Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Magnetické šperky sú podvod

Lemmy
Zaslal: Št september 15, 2011 9:37 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Zuzana Hlaváčková napísal(a):
Ceny magnetických náramkov a iných zmagnetizovaných predmetov predávaných ako liečebné pomôcky sa pohybujú v desiatkach až stovkách eur. Ľudia však za ne zbytočne vyhadzujú peniaze. Uvádza to štúdia, ktorá vyšla v odbornom časopise British Medical Journal. Lekár a fyzik v nej tvrdia, že neexistuje nijaký hodnoverný výskum, ktorý by pozitívny účinok magnetov na telo dokázal.

Viacerí nadšenci, medzi nimi dokonca aj ľudia pôsobiaci v zdravotníctve, magnetom veria. Tvrdia, že sa cítia lepšie a naozaj im pomáhajú. Pravda však je, že nijaká klinická štúdia, ktorá by „zázračné“ pôsobenie magnetických šperkov a iných predmetov dokázala, neexistuje.

Zaslal: Ut november 22, 2011 8:40 am Odpovedať s citátom
Súd rozhodol o tom, že Nutella nie je tak zdravá, ako tvrdí výrobca

Brno/Berlín (Aktuálně.cz) – Výrobca najznámejšej čokoládovej nátierky na svete Nutelly, talianska spoločnosť Ferrero, uvádza na etiketách nepravdivé informácie o prospešnosti výrobku na zdraví ľudí a musí ich zmeniť.

Rozhodol o tom Vrchný súd vo Frankfurte nad Mohanom, kam sa so žalobou na značenie Nutelly obrátili nemecké spotrebiteľské organizácie.

Súd totiž uznal, že firma na nálepke klamlivo uvádzajú obsahy cukrov, tukov a vitamínov. Ide tak o jeden z prvých rozsudkov súdu v Európe, ktorý rozhodol o tom, že firma svojimi nálepkami skutočne podvádza ľudí v obchodoch.

Neklamte, opravte

Z údajov na nálepke totiž vyplýva to, že Nutella je veľmi zdravý výrobok plný vitamínov, naopak cukrov a tukov obsahuje pomerne málo.

Problém je ale v tom, že zatiaľ čo množstvo tukov a cukrov spoločnosť Ferrero počíta z len 15 gramov nátierky, vysoký obsah vitamínov, ktoré človek dostane do svojho tela pri požívaní čokoládovej nátierky, ale firma vypočítala zo 100 gramov Nutelly.

Dodatok: Článok bol aktualizovaný.

Úrady prešetria, čo obsahuje Nutella. Výrobca odsúdený

Zaslal: Ne november 27, 2011 1:53 pm Odpovedať s citátom
Cenové triky hypermarketov: Podívajte sa, čo na vás skúšajú

Vyberáte z regálov len tovar označený zľavou, a aj tak máte pocit, že ste pri pokladni zaplatili príliš veľa? Skúste sa s bločkom vrátiť späť do obchodu a skontrolujte, či ste za niektorý „zľavnený“ tovar náhodou nezaplatili plnú cenu. Za cenové finty, ktoré zákazníkov pripravia tu o pár eur, tu o pár stovák eur, zaplatil vysoké pokuty napríklad Ahold, Kaufland sa o výške postihu súdi. A ako vodiť zákazníkov za nos si radi vyskúšajú i v niektorých menších obchodoch. Prejdite si zoznam fínt, ktoré sa objavujú najčastejšie.

Príklad:

Túto vec síce práve nutne nepotrebujete, ale k nákupu vás nalákala zľava uvedená v aktuálnom informačnom letáku alebo priamo v regáli? Potom si nezabudnite skontrolovať, koľko ste pri pokladni nakoniec zaplatili. Veľmi ľahko sa môže stať, že pokladník nablokuje tovar za pôvodnú, nezníženú cenu.

Pozrite si ukážky: Aktuálně.cz

Zaslal: Po november 28, 2011 5:57 pm Odpovedať s citátom
Kečupy bez rajčín. Máme výsledky mimoriadnej kontroly
Tomáš Fránek napísal(a):
Dozvedieť sa, koľko rajčín vlastne obsahujú predávané kečupy, je pre kupujúceho niekedy veľmi obtiažne.

Podľa spotrebiteľských testov uskutočnených v Ústave pre vyšetrovanie potravín výrobcovia často nahradzujú rajčiny karotkou alebo cibuľou. Pokiaľ rajčiny použijú, tak obvykle nahnité, alebo plesnivé. Okrem mykotoxínov, ktoré svedčia o použití skazených rajčín, našli spotrebitelia v niektorých dochucovadlách i pesticídy.

Inšpekcia už preto nariadila výrobcom, aby značenie kečupov zmenili a údaje tam doplnili.

Viac: Aktuálně.cz

Zaslal: Pi február 24, 2012 8:52 pm Odpovedať s citátom
Teraz ma zaujal tento podvod.

Pozor na falošné výzvy na uhradenie pohľadávok

Dopravný podnik Bratislava upozorňuje cestujúcu verejnosť na falošné výzvy na uhradenie pohľadávok. DPB v tejto veci okamžite konal a podal trestné oznámenie.

Na základe dostupných informácií boli niektorým cestujúcim v posledných dňoch doručené výzvy na uhradenie pohľadávok. V predmetných listoch odosielateľ, ktorý uvádza chybnú adresu Dopravného podniku Bratislava, vyzýva cestujúcich na uhradenie pokuty za cestovanie bez platného cestovného lístka na konkrétnej linke. Vo výzve je zároveň uvedené číslo účtu, na ktoré má cestujúci uhradiť sumu vo výške 50 eur. DPB však takýmto číslom účtu nedisponuje a ani nikdy cestujúcich takouto formou nevyzýva na uhradenie pohľadávok, ale vymáha ich prostredníctvom advokátskej kancelárie.

Dopravný podnik Bratislava po obdržaní tejto informácie situáciu okamžite preveril a dnes podal v tejto veci trestné oznámenie.

Vyzývame preto cestujúcich, ktorí dostali takýto list, aby to bezodkladne nahlásili na doplatkovej pokladni DPB na adrese Olejkárska 1 v Bratislave alebo poslali mailom na adresu vnutorna.kontrola@dpb.sk a ots@dpb.sk.

Dopravný podnik Bratislava

Zaslal: Ut júl 30, 2013 9:32 pm Odpovedať s citátom
Dobrý článok o podvode menom multi-level marketing.
Iveta Medvecová napísal(a):
Už dlhšiu dobu sledujem, že multi-level marketing je prevádzkovaný ako podvod na „distribútora produktov“. Všetci sa spoliehajú na to, že budú žiť z práce svojej siete tzv. z pasívneho príjmu. No nevidím, že by sa niekto hrnul do aktívneho predaja.

Hlavnou náplňou práce distribútora sa tak stáva zháňanie nových distribútorov namiesto reálneho predaja.

Týmto štýlom sa teda samotný produkt firmy odsúva na vedľajšiu koľaj a hlavným produktom predaja sa stáva kariérny plán.

Z každého distribútora sa teda stáva „leader“, jeho registračné linky lietajú na všetky strany, v svojej štruktúre má tisíce ľudí… a ak nie je povinný mesačný autoship a poplatok za registráciu, tak jeho príjem sa rovná nule. Prečo? Lebo sa NIČ NEPREDÁVA, alebo predaj prebieha len v rámci siete pri „zakúpení“ registračného balíčka pri nábore nových ľudí.

Zaslal: Ut júl 30, 2013 10:13 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 20 február 2007 Príspevky: 169
V červených krvinkách máš železo a keď železo zmagnetizuješ tak sa niečo deje , nie?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ut júl 30, 2013 10:16 pm Odpovedať s citátom
robi napísal(a):
V červených krvinkách máš železo a keď železo zmagnetizuješ tak sa niečo deje , nie?

O tom nič neviem. Pochybujem, že na železo v krvi môže mať vplyv taký magnetík na ruke. Čo by potom s tebou to robilo pri vyšetrení na magnetorezonanciu?

Zaslal: Ut júl 30, 2013 10:19 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Moja stará mama už dávno nebohá dožila krásny vek 85 mávala vysoký krvný tlak asi už od 60-ky.
Kúpila si v TUZEXE japonský magnetický náramok.
Nikdy si ho nedala dole ani pri kúpaní, možno ju s ním aj pochovali.

Tlak mala krásny.

náramok mali len v TUZEXE bolo treba zohnať prácne bony.

bežní ľudia len tíško závideli.
robi
Zaslal: Ut júl 30, 2013 10:27 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Možno by si mala túto tému presunúť do VEDY Twisted Evil Evil or Very Mad Rolling Eyes Wink Laughing Surprised Very Happy
Lemmy
Zaslal: Ut júl 30, 2013 10:29 pm Odpovedať s citátom
robi napísal(a):
Možno by si mala túto tému presunúť do VEDY Twisted Evil Evil or Very Mad Rolling Eyes Wink Laughing Surprised Very Happy

Jasné, a z vedy spravíme pavedu.

Zaslal: Ut júl 30, 2013 10:37 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
hej ale o tej mojej starkej je to pravda.

veď urob pokus magnetizuj železo a kukaj čo železo robí.

tvoja krv má v sebe tiež železo.
robi
Zaslal: Pi august 02, 2013 11:43 am Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Máš vyšší krvný tlak?

Alebo niekoho poznáš s vyšším tlakom?

vyskúšajte magnetické náramky

a meraj si tlak.

Pokus a následný ďaľší pokus.

To je normálny vedecký postup, ja hlásam vedecké názory.
Lemmy
Zaslal: Ne máj 25, 2014 9:25 pm Odpovedať s citátom
Nový ťah podvodníkov na bazoši – overovací kód od ľudí ťahajú emailom

Zvýšenú opatrnosť by mali mať všetci používatelia, ktorí sa snažia predávať čokoľvek cez internetové bazáre. Najnavštevovanejší inzertný portál Bazoš.sk sa snaží oklamať množstvo podvodníkov, ktorí následne chcú podvdom vylákať peniaze od nič netušiacich ľudí, ktorí službe a systému veria najmä pre ochranu pridávania inzerátu viazanú na mobil. Podvodníci však už dávno prišli na spôsob, ako to obísť a teraz prichádzajú s ešte rafinovanejším spôsobom, ako človeka oklamať a môžete to byť pokojne aj vy.

Zaujimavosti.net

Zaslal: Ut máj 27, 2014 3:59 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1095
robi napísal(a):
hej ale o tej mojej starkej je to pravda.

veď urob pokus magnetizuj železo a kukaj čo železo robí.

tvoja krv má v sebe tiež železo.

Placebo je placebo. Very Happy

Len si potom treba dávať pozor,keď sa to železo presúva,aby nevyšlo všetko na povrch a človek by mal hrdzavú kožu. Very Happy A nebezpečné by bolo asi aj priblížiť si magnet k hlave,lebo hneď by mal človek polovicu hlavy dutú a nakláňalo by mu ju nabok. Very Happy Very Happy Very Happy

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: