Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Morales sa obáva sprisahania zo strany USA

Lemmy
Zaslal: Ne júl 31, 2011 11:24 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
Bolívijský prezident Evo Morales sa obáva sprisahania voči jeho osobe zo strany Spojených štátov

Morales sa bojí, že mu USA prišijú obchod s kokaínom, píše sa v správe na portále Pluska.sk.

Bolívijský prezident Evo Morales sa obáva sprisahania voči jeho osobe zo strany Spojených štátov, ktoré ho údajne chcú obviniť z obchodu s drogami, konkrétne kokaínu. Predstaviteľ juhoamerickej krajiny uviedol, že jeho vláda dostala informácie o chystanej kontrole jeho lietadla, kde budú Američania hľadať stopy po kokaíne.
Morales napísal(a):
„Mám obrovský strach, keďže poznám ich pracovné metódy. Dúfame však, že sa nič také nestane.“

Morales je blízky spojenec venezuelského prezidenta Huga Cháveza, spolu s ktorým sú tŕňom v oku Washingtonu. Bolo tomu tak predovšetkým za vlády Georgea W. Busha, predchodcu súčasného amerického prezidenta Baracka Obamu.

USA a Bolívia si v roku 2008 vzájomne vyhostili veľvyslancov, pričom Morales z krajiny vyhodil aj predstaviteľov amerického Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami (DEA).

Toľko správa.

Súvislosti o vzájomných vzťahoch medzi bolívijským prezidentom Moralesom, venezuelským prezidentom Chávezom, či kubánskym predstaviteľom Castrom si môžete prečítať v knihe Piráti Karibiku alebo v knihe Americký dvorec.

Zaslal: So september 07, 2013 8:47 pm Odpovedať s citátom
Morales stojí od roku 2006 na čele Bolívie, ktorej obyvateľstvo sa z 85 percent hlási ku katolicizmu. Tamojší katolícki lídri však často kritizujú prezidenta, ktorý sa hlási k ideám socializmu a marxizmu. V roku 2010, niekoľko dní pred prijatím u Františkovho predchodcu, sa Morales označil za „praktizujúceho katolíka“.

Zaslal: Pi júl 04, 2014 6:38 pm Odpovedať s citátom
V Bolívii povolili detskú prácu od 10 rokov

Úrad bolívijského ombudsmana vyzval poslancov, aby zákon pozmenili, pretože porušuje práva detí. Podľa jeho údajov už pred prijatím normy pracovalo v tejto desaťimiliónovej andskej krajine 28 percent detí vo veku medzi piatimi a 17 rokmi.

Zvyčajne pritom vykonávajú fyzicky náročnú prácu. Proti norme sa postavili aj niektoré mimovládne organizácie, podľa nich to prispeje k ľahšiemu zneužívaniu detskej práce. Bolívia je členskou krajinou Medzinárodnej organizácie práce, ktorej dohovor zakazuje prácu deťom do 14 rokov.

Pravda

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: