Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Ľudia sa búria proti rušeniu vlakov

Lemmy
Zaslal: Pi január 14, 2011 10:09 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7218 Bydlisko: Mám.
Ľudia sa búria proti rušeniu vlakov

Rušenie železničných spojov by sa malo výrazne dotknúť aj Trenčianskeho kraja. Železnice uvažujú o zrušení až deviatich vlakových spojení, prípadne časti spojov. Zmiznúť by mala okrem iného aj električka, ktorá premáva medzi Trenčianskou Teplou a Trenčianskymi Teplicami. Tá minulý rok oslávila storočnicu svojho vzniku.

Webnoviny

_________________
Humanisti sú šľachetní ľudia, ktorí vedia žiť bez náboženských pohnútok. Som humanista, a zmyslom môjho života je žiť šťastne pomocou rozumu a citu.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Skeptik
Zaslal: So január 25, 2020 6:56 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1111
Lemmy napísal(a):
Ľudia sa búria proti rušeniu vlakov

Rušenie železničných spojov by sa malo výrazne dotknúť aj Trenčianskeho kraja. Železnice uvažujú o zrušení až deviatich vlakových spojení,

Webnoviny

V banskobystrickom kraji výluka autobusovej dopravy zatiaľ prebieha potichu.
Autobusy nejazdia na príkaz dopravcu. Keby sa to stalo v nejakom inom štáte, tak by to malo úplne iný priebeh, ako u nás.
Zlyhávanie štátnych orgánov a drzosť kapitálu pripomína vládu mafie. Tetoraz však nie sú obeťami malí živnostníci, ale obyvatelia celého banskobystrického kraja. Ľuďom je znepríjemnený život a v krajnom prípade môže dôjsť aj k ohrozeniu ich životov. Niekto to s kľudom riskuje. Možno je to kvôli zvýšeniu ziskov na úkor ľudí, teda zdraženie cestovného, alebo je to manipulácia vzhľadom na prichádzajúce voľby? Prečo práve v tomto kraji? Kvôli ĽSNS? To je ale úplný nezmysel, keď je už teraz po niektorých nahrávkach jasné aj menej chápavým, ako je to s voľbami. Najväčšia chyba sa stala pri odovzdaní dopravných podnikov súkromníkom. V tomto prípade to asi nebolo celkom košér, pretože pred prevzatím autobusovej dopravy súkromníkmi som počul o podivných metódach, teda strieľaní do autobusov. Prečo chcel niekto takto nasilu prevziať dopravu, keď v mnohých štátoch ju prevádzkujú štátne firmy, lebo je stratové? Že by to bolo kvôli vyvolávaniu takýchto situácií? Vo Francúzsku paralyzoval ulice štrajk obyčajných ľudí. Tu dochádza k paralyzovaniu funkcií štátu zvrchu od mocných. Už sa zrejme cítia nedotknuteľní a neohroziteľní, tak si robia čo chcú. Bohatí chcú byť ešte bohatší a o inom asi ani nerozmýšľajú. Podobne, ako zlodej myslí len na to, čo by ukradol a sériový vrah myslí väčšinou na to, koho by ešte mohol zabiť.

_________________
Žiaľ len niektorí ľudia sú mojim vzorom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.