Karlovi Petríkovi a jeho multimediálnemu programu o najväčšom tajomstve vesmíru. V čase medzitým to budú premietania a prednášky v blokoch Z medzinárodnej hvezdárskej kuchyne, Vesmír vzdialený a blízky, Hľadanie tmy, Hrozba z nebies – Koniec času? a výstavy Vesmír a elektrotechnika v obrazoch, Vesmír očami detí 2011, Vesmírne dimenzie, Svieťme si na cestu, nie na hviezdy a výstava astronomických ďalekohľadov Celestron spojená s pozorovaním oblohy. Účastníci Astrofilmu si pripomenú aj 140. výročie založenia hurbanovskej hvezdárne a 60 rokov existencie hvezdárne v Banskej Bystrici.Slovenská ústredná hvezdáreň Hurbanovo

Predbežný program 5. ročníka medzinárodného filmového festivalu „ASTROFILM Piešťany 2011“ nájdete aj v článku Astrofilm 2011.

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.