Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Účet amerických vojen: 224 tisíc mŕtvych

Lemmy
Zaslal: St jún 29, 2011 6:08 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6127 Bydlisko: Mám.
Nový účet amerických vojen: 224 tisíc mŕtvych, výdaje 68 biliónov

Takmer desať rokov od vyhlásenia „boja proti terorizmu“ vtedajším americkým prezidentom Georgom W. Bushom stále narastá účet za vojny, ktoré USA viedli a vedú v Iraku, Afganistane a Pakistane. Podľa najnovšej štúdie stáli vojny Spojené štáty až štyri bilióny dolárov. V dôsledku bojov prišlo o život viac ako 224 000 ľudí.

Novinky.cz

Zaslal: St júl 16, 2014 9:24 pm Odpovedať s citátom
Čítam: Vracia sa studená vojna? Rusi otvárajú špionážnu základňu na Kube a idú odpočúvať USA

To je choré! Kritizovať Rusko. Veď USA si protizákonne špehuje a odpočúva, kde sa len dá, aj svojich spojencov. Takže je normálne, že to môže robiť aj Rusko. Aj Čína, keď bude treba. Aj Slovensko, ak na to má.

Za studenú vojnu môžu USA.

Zaslal: Pi júl 18, 2014 3:45 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
Lemmy napísal(a):
Nový účet amerických vojen: 224 tisíc mŕtvych, výdaje 68 biliónov

Takmer desať rokov od vyhlásenia „boja proti terorizmu“ vtedajším americkým prezidentom Georgom W. Bushom stále narastá účet za vojny, ktoré USA viedli a vedú v Iraku, Afganistane a Pakistane. Podľa najnovšej štúdie stáli vojny Spojené štáty až štyri bilióny dolárov. V dôsledku bojov prišlo o život viac ako 224 000 ľudí.

Novinky.cz

Neviem, kto hovorí pravdu,keď už pred dvoma rokmi sa hovorilo o 900 000 mŕtvych len v Iraku. Shocked
Je to divné.Aj do Vietnamu prišli,zabili dva milióny ľudí,narobili obrovské škody a odišli. Ešte z toho mali syndróm,že sa im nepodarilo poraziť taký malý národ.
Aj teraz síce majú rôzne syndrómy ľudia,ktorí bojovali vo vojnách na blízkom východe,ale sú to vojaci,ktorí boli pri tom.Čo videli zabíjanie civilov,detí. Tí,čo vydávajú povely a pozerajú sa na vojnu len cez obrazovky nemajú žiadny syndróm,preto sú ich rozkazy také,aké sú.Pretože nezažili vojnu na vlastnej koži.
Daňový poplatník zaplatí za vojnu a niekto zarobí veľké peniaze,len je potrebné predtým nájsť nepriateľa a patrične to zdôvodniť .
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi júl 18, 2014 4:00 pm Odpovedať s citátom
Je tak, nezažili vojnu na vlastnej koži. Kedysi boli v USA protivojnové aktivity, ale nepodarilo sa im dosiahnúť nejaký výrazný úspech.

Zaslal: Pi august 21, 2015 4:57 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
Je tak, nezažili vojnu na vlastnej koži. Kedysi boli v USA protivojnové aktivity, ale nepodarilo sa im dosiahnúť nejaký výrazný úspech.

Hlasy ľudí sú slabé,preto sa aj deje toľko bezprávia. Silní si robia čo chcú a vždy si nájdu nejakú výhovorku,ktorou ospravedlňujú svoje činy.
Neprimeraná obrana je známy pojem. Zákon žiadneho štátu také niečo nedovoľuje. Prečo, keď je také niečo nie dovolené medzi jednotlivcami, tak sa hrubo porušuje v medzištátnych vzťahoch?
Američania obhajujú zhodenie atómovej bomby tým,že by mali veľké straty,keby dobýjali hlavné ostrovy Japonska. Tu kladiem ale otázku,prečo by mali dobýjať celé Japonsko,keď Japonci nenapadli Ameriku,ani amerických civilov a nespôsobili im až také straty. Bol to boj o územie v nevysporiadanej zóne. Amerika potom bombardovala Japonsko konvenčnými bombami a škody boli neprovnateľne vyššie,ako utrpeli v Pearl Habor. Zomreli státisíce civilov pri bombardovaní japonských miest,ekonomika Japonska bola na kolenách. Tu už nešlo o odvetu za útok na Pearl Habor, primeranú obranu,ale o urazenú česť Ameriky,ktorá si vyžadovala zraziť konkurenta, nepriateľa v Pacifiku na kolená. Táto neprimeraná obrana bola veľmi tragicky zavŕšená práve zhodením atómových bômb ani nie na vojenské ciele,ale na civilné.
Každý vo svojom sebaklame hodnotí svoje činy maximálne pozitívne.Cudzie - konkurenčné hodnotí maximálne negatívne. Neznamená to ale,že tým činy zmenia svoju hodnotu. Hora zostane horou,aj keď bude niekto hovoriť,že je to len kopček.
TvojOponent
Zaslal: So august 22, 2015 6:18 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1571
Japonska by som sa moc nezastával. Stačí si spomenúť na Mandžusko.

Zaslal: Ne august 23, 2015 9:57 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Japonska by som sa moc nezastával. Stačí si spomenúť na Mandžusko.

Samozrejme,že aj japonsiká armáda sa dopustila vojnových zločinov,ale použtie atómových bômb proti civilnému obyvateľstvu bol zločil,ktorý vytvoril určité memento,čoho je človek schopný,keď je pri moci. Nebolo to nejaké zbrklé rozhodnutie,ale žiaľ dokonale a za veľmi veľké peniaze pripravované. Neprimeraná koncentrácia obrovskej moci a prostriedkov do rúk pár jednotlivcov sa ukázala ako veľmi zlá kombinácia. Žiaľ nebola obmedzená,ale v súčasnosti sa ešte znásobila.
Lemmy
Zaslal: Ne august 23, 2015 11:23 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Nebolo to nejaké zbrklé rozhodnutie,ale žiaľ dokonale a za veľmi veľké peniaze pripravované.

Áno, správne hovoríš, vláda USA minule obrovské množstvo peňazí na výrobu bômb. A plán, vedecké pokusy, to všetko trvalo roky. Prakticky celú vojnu.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: