Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Vojnové zločiny

Lemmy
Zaslal: Po marec 26, 2012 8:19 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7173 Bydlisko: Mám.
Obete masakry v Afganistane dostali od Američanov peniaze

Americká armáda dala za každú zabitú osobu 46 000 dolárov (34 000 eur) a 10 000 dolárov (7 500 eur) za každú zranenú.

Webnoviny

Zaslal: Št marec 29, 2012 12:03 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Srbsko si pripomína 13 rokov od začiatku bombardovania vtedajšej Juhoslovanskej zväzovej republiky (JZR) zo strany členských krajín NATO.

Bombardovanie bolo zločinom voči jednej krajine a národu, povedal Tadič.

Rozhodnutie o bombardovaní JZR padlo v roku 1999 prvýkrát v histórii bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN, pripomenul srbský spravodajský server RTS.

Príkaz na začatie vojenskej akcie proti suverénnemu štátu vydal americkému generálovi Wesleymu Clarkovi vtedajší generálny tajomník NATO Javier Solana.

Nadväzujem na túto správu prehľadným článkom: Výročie 13. rokov od bombardovania Juhoslávie. Mená členov vlády SR, ktorí hlasovali za prelety NATO
Badateľ napísal(a):
Tento týždeň ubehlo 13 rokov odo dňa, keď 24. marca 1999 o 18.50 h NATO zahájilo bombardovanie Juhoslávie. Slovenská republika toho času ešte nebola členom NATO a nevyplývali pre ňu voči tejto organizácií žiadne záväzky. Napriek tomu vtedajšia slovenská vláda v tajnosti odsúhlasila prelety NATO nad naším územím. Tým sa pridala ku krajinám zúčastňujúcim sa útokov ako agresor.

Zaslal: Pi máj 11, 2012 6:26 pm Odpovedať s citátom
Kosovo: Srba odsúdili na 14 rokov väzenia za vojnové zločiny z roku 1999

Priština 11. mája (TASR) – Na 14 rokov väzenia za vojnové zločiny dnes v Prištine odsúdili kosovského Srba Zorana Količa, ktorý počas kosovskej vojny z rokov 1998-99 slúžil ako strážca vo väzení v obci Lipljan južne od hlavného mesta. Oznámila to európska misia EULEX.

Količa odsúdili za zločiny, ktorých sa v roku 1999 dopustil na zajatých civilistov, ako aj za ilegálne vlastnenie zbrane. Količa, člena vedenia Nezávislej liberálnej strany (SLS), ktorá je súčasťou kosovskej vládnej koalície, zatkli v apríli 2011.

Zdroj: APA

Zaslal: Pi máj 11, 2012 9:41 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Lemmy napísal(a):

Zaujímavé na tom je že väčšinu týchto politikov V.Paľko vo svojej knihe Levy prichádzajú opisuje ako liberálov. Iba katolík mal námietky.
Vladimír Palko (Levy prichádzajú, s.378) napísal(a):
Keď sa NATO rozhodlo na jar 1999 pre bombardovanie Juhoslávie, požiadalo Dzurindovu vládu o povolenie preletu lietadiel NATO cez vzdušný priestor Slovenska. Dzurinda v takýchto chvíľach neváhal s podporou USA. Za povolenie hlasovali všetci ministri okrem Čarnogurského, ktorý sa zdržal. Hovoril, že o vážnych otázkach vojny a mieru nemožno rozhodnúť iba niekoľko hodín potom, čo príde fax z americkej ambasády.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi máj 11, 2012 10:05 pm Odpovedať s citátom
AntropologickaKonstanta napísal(a):
Iba katolík mal námietky.

Veta v odkaze je takto:
Citácia:
Z členov vtedajšej slovenskej vlády sa hlasovania o preletoch NATO zdržali len Ján Čarnogurský a Pavel Koncoš.

No, vidíš, dávnejšie si málo chápal v diskusii rozdiely medzi kresťanmi, teraz prichádzaš na to, že sú liberálni kresťania a katolícki kresťania. Potom však aj iste už vieš, že sú okrem katolíckych kresťanov ešte ďalší, napr. pravoslávni, evanjelickí kresťania, atď.

Ale to nie je teraz dôležité. Spomínam to len na okraj, pretože si pozabudol na Koncoša, a ja si aj tak myslím, že niet sa čím chváliť, keďže neboli proti, ale sa len zdržali.

Vieš, kus ma podrž, kus ma pusť! Rolling Eyes (Alibizmus, zdržať sa…)

Zaslal: So máj 12, 2012 1:48 am Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Re: Priznám sa že tú vetu "iba katolík mal námietky" som tam vložil až na 2. krát, špeciálne kvôli Tebe, lebo som tušil že ťa veľmi zaujme a možno aj poteší. Blysol si sa u mňa, naozaj sa Ti podaril husársky kúsok s tým spresnením.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi február 01, 2013 11:19 pm Odpovedať s citátom
Prvý rozsudok pre popieranie holokaustu je právoplatný

(TASR) – Prvý rozsudok, ktorý za trestný čin popierania holokaustu vyniesli v Maďarsku, nadobudol právoplatnosť.

Informoval o tom dnes maďarský spravodajský server Hvg.hu s poznámkou, že súd okrem podmienečného trestu nariadil Györgyovi N., aby najmenej trikrát navštívil Pamätné centrum holokaustu na budapeštianskej ulici Páva a na základe toho, čo tam uvidí, má sformulovať svoje myšlienky.

Muža zadržali po demonštrácii skupiny Milión ľudí za slobodu tlače 23. októbra 2011, kde niesol v dave tabuľu s hebrejským nápisom „Holokaust nikdy nebol“. Súd ho právoplatne odsúdil podmienečne na 18 mesiacov väzenia.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: