Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Humanistická strana

scirocco
Zaslal: Št február 03, 2011 9:20 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
Nadja napísal(a):
Lemmy, veľmi dobré zamyslenie... Smile

Som rád , že ťa tu vidím Wink
Nadja napísal(a):
A neútočia teisti na humanistov práve preto, že útočia humanisti na teistov?

Alebo naopak? Keď vrcholný predstavitelia cirkvi označujú ateistov za mŕtvoly a ožranov?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadja
Zaslal: Št február 03, 2011 9:53 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 február 2011 Príspevky: 7 Bydlisko: Bratislava
Chalani, tak toto je sranda, ja som si fakt nevšimla, že je to parodia, a lámem si tu hlavu nad niektorými vetami ako "bigotnosti, ktorá sa v podmienkach súčasného politického zápasu stala hlavnou zbraňou." alebo vety o bigotnosti humanistov, reku asi nejaká moderná terminologia a chcela som sa úplne vážne opýtať, čo tým Lemmy myslí Laughing Laughing Laughing

No to ma tiež mohlo napadnúť, ako by som nepoznala Lemmyho, že Very Happy

Scirocco, vďaka za privítanie Smile
No mňa hnevá hlavne to, že si úplne vážne veriaci myslia, že ateisti (aj keď ním nie som, veď vieš Very Happy ) nedokážu byť etickí, len z toho dôvodu, že neveria v Boha.
Čo sa týka útokov, myslím si, že nevraživosť a rivalita vládne medzi tábormi z obidvoch strán Smile

Zaslal: Pi február 04, 2011 10:35 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
Nadja napísal(a):
Čo sa týka útokov, myslím si, že nevraživosť a rivalita vládne medzi tábormi z obidvoch strán

No minimálne to, že žijú z peňazí druhých a sú ešte aj drzí platí len o jednej strane.

Nadja, ty sa snažíš byť taká 'korektná' a milá, každému 'priznať jeho pravdu' a nájsť zlatú strednú cestu. Žiaľ nie vždy (ako napríklad v tomto prípade), to je možné. Wink
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Nadja
Zaslal: So február 05, 2011 10:12 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 03 február 2011 Príspevky: 7 Bydlisko: Bratislava
scirocco napísal(a):

Nadja, ty sa snažíš byť taká 'korektná' a milá, každému 'priznať jeho pravdu' a nájsť zlatú strednú cestu. Žiaľ nie vždy (ako napríklad v tomto prípade), to je možné. Wink

Scirocco, to ty si myslíš, že to nie je možné, ja som presvedčená, že to možné je. Mám v úcte každého človeka - s všetkými vyznaniami, farbami pleti aj názormi.
Avšak názory, ktoré sú pre druhých nebezpečné, je treba opraviť, vysvetliť ich nebezpečnosť ich nositeľovi tak, aby to pochopil a prijal. Ak zaujmeš postoj, že je to blbeček len preto, že má iný názor a nechce uznať ten tvoj, postavíš sa do role jeho nepriateľa a nie toho, kto mu chce pomôcť, a tým ho pripravíš o možnosť o tvojom názore čo len uvažovať.
Tie názory, ktoré nebezpečné nie sú a pomáhajú človeku prežiť (ako je viera v Boha) opravovať netreba. Či už je pravdivá, alebo nie.

Ľudia majú rôzne skúsenosti, iné ako my, a sú presvedčení o svojej pravde. Kto rozhodne, ktorá "pravda" je tá správna? Nik. Možno čas...

Zaslal: Št október 23, 2014 6:07 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1751
scirocco napísal(a):

Alebo naopak? Keď vrcholný predstavitelia cirkvi označujú ateistov za mŕtvoly a ožranov?

Kedy a ktorí vrcholní predstavitelia RKC sa tak vyjadrili? Kľudne požaluj Very Happy

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: