Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Ceny humanistov

Human
Zaslal: Po júl 08, 2019 11:03 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 05 jún 2016 Príspevky: 44
Lemmy - stále robíš tie isté chyby pri diskusii. Takže to rozanalizujem pre ponaučenie perspektívnejších:

1. "Na tento nechutný príspevok nebudem reagovať. Kto si neváži, že pán Škoda aj vo veľmi vysokom veku je aktívny a činorodý, si nezaslúži odpoveď."

- V mojom príspevku nie je nič, čo by vyjadrilo neúctu pánovi Škodovi. Teda tu ide len o pokus rozložiť myšlienkovú líniu vecnej diskusie, k čomu som tu dal podnet.

2. "Human, ži si so svojimi starosťami po svojom. Prečo nenavštíviš pána Škodu? Prečo nie si ochotný sa ho na to opýtať osobne? Z toho dôvodu ti ja neodpoviem. "

- Lemmy - fakt funguješ na mentálnej úrovni profesionálneho apologéta. Máš logiku ako tyčový ponorný mixér na zlaté rybičky v akváriu!
Aj bez Tvojich rád žijem so svojimi starosťami a to si píš, že ako celoživotne cirkevnopoliticky prenasledovaný intelektuál - mám z toho nadpriemerne veľa.
Presne z vyššie uvedeného dôvodu nebudem riešiť osobnú stretávku s pánom R.Š., a ani e-mailom nebudem ho obťažovať. Ja totiž mal som len raz v možnostiach bizšie sa zoznámiť s R.Š., ale istá osoba (kto funguje na nete pod prezývkou Lemmy) maximálne ho blokoval súkromnou debatou o "nesmrteľnosti chrústov" - ľudovo povedané. Wink A ešte - aká náhoda - si spomínam, že tam pán Škoda sa sťažoval na množstvo e-mailov, čo už nezvláda vybavovať. (Bolo to takmer presne pred troma rokmi - spomínaš si Lemmy?)

3. "Je mi tak ľúto tzv. humanistov, ktorí vedia len bliakať ako ovce. Ty si neuvedomuješ, že šíriš zlobu? Mal si predsa pred napísaním tohto príspevku možnosť opýtať sa na to osobne pána Škodu."

- Ja som si osobne vedomý istých faktov, a preto TU - na mieste na to určenom som položil otázky k veci, teda "lege artis". To, že sa tu nenachádzajú spôsobilé osoby na vecnú diskusiu - o tom ja bohužiaľ nemôžem. Kto tu šíri "zlobu"? Na to nech tvoria vlastný názor ostatný čitatelia fóra "humanisti.sk"!

"Moja otázka k tzv. Humanovi. Nejaký človek si tu na fóre vytvoril prezývku, že Human. Ale humánny, teda ľudský, nie je. Málo diskutuje, takže je ťažké poznať jeho názory. Len ma zaujíma, čo si tzv. Human predstavuje pod slovom humanizmus?"

- Kritika nemiestnych poznámok Lemmyho zaberie neúmerne veľa priestoru, ale občas sa venujem k tomu za účelom, aby som bol príkladom pre ostatných: ako sa má diskutovať, a ako humanista argumentuje vo veciach. Je to podľa mňa trochu viac byť dobrým príkladom, ako keby som len pre záujemcov opísal definíciu humanizmu!
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po júl 08, 2019 1:17 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7149 Bydlisko: Mám.
Human, veď ty si obyčajný diskusný vagabund. Mňa ideš poučovať? Veď som ti otvorene povedal, že máš možnosť si svoje bludy priamo overiť u pána Škodu. Aký máš problém ho osobne navštíviť? Robí ti dobre šíriť pletky na internete?

Ak čokoľvek ešte bludné napíšeš, budem už stručný s vetou: Nekomentujem!

Si nehodný prezývky Human.

Zaslal: Ne júl 14, 2019 3:27 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7149 Bydlisko: Mám.
Humanista roka 2019: Rozhovor s prof. PhDr. Jozefom Leikertom, PhD., Litt.D.

Humanista roka 2019 – prof. PhDr. Jozef Leikert, PhD., Litt.D.
Jozef Leikert napísal(a):
Nebuďme preto skúpi na ľudskosť! Nebuďme skúpi na pohladenie! Nebuďme skúpi na milé slová! Buďme dobrými deťmi svojich rodičov! Buďme opravdivými humanistami!

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 5 z 5
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Pridať novú tému

Prejdi na: