Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Bitcoin

Poznáte virtuálnu menu bitcoin?

Áno  
0%
  [ 0 ]  0%

Áno, aj som ju už používal  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 0
Lemmy
Zaslal: Ut november 12, 2013 8:15 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6186 Bydlisko: Mám.
Českú burzu Bitcash napadli hackeri a ukradli všetky bitcoiny

Hackerom sa podarilo v pondelok 11. 11. 2013 prelomiť zabezpečenie českej burzy Bitcash.cz, ktorá prostredníctvom svojich internetových stránok prevádzkovala peňaženky s virtuálnou menou bitcoin, a odcudziť všetky prostriedky. Bitcash to uviedol na svojich stránkach.

Bitcash napísal(a):
Server Bitcash.cz byl napaden hackery. Dne 11.11. ve večerních hodinách bylo prolomeno zabezpečení serveru a vykradena Bitcoin peněženka. Bohužel, noční můra se stala skutečností. Řešíme způsob útoku, zabezpečení a co můžeme dál podniknout. Budeme vás informovat.

12.11. 11:30 Momentálně podáváme trestní oznámení na neznámého pachatele.

Archív:

Viac: Novinky.cz
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Št november 14, 2013 10:22 pm Odpovedať s citátom
Vážení uživatelé,

v pondělí 11. listopadu 2013 v podvečerních hodinách došlo k prolomení zabezpečení našeho serveru. Neznámému útočníkovi se podařilo převést kompletní zůstatek Bitcoin peněženky Bitcash, tedy zůstatků v peněženkách uživatelů, mincí v úschovně escrow a podúčtu s poplatky ze směny.

Je to situace, které jsem se snažil vždy zabránit s využitím všech svých schopností a možností. Ti kdo se se mnou setkali osobně ví, že Bitcash je defacto one-man-show projekt. Můžu být sebelepší v aplikacích, ale vždy se najde (a evidentně našel) někdo lepší v zabezpečení. Beru to samozřejmě jako osobní prohru i přesto, že Bitcash fungoval více jak dva a půl roku bez jakéhokoliv problému. V posledním měsíci se však z "hobby" projektu měnil v mnohem více, a přiznávám, že jsem na to nebyl dostatečně připraven. Přípravy sice probíhaly, ale realizaci nešlo stihnout.

Přesto, že mne opravdu mrzí ztráta všech uživatelů a škoda jakou to způsobuje samotnému Bitcoin projektu, musím říct, že svědomí mám čisté. Varoval jsem vždy neinvestovat do BTC prostředky, které jsou pro vás více než zanedbatelné a být si vědom všech rizik. Stejně tak jako Bitcoin software samotný, byla i Bitcash peněženka a směnárna označena jako BETA, tedy prototyp služby, která může způsobit nevratnou škodu či ztrátu dat. Podmínky obsahovaly ustanovení o tom, že za jakoukoliv ztrátu nejsme schopni ručit. A to především proto, že to není v našich silách - z veřejných zdrojů si dokážete spočítat jakou částku v BTC jsme získali na poplatcích za tři měsíce provozu Bitcoin směnárny.

Posledních 48 hodin bylo pro mne samozřejmě velkou lekcí. Výhružné emaily, ostuda v médiích, vysvětlování na policii, obhajování se před členy apod. Požadavky na další konkrétní informace samozřejmě chápu, ale nemůžu jim nijak vyhovět, vzhledem k podanému trestnímu oznámení (s tím souvisejícímu NDA) a probíhajícímu vyšetřování. Reakce některých lidí mne opravdu nepotěšila. I přes vyostřenost situace nerozumím zjednodušování a překrucování informací v médiích a omílání nepotvrzených zpráv. Nechápu nízkost člověka, který prostřednictvím fishing emailu parazituje na selhání Bitcash.

I v této situaci mne někteří členové pomohli a překvapili slovy podpory. Díky všem! Vážím si toho a důvěry, kterou do mne a projektu Bitcash vkládate i přes toto selhání. Opakuji že mne velmi mrzí. O to víc, že si myslím, že je potřeba jít příkladem. Bitcoin to potřebuje.

O budoucnosti Bitcash se bude rozhodovat v příštích dnech resp. týdnech. Budu se Vás snažit informovat, jakmile budou jakákoliv tvrdá fakta k dispozici.

V Praze 13. listopadu 2013

Karel Minx
autor Bitcash.cz

Technická poznámka: Prosím všechny uživatele, aby se ujistili, že na adresy peněženky Bitcash nezasílají i po tomto incidentu nějaké Bitcoin platby.

Zaslal: St marec 05, 2014 10:16 pm Odpovedať s citátom
Další bitcoinová banka končí. Škody jdou do miliónů

Po uzavření jedné z největších světových burz s kybernetickou měnou bitcoin Mt. Gox se do problémů nyní dostala banka Flexcoin, která podle vyjádření zástupců firmy přišla při hackerském útoku o bitcoiny v hodnotě 600 000 dolarů (12 miliónů Kč). Krach obou společností podle agentury AP pravděpodobně vyvolá další pochybnosti o tom, zda se bitcoin může prosadit jako alternativní měna.

www.novinky.cz

Zaslal: Ne november 19, 2017 5:28 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 19 november 2017 Príspevky: 1
Podľa mňa je bezpečnosť s kryptomenami vo všeobecnosti o výbere brokera

http://www.akoobchodovat.sk/vyber-brokera/
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne november 19, 2017 9:53 am Odpovedať s citátom
To je potom ako s akciami. Na mojich akciách sa nabalia nejakí sprostredkovatelia. Je to nanič. Crying or Very sad

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: