Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Humanistická strana

administrátor
Zaslal: Po marec 26, 2007 8:20 pm Odpovedať s citátom
Administrátor Administrátor
Založený: 11 január 2007 Príspevky: 155
V českej republike pôsobí Humanistická strana. Zaujal ma ich volebný spot z roku 2006, ktorý vám odporúčam pozrieť.

Naposledy upravil administrátor dňa St august 08, 2007 7:57 pm, celkom upravené 2 krát.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť WWW stránky autora
robi
Zaslal: Ut marec 27, 2007 6:07 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 20 február 2007 Príspevky: 169
administrátor napísal(a):
V českej republike pôsobí Humanistická strana. Zaujal ma ich volebný spot z roku 2006, ktorý vám odporúčam pozrieť.

Jedná sa o normálnu politickú stranu, ktorá bojuje proti vojenským základniam proti radarom , raketám a vojne.
Vačšinovými politickými stranami ako ODS, Zelení, strana lidová,
ale aj lavicou ako ČSSD je považovaná za krajne extrémistickú lebo je proti základniam armáde a vojne.
Preto jej prvá politická demonštrácia proti americkým radarom bola v Prahe ZAKÁZANÁ.
Stručne a krátko zhrňme to.
Táto spoločnosť je taká chorá že považuje pacifistov za extrémistov.

Question Question
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
scirocco
Zaslal: St marec 28, 2007 2:11 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 12 január 2007 Príspevky: 194 Bydlisko: BA
robi napísal(a):

Krajný pacifizmus, podľa mňa extrémny je. Veď len si predstavme, že by sa nebojovalo ani proti Hitlerovi. To je rovnaké, ako nebrániť sa keď Ťa niekto ide zabiť. Pacifizmus je strata pudu sebazáchovy.

Napokon dnes je dominancia USA tak veľká, že na príklade Iraqu je vidno, že vojna už ani nemusí byť "problém" (nemyslím to doslova prosím !), ale nezvládnutie správy dobitej krajiny áno. Sad

Tiež si myslím, že povinné kvórum 50% žien v poslaneckom zbore (ako bolo v tom volebnom spote) je protidemokratický nezmysel.

Tá strana podľa mňa extrémistická je!
jedinacik
Zaslal: St marec 28, 2007 8:06 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 marec 2007 Príspevky: 13
Na tomto spote sa mi paci, ze prezentuje svoje nazory, buducnost, sposoby, ako to dosiahnut a nie len tak nezmyselne sa navaza do nabozenstva (o ktorom tam ani nie je rec), na rozdiel od stranky slovenskych ateistov (http://slovakia.humanists.net/), ktora, ak by neexistovalo nabozenstvo, nemala by do coho kopat.
Lemmy
Zaslal: Št marec 29, 2007 6:00 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
jedinacik napísal(a):
...ak by neexistovalo nabozenstvo, nemala by do coho kopat.
Hneď mi prišla na um tá podobnosť medzi futbalom a náboženstvami. Wink

Ale okrem futbalu sú tu aj iné športy. A niekto pred športom dá prednosť umeniu. Myslím, že v tom volebnom spote sa nevenovali ani futbalu.

Pozrel som si zoznam politických strán na Slovensku. Je ich toľko, že neviem, či na Slovensku má význam pre voličov, aby tu bola ešte nejaká humanistická strana. Neviem, ako to vnímajú Česi, ale na občanov Slovenska je už aj toľký počet registrovaných politických strán priveľa.

Najzaujímavejšie sú tie v likvidácii. Pozri viac: Abecedný zoznam strán - úplný.

Anarchista by sa bavil: Kedy dôjde k vytvoreniu úplného zoznamu politických strán v likvidácii na Slovensku?

Zaslal: Št marec 29, 2007 2:51 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Lemmy napísal(a):
...ale na občanov Slovenska je už aj toľký počet registrovaných politických strán priveľa.

Najzaujímavejšie sú tie v likvidácii. Pozri viac: Abecedný zoznam strán - úplný.

Anarchista by sa bavil: Kedy dôjde k vytvoreniu úplného zoznamu politických strán v likvidácii na Slovensku?

Pozrel som si ten zoznam.
Prečo sú tie strany v likvidácii?
napadla ma paralela že aj cirkví je tak veľa a niektoré aj v likvidácii.
Asi nemá zmysel zakladať ani novú stranu ani novú cirkev.
Ale prečo sú strany aj cirkvi v likvidácii? Niektoré teda?
scirocco
Zaslal: Št marec 29, 2007 6:12 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
jedinacik napísal(a):
Na tomto spote sa mi paci, ze prezentuje svoje nazory, buducnost, sposoby, ako to dosiahnut a nie len tak nezmyselne sa navaza do nabozenstva (o ktorom tam ani nie je rec), na rozdiel od stranky slovenskych ateistov (http://slovakia.humanists.net/), ktora, ak by neexistovalo nabozenstvo, nemala by do coho kopat.

No spot je mozno aj preto taky, aby si nepohneval veriacich ved to ziadny dobry politik nerobi, skoda kazdeho hlasu.

Ale povedz kto tu do koho kope ? Mne sa zda ze veriaci (katolici) kopu a dost silno do ateistov, napriklad tym ze im chcu uzakonit SVOJE svedomie, tym ze im chcu prikazat kedy mozu a nemozu pracovat, chodit do obchodu a podobne....

Teda aspon mna take "kopance" bolia dost. Sad

Naposledy upravil scirocco dňa Po apríl 02, 2007 2:34 pm, celkom upravené 1 krát.
Lemmy
Zaslal: Št marec 29, 2007 10:12 pm Odpovedať s citátom
Raz som chcel urobiť koncert v nedeľu od rána...mal byť po celý deň. Ale to, že som nenašiel ochotu pracovníkov kultúrneho strediska, to by som ešte ako tak dokázal prehltnúť...nechceli začať s koncertom už od deviatej ráno, lebo oni musia ísť najprv na bohoslužbu, potom domov najesť sa, a tak od 13. hodiny by sa mohol kultúrny dom otvoriť pre prípravu koncertu, ktorý by potom začal asi okolo štvrtej poobede. A končil by tak okolo desiatej večer.

Postoj pracovníkov kultúrneho domu ma ani tak veľmi neprekvapil, ako postoj samotných fanúšikov, ktorí mi povedali, že v nedeľu ráno musia ísť na bohoslužbu, aby som nezačínal s koncertom už zrána. To bola pre mňa poriadna sprcha! Mimochodom, išlo o obyčajný punk-rockový koncert. Very Happy

Zaslal: Pi marec 30, 2007 9:40 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 29 január 2007 Príspevky: 40 Bydlisko: blavakovo
lemmy, proste si siel hlavou proti muru a narazil si do steny. Very Happy

Citácia:
chcyu uzakonit SVOJE svedomie

tomuto tiez nechapem, co su banda nekompetentnych trudov? nevedia si dohodnut podmienky so zamestnavatelom? najst pracu podla svedomia?
ech, nebudem sa po ranu rozculovat .

mint
Zaslal: Pi marec 30, 2007 9:43 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 29 január 2007 Príspevky: 40 Bydlisko: blavakovo
ale idem sa este rozulovat Very Happy

viete co ma fakt stve? tato stranka a jej obsah:
Chceme Európu, v ktorej je sloboda svedomia a náboženská sloboda rešpektovaná, mladú a dynamickú Európu, ktorá je znakom nádeje pre celý svet.
Európa pre Krista

Lemmy
Zaslal: Pi marec 30, 2007 9:54 am Odpovedať s citátom
mint napísal(a):
Ale idem sa ešte rozčuľovať Very Happy

Viete, čo ma fakt štve? Táto stránka a jej obsah:
Chceme Európu, v ktorej je sloboda svedomia a náboženská sloboda rešpektovaná, mladú a dynamickú Európu, ktorá je znakom nádeje pre celý svet.
Európa pre Krista
Fíha, to je skutočná christianophobia. Už som sa aj ja rozčúlil. Stačí, že aj oni sami sa priznávajú k fóbii:
Citácia:
Please tell us about acts of Christianophobia by...
Laughing

Zaslal: Pi marec 30, 2007 12:11 pm Odpovedať s citátom
Fóbia je iracionálna, neadekvátna reakcia prejavujúca sa strachom, ktorá človeka zvyčajne núti, aby sa vyhýbal bežným miestam, predmetom alebo situáciám. Je to strach pred vlastným strachom a stratou sebakontroly.

Zaslal: Po apríl 02, 2007 1:43 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 marec 2007 Príspevky: 13
Lemmy napísal(a):
Raz som chcel urobiť koncert v nedeľu od rána...mal byť po celý deň. Ale to, že som nenašiel ochotu pracovníkov kultúrneho strediska, to by som ešte ako tak dokázal prehltnúť...nechceli začať s koncertom už od deviatej ráno, lebo oni musia ísť najprv na bohoslužbu, potom domov najesť sa, a tak od 13. hodiny by sa mohol kultúrny dom otvoriť pre prípravu koncertu, ktorý by potom začal asi okolo štvrtej poobede. A končil by tak okolo desiatej večer.

Postoj pracovníkov kultúrneho domu ma ani tak veľmi neprekvapil, ako postoj samotných fanúšikov, ktorí mi povedali, že v nedeľu ráno musia ísť na bohoslužbu, aby som nezačínal s koncertom už zrána. To bola pre mňa poriadna sprcha! Mimochodom, išlo o obyčajný punk-rockový koncert. Very Happy

PRE KOHO ROBIS KONCERT? AK PRE LUDI, KTORI UPREDNOSTIA BOHOSLUZBU PRED PODIOM, TAK SA IM MUSIS PRISPOSOBIT, NECHAPEM, COMU SA CUDUJES...
scirocco
Zaslal: Po apríl 02, 2007 2:36 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
jedinacik napísal(a):

PRE KOHO ROBIS KONCERT? AK PRE LUDI, KTORI UPREDNOSTIA BOHOSLUZBU PRED PODIOM, TAK SA IM MUSIS PRISPOSOBIT, NECHAPEM, COMU SA CUDUJES...

že niekto ide na punk-rockový koncert z kostola. Wink
robi
Zaslal: Ut apríl 10, 2007 11:58 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
scirocco napísal(a):
robi napísal(a):

Krajný pacifizmus, podľa mňa extrémny je. Veď len si predstavme, že by sa nebojovalo ani proti Hitlerovi. To je rovnaké, ako nebrániť sa keď Ťa niekto ide zabiť. Pacifizmus je strata pudu sebazáchovy.

Napokon dnes je dominancia USA tak veľká, že na príklade Iraqu je vidno, že vojna už ani nemusí byť "problém" (nemyslím to doslova prosím !), ale nezvládnutie správy dobitej krajiny áno. Sad

Tiež si myslím, že povinné kvórum 50% žien v poslaneckom zbore (ako bolo v tom volebnom spote) je protidemokratický nezmysel.

Tá strana podľa mňa extrémistická je!

Tvoj názor korešponduje s týmto.
Tu máš niečo ešte o tej strane.
ja s tým čo je tu písané nesúhlasím ale aby si bola v obraze tak celkovo:
http://eurabia.cz/ShowArticle.aspx?ArtId=850

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 3
Choď na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: