Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Do škôl s OpenSUSE Education!

Lemmy
Zaslal: Ne september 25, 2011 9:07 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7244 Bydlisko: Mám.
Žiaci mnohých základných a stredných škôl vo veľkej väčšine nemajú možnosť naučiť sa alebo spoznať i iné alternatívne programy alebo systémy. Zmluvy štátu voči monopolnému a gigantickému patentovateľovi garantujú ďalší príjem, a štátu a školstvu výdaj na úkor kvality, ceny, jednoduchosti. Mnoho učiteľov ani len nerozmýšľa využiť Linux alebo opensource čo i len na jeden počítač, ktorý by slúžil potencionálnemu linuxovému žiakovi. To, či to je fér alebo nie, je na domnienke. Možno však konečne nastal čas presadiť linux v školstve a my sa to pokúsime ponúknuť pomocou distribúcie OpenSUSE Linux Edu LIFE na vzdelávanie žiakov rôznych vekových kategórií v linuxe.

Krátky úvod…

OpenSUSE Linux je jedna z najstabilnejších a zároveň najpoužívanejších a najobľúbenejších distribúcií Linuxu na trhu. Obsahuje veľké množstvo voľne šíriteľného softvéru a softvéru určeného pre vzdelávanie žiakov na školách rôznych tried a vekových kategórií. Žiakom ponúka zábavné formy výučby a učiteľom komfortný prehľad akcií pri prezentácii alebo riadení školského Intranetu.

Viac: Do škôl s OpenSUSE Education!

Zaslal: So december 17, 2011 10:29 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7244 Bydlisko: Mám.
Koľko je 16 - 8 : 4, nevie zhruba polovica piatakov
Jakub Novák napísal(a):
Praha – Celoplošné testovanie žiakov 5. a 9. tried má určiť štandardy toho, čo by žiaci mali vo svojom veku vedieť.

Aj keď je pilotné testovanie zamerané najmä technicky, výsledky z prvého dňa ukazujú na problémy s otvorenými otázkami, geometrickou predstavivosťou a zrejme i pozornosťou.

Obrovské problémy mali žiaci deviatej triedy najmä pri zadaní, kde mali označiť všetky správne tvrdenia týkajúce sa gramatických javov, pohoreli i pri určení štýlu predloženého textu.

Viac: Aktuálně.cz

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: