Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN

Lemmy
Zaslal: St júl 27, 2011 2:18 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6097 Bydlisko: Mám.
V septembri tohto roku bude Valné zhromaždenie OSN rozhodovať o prijatí Palestíny za člena Organizácie spojených národov. Tlak na jej medzinárodné uznanie zosilnel po tom, čo sa za tento krok postavili latinskoamerické krajiny, Liga arabských štátov a niektoré vplyvné štáty EÚ ako Francúzsko, Španielsko či Veľká Británia. Európska únia je však v tejto otázke stále nejednotná a postoj Slovenska doteraz nejasný. Pritom už dnes udržiava s Palestínskou samosprávou diplomatické styky viac štátov ako s Izraelom. No kým Izrael je riadnou členskou krajinou OSN, Palestína na vstup do rodiny Spojených národov stále čaká.

Podporte túto kampaň!

Zaslal: Št júl 28, 2011 7:21 pm Odpovedať s citátom
Pre lepšiu podporu tejto kampane bol vytvorený článok Výzva na podporu prijatia Palestíny za člena OSN. Palec hore

Zaslal: Ut september 13, 2011 8:22 am Odpovedať s citátom
Pred sídlom únie vztýčili palestínsku vlajku

Palestínsky líder Mahmúd Abbás plánuje na nadchádzajúcom zasadnutí OSN požiadať o uznanie nezávislého palestínskeho štátu.

BRUSEL 12. septembra (WEBNOVINY) – Blízko bruselskej centrály Európskej únie v pondelok aktivisti vztýčili veľkú palestínsku vlajku, ktorá je súčasťou snahy o dosiahnutie jednomyseľnej podpory palestínskej štátnosti na pôde OSN zo strany dvadsaťsedmičky.

Medzinárodná mimovládna organizácia Avaaz ako iniciátor akcie zverejnila výsledky prieskumu britskej spoločnosti YouGov, podľa ktorých okamžité uznanie Palestíny podporuje 76 percent Nemcov, 59 percent Britov a 69 percent Francúzov.

Zaslal: Št september 15, 2011 11:09 am Odpovedať s citátom
Prezident palestínskej samosprávy Mahmúd Abbás predloží dvadsiateho septembra žiadosť o prijatie štátu Palestína do OSN.

Viac sa dozviete z rozhovoru s hosťom Klubu Nového slova Abdalrahmanom Bsaisom, palestínskym veľvyslancom v SR: Byť mierumilovný nie je slabosť

Zaslal: Št september 29, 2011 6:29 pm Odpovedať s citátom
V 15-člennej BR OSN potrebujú Palestínčania na odsúhlasenie žiadosti o členstvo deväť hlasov. To však len v prípade, že ani jeden zo stálych členov nevyužije právo veta, čo už avizovali USA.

Palestínčania už získali podporu ôsmich členských krajín Bezpečnostnej rady OSN, ktoré budú hlasovať za prijatie palestínskeho štátu do OSN. Vo štvrtok o tom informoval palestínsky minister zahraničia Rijád al-Malkí.

Webnoviny

Zaslal: St december 14, 2011 1:29 pm Odpovedať s citátom
Nad sídlom UNESCO zaviala palestínska vlajka

Webnoviny napísal(a):
Pri parížskom sídle Organizácie OSN pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO) v utorok zaviala palestínska štátna vlajka, ktorej slávnostné vztýčenie za tónov palestínskej hymny si nenechal ujsť ani palestínsky prezident Mahmúd Abbás.

Zaslal: Pi november 30, 2012 1:17 pm Odpovedať s citátom
Valné zhromaždenie OSN formálne uznalo palestínsky štát

TASR – Takýto výsledok hlasovania sa očakával. Uznanie Palestíny je však platné iba v rámci OSN. Rovnaký štatút má Vatikán. Slovensko sa zdržalo hlasovania.

Zaslal: Št január 05, 2017 11:51 am Odpovedať s citátom
Genocída v Izraeli

V Izraeli dlhodobo prebieha apartheid voči Palestínčanom.

Palestínskych obetí svojvôle izraelských vojakov sú ročne stovky.

Palestínčania v Izraeli väčšinou nemajú volebné právo.

Pozri: Barbora Weberová, Naša polícia sa ani Boha nebojí…

Zaslal: Št január 05, 2017 5:15 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1569
Lemmy, vy ste fašista! Už o tom aj na nete píšu!
https://neznaboh.wordpress.com/2017/01/05/ak-je-fasistom-mazurek-je-nim-aj-parada/ Very Happy

Zaslal: Št január 05, 2017 5:48 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 650
TvojOponent napísal(a):
ste fašista!

Mnohí používajú slovo fašizmus ako slovo všeobecne vystihujúce niečo veľmi zlé, aj keď to fašizmus nemusí byť. Ľudia majú dosť zmätky a problémy s vyjadrením niečoho. Používajú sa aj rôzne iné slová, ktorých význam nie je ľahké vysvetliť. Napr. porušenie ľudských práv, tiež je výraz za ktorým sa toho môže skrývať veľmi veľa. Kedy sú porušené a kedy nie? Včera ukazovali proces s jedným izraelským vojakom, ktorý zastrelil na zemi nehybne ležiaceho zraneného a už prakticky spacifikovaného atentátnika. Množstvo ľudí sa vojaka agresívne zastávalo, iní boli za jeho odsúdenie. Ani v takomto prípade ľudia nevedia zaujať jednoznačný postoj. Bola to vražda, alebo nie? Strašné, keď to nevedia, pritom to celé zaznamenala kamera. Čo je to teda ten fašizmus?
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Št január 05, 2017 6:13 pm Odpovedať s citátom
Fašizmus - slovo pochádza z taliančiny a jeho základ tvoria zväzky. Fašizmus bol moderný politický štýl, ktorý cez zosieťované štátne orgány (tvoriace zväzky - vytváral efektívnu štátnu správu. V čase nebývalej korpucie a rozvratu spoločnosti ohrozujúcej identitu národov bol fašizmus naozaj obľúbeným hnutím. Jeho sekulárny vzhľad poľudšťoval klerofašizmus - pridával do fašizmu kresťanské prvky milosrdenstva, sociálneho súcitu a podobne. Kým fašizmus bol sekulárny, klerofašizmus bol pokresťančený. Klerofašizmus vznikol rovnako v Taliansku. Na Slovensku klerofašizmus nebol.
Pozostatkom fašizmu (zväzkovitosti štátnej správy) sú slová ako zväz, sojuz, unia, spojenectvo.
Fašizmus je teda politická doktrína silného štátu. No zvrhlo sa to, keď si ľudia pri moci uzurpovali právo redefinovať základné ľudské práva tak, aby im takýto stav umožňoval realizovať vlastné psychopatické predstavy o podobe spoločnosti. Vzdanie sa boha a kresťanstva u lídrov fašizmu viedlo potom k diktatúram vraždiacim iných občanov. Ľudský rozum zbavený náboženstva sa vrhá na zdokonalovanie ľudskej spoločnosti vraždením menejcenných. Tu na scénu prichádza darwinizmus a eugenika. Z tohoto koktejlu ideológií vzniká nacizmus - doktrína o nerovnosti národov podľa evolúcie a právo silnejšieho zabíjať slabších. Tu už boha nieto, anajvýš v podobe folklórnych zmienok a odkazov. Dôsledky nacizmu a fašizmu už poznáme. Je preto zarážajúce, že prehliadate rovnaké znaky na liberalizme. Vaša nenávisť voči katolíkom vás ženie opäť po tých istých historických koľajach k tej istej morálnej priepasti.

Zaslal: Št január 05, 2017 10:37 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Kým fašizmus bol sekulárny, klerofašizmus bol pokresťančený. Klerofašizmus vznikol rovnako v Taliansku. Na Slovensku klerofašizmus nebol.

Ľudský rozum zbavený náboženstva sa vrhá na zdokonalovanie ľudskej spoločnosti vraždením menejcenných. Tu na scénu prichádza darwinizmus a eugenika. Z tohoto koktejlu ideológií vzniká nacizmus - doktrína o nerovnosti národov podľa evolúcie a právo silnejšieho zabíjať slabších.

A aký to máme fašizmus teraz? Aký prídavok sa mu dá? Lebo sa mi zdá, že tých druhov fašizmu je veľa. Niektoré navonok mierumilovné a v skutočnosti veľmi nebezpečné a niektoré navonok veľmi nebezpečné, ale v skutočnosti úplne neškodné.
Pochybujem, že ten izraelský vojak čo strelil bezbranného do hlavy je neveriaci a súčasne aj množstvo jeho zástancov sú asi všetci veriaci. Tu vaša teória zlyháva, pretože jasne vidno, že to nezapríčinil daewinizmus a eugenika, ale, náboženstvo.
TvojOponent
Zaslal: Št január 05, 2017 10:48 pm Odpovedať s citátom
Vidieť vo vraždení náboženstvo môže vidieť ateista rovnako ako vidí fanúšik gól v sieti súpera napriek tomu, že v sieti nebol. Čo sa babe chcelo, to sa jej prisnilo.
Odpoveď môže byť jednoduchšia. Taký človek jedná v afekte. Je to chémia v mozgu. Kombinácia strachu, napätia, stresu, žiaľu, pocitov a citov. Nebezpečný koktejl chémie, ktorý posunie človeka k nutkaniu mstiť sa. Nemyslite si, že sa vám to stať nemôže.

Zaslal: Pi január 06, 2017 8:58 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Vidieť vo vraždení náboženstvo môže vidieť ateista rovnako ako vidí fanúšik gól v sieti súpera napriek tomu, že v sieti nebol. Čo sa babe chcelo, to sa jej prisnilo.
Nemyslite si, že sa vám to stať nemôže.

Tak to sa mi určite neprisnilo, pretože to zazanamenala kamera.
TvojOponent, chcel som tým práve poukázať na to, čo píšete vy, že takého činu sú schopní bez rozdielu skoro všetci. Či sú to príslušníci nejakého náboženstva, ideológie atď. Práve náboženstvá, ideológie atď., poskytujú takým činom ochranu vo forme spoločenstva, čiže nejakého väčšieho počtu zástancov, ktorý ochránia svojho človeka aj napriek zločinu len preto, že patrí k nim. k ich svorke.
Svorka chráni svoje záujmy bezohľadne aj inými prostriedkami a vo všetkých oblastiach života, ako je napr. úprava zákonov vo svoj prospech. Začína to represiami rôzneho druhu, od malých po väčšie. Je smutné, keď sa potom stáva, že vrah je pre takéto spoločenstvo cennejší, ako slušný človek. Potom nie sú ľudia hodnotení rovnako pred zákonom, ale podstatnou sa stáva ich príslušnosť k niekomu. Činy sú hodnotené rozdielne a to je obrovská deformácia práva, ktorá by nemala v ľudskej spoločnosti existovať.

Nemalo by sa stávať, že jeden je za zločin hodnotený ako najhorší zločinec a iný za rovnaký zločin nie je súdený vôbec a užíva si život ako najctihodnejší občan.
Keď niektorí nevedia odsúdiť svoje zločiny voči iným, prečo chcú, aby iní odsúdili zločiny niekoho voči nim? Je to značná deformácia myslenia, ktorá svedčí o polarizácii ich mozgu, ktorý registruje len jednu časť podnetov, ktoré sú proti nim, ale svoje zlé skutky ich mozog nedokáže zaregistrovať.

Táto polarizácia mozgu je spôsobená práve už spomínanými náboženstvami, ideológiami, alebo príslušnosťou k nejakej inej skupine,atď.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: