Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Occupy Wall Street

Lemmy
Zaslal: So október 15, 2011 8:48 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6198 Bydlisko: Mám.
Václav Trejbal, analytik Patria Online napísal(a):
Americký sen je stále nažive, hlavne pre percento najbohatších v USA. Získať „miesto hore“, aby sme citovali slávny román Johna Braina, je pritom stále ťažšie. Podľa mnohých ukazovateľov rozhodne viac, než napríklad v 50. rokoch, keď vyšla Brainova spaľujúca prvotina o ceste k bohatstvu cez mŕtvoly.

Tvrdá realita zníženej sociálnej priepustnosti je považovaná za jeden z hlavných motívov poháňajúcich hnutie Occupy Wall Street, ktoré sa už štvrtý týždeň pokúša upozorniť na často neľahkú situáciu zvyšných 99 % obyvateľov Spojených štátov.

Viac: Ameriku ovláda malá hŕstka najbohatších

Zaslal: Ne október 16, 2011 3:15 pm Odpovedať s citátom
Dave Pollard napísal(a):
Loathing big corrupt anti-democratic corporations is new, and unsettling to the corporatists and the mainstream media they own. It’s OK to howl at the puppets, but not at the puppet-masters.

Britské listy (v preklade) napísal(a):
…odpor voči protidemokratickým korporáciám je pre korporatistov a mainstreamové médiá, ktoré vlastnia, nový a znepokojujúci. Je v poriadku revať na bábky, ale v žiadnom prípade nie na vládcov bábok.

Slovník slovenského jazyka napísal(a):
bábka – figúrka v bábkovom divadle; v prenesenom význame: nesamostatný človek

Zaslal: Ut október 18, 2011 3:20 pm Odpovedať s citátom
Eduard Chmelár napísal(a):
Lenže ľuďom rozpor medzi oficiálnou legislatívou a každodennou realitou prestal vyhovovať. Ešte vypuklejšie to bolo v Španielsku a na Islande, kde sa malomeštiaci pri pohľade na zaplnené námestia moralisticky rozčuľovali nad tým, čo je to za anarchiu v demokratickej krajine.

Ľudia toho majú jednoducho po krk. Každý vie, že aj na Slovensku bez ohľadu na výsledok volieb rozhoduje o smerovaní našej vlasti päť – šesť veľkopodnikateľov a dve – tri finančné skupiny, že dosah voličov na rozhodnutia, ktoré ovplyvňujú ich každodenný život je minimálny.

Zaslal: Ut november 15, 2011 8:38 pm Odpovedať s citátom
Pribudol ďalší článok o hnutí Occupy Wall Street (Obsaďme Wall Street) pod názvom Nové pokrokové hnutie od profesora Jeffreyho D. Sachsa. V novinách The New York Times je uverejnený pod názvom The New Progressive Movement.

Zaslal: Ut november 15, 2011 9:45 pm Odpovedať s citátom
Polícia začala „upratovať“ Zuccottiho park

Tak sme sa dočkali policajnej represie.

Stovky newyorských policajtov začali dnes ráno „upratovať“ Zuccottiho park, kde sa zdržujú protestujúci z hnutia Occupy Wall Street. Polícia oznámila prítomným, ktorí tu už takmer dva mesiace táboria, že priestor bude „vyprataný a uvedený do pôvodného stavu“ a kto ho neopustí, bude zatknutý.

Viac: Britské listy

Zaslal: Pi november 18, 2011 9:35 pm Odpovedať s citátom
Paradox?

Aj cez zábavný priemysel sa dá zviditeľniť hnutie Obsaďme Wall Street. Zaslúžil sa o to súťažiaci Chris Rene.

Foto: Shirley Halperin

Foto: TV Fox

Podrobnosti: televízia JOJ plus, články napríklad 'X Factor': Chris Rene Wears Controversial Rocawear 'Occupy' Shirt a 'The X Factor' recap: Rock Weak

Hlasovanie:

Zaslal: Ne november 20, 2011 3:42 pm Odpovedať s citátom
Brutalita v USA. Polícia použila proti študentom násilie

Hnutie „Jedno percento“ sa búri proti chudobným, študentom, proti ľuďom, čo demonštrujú [čiže proti hnutiu 99 %] tak, že používajú na to osvedčený nástroj: policajnú represiu.
Cerim_zuby

Podrobnosti: www.hnonline.sk a www.ceskenoviny.cz

Zaslal: Ut november 22, 2011 8:39 pm Odpovedať s citátom
Na túto policajnú brutalitu je reakcia aj na stránke Cosmic Variance. Ak si pamätáte, z tohto blogu bol uverejnený článok Fyzika a nesmrteľnosť duše, ktorý napísal fyzik Sean Carroll.

Zaslal: So november 26, 2011 10:18 am Odpovedať s citátom
Uznávam jedine revolúciu pravdy
Vladimír Jancura napísal(a):
Ako vnímate hnutie Okupuj Wall Street? Jeho účastníci totiž nezriedka argumentujú práve Marxom a marxizmom…

Zoltán Meško napísal(a):
Pozrite, každá spoločnosť má svoje chyby. Nie som politik ani ekonóm, ale je fakt, že ekonomické zmeny, ktoré sa diali za predchádzajúcej administratívy a viedli k depresii, majú ďalekosiahle dôsledky. Banky sa zachraňovali z peňazí daňovníkov, ale vôbec sa neprispôsobili novej situácii. A naďalej si zvyšovali zisky! Mladí Američania protestujú vlastne proti stále väčšej diskrepancii, proti zväčšujúcim sa rozdielom medzi chudobnými a bohatými. Predstavte si, že jedno percento superbohatých vlastní dvadsať percent národného majetku, to je niečo v minulosti nepredstaviteľné!

Zaslal: St december 07, 2011 9:25 am Odpovedať s citátom
Hlas jedného percenta

Je to biele na čiernom. Vykľulo sa šidlo z vreca.

Z Iniciatívy 99 percent sa na 100 percent stala politická strana. Kto sa o to postaral? Predsa povestné jedno percento.

Mikuláš priniesol darček. 6. 12. 2011 bola zaregistrovaná politická strana.

Názov strany a jej skratka: 99 % – občiansky hlas (99 %)

Najlepšia skratka pre jedno percento ako sa dostať do politiky je kúpiť si hlas 99 percent občanov.

Zaslal: St december 07, 2011 9:44 am Odpovedať s citátom
Strana jedného percenta, jedným percentom, pre jedno percento

Horné jedno percento má najlepšie domy, najlepšie vzdelanie, najlepších lekárov a najlepší životný štýl… píše sa v článku Vláda jedného percenta, jedným percentom, pre jedno percento.

A dodám, že horné jedno percento si zvolilo najkreatívnejší názov pre politickú stranu, a má najlepšiu reklamu v televízii.

Keďže počítam s tým, že zaplatia volebnú kauciu, tak myslím si, že sú si vedomí, že musia získať viac ako jedno percento (skratka: 1 %).

Zaslal: St december 07, 2011 12:45 pm Odpovedať s citátom
99 % – obchod s nádejou

Už je takmer pravidlom, že sa pred voľbami ako huby po daždi vynárajú stále nové politické subjekty a noví lídri.

Podobný princíp, pre bežného voliča už nie tak ľahko prehliadnuteľný, využíva aj „slovenské hnutie 99 %“, ktoré sa, mimochodom, cudzopasne priživuje na značke hnutia Occupy Wall Street a robí to pod heslom boja proti nespravodlivému a skorumpovanému systému. Ak však slúži občiansky aktivizmus pre niekoho len ako „výťah do politiky“, neškrípe niečo v zákulisí tohto prehnitého stroja? Pár mesiacov pred voľbami sa objaví profesionálne spravená kampaň istého občianskeho aktivistu, s kompletne platenou reklamou na Facebooku a, samozrejme, dotyčný sa vyjadrí tak, že za žiadnu cenu nepôjde do politiky a reklamu si robí len tak, pre istotu. O nejaký čas sa objaví rovnako profesionálna kampaň pre stranu 99 %. A nemenovaný občiansky aktivista o tom, samozrejme, zase nič nevie, nemá žiadne spojenie s touto stranou, ani s ich reklamnou agentúrou.

Potom zrazu, 99 dní pred voľbami, sa spoja. Nečakané?

Bola to všetko len hra náhody? Ale kdeže, keďže som mala možnosť vidieť aj do zákulisia, tak vám garantujem, že toto divadlo nemá s náhodou nič spoločné. Ale aspoň že nemenovaný chce, aby sme ho nesúdili podľa toho, s kým, ani ako, ale čo: „Chcem vás požiadať o jediné – aby ste ma súdili len na základe toho, čo robím a nie podľa toho, s kým to robím.“

Je to takmer nepísaný zákon slovenskej politiky: zvláštny živočíšny druh notorického oportunistu, ktorý sa vždy pridá len k tomu, kto finančne dominuje. Jeho hlavným presvedčením sú peniaze a moc. Nejakým prepracovanejším súborom politických myšlienok zväčša nedisponuje.

Hovorí len to, čo chce počuť dav.

Viac v článku 99 % – obchod s nádejou, ktorý napísala Zuzana Mokráňová.

Zaslal: Pi máj 11, 2012 7:44 pm Odpovedať s citátom
Global (r)Evolution Day, Bratislava, 12. 5. 2012 o 16.00 na námestí SNP.

Viac informácií na stránke www.povstan.sk alebo v článku Global Evolution Day.

Zaslal: So máj 12, 2012 4:47 pm Odpovedať s citátom
BRATISLAVA: Celosvetový protest Global Evolution Day prišlo podporiť asi 150 ľudí

Bratislava 12. mája (TASR) – Zhruba 150 ľudí dnes prišlo na Námestie SNP v Bratislave podporiť svetovú protestnú akciu Global Evolution Day. Jej základnou ideou bolo vyjadriť nespokojnosť so súčasným rozdelením moci, bohatstva a veľkými sociálnymi rozdielmi.

Hoci má akcia celosvetový charakter, Slovensko bolo jednou z mála krajín, kde získala väčší ohlas. S výnimkou Francúzska a Španielska totiž v žiadnej inej krajine okrem Slovenska prisľúbená účasť cez sociálnu sieť Facebook neprekročila 1 000 ľudí. Tá je pritom obvykle niekoľkonásobne vyššia ako reálny počet účastníkov.

Na pódiu v Bratislave sa dnes od 16.00 h vystriedalo niekoľko rečníkov, ktorí agitovali proti globalizácii. Demonštranti sa tiež sťažovali na údajnú manipuláciu v médiách, vytváranie monopolov i agresívnu politiku krajín ako USA.

Akciu demonštrantov sa chystalo podporiť aj hackerské hnutie Anonymous DDoS útokom na web Generálnej prokuratúry SR. Ten však nakoniec bol riadne prístupný aj v čase prisľúbeného útoku. Práve pred sídlom prokuratúry v Bratislave prebieha od 1. mája protestná akcia Occupy GP, ktorej účastníci požadujú vyšetrenie všetkých medializovaných káuz.

Zaslal: So máj 12, 2012 6:35 pm Odpovedať s citátom
STV vo večerných televíznych správach informovala o proteste. (Asi tak o 19.25 h.)

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: