Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Koniec sveta ako biznis

Lemmy
Zaslal: Pi december 14, 2012 9:25 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6198 Bydlisko: Mám.
TASR napísal(a):
Riaditeľ Vatikánskeho astronomického observatória, člen jezuitskej rehole José Funes tvrdí, že hypotéza o konci sveta, ktorý má nastať 21. decembra, nemá dostačujúci vedecký základ. Informoval o tom vo štvrtok Vatikánsky rozhlas.

Úvahy o konci sveta boli a sú podľa Funesa len pokusom o odpoveď na otázku, či civilizácia bude mať nejaký konečný bod. Duchovný upozornil na iracionalitu zverejnených známych argumentov, vrátane proroctva

Aká škoda, že neupozornil na iracionalitu biblických argumentov, vrátane proroctiev. Twisted Evil

Zaslal: Pi december 21, 2012 10:11 am Odpovedať s citátom
V očakávaní apokalypsy Argentínčania vyrabovali supermarkety

Kradli pritom elektroniku, oblečenie a mnoho iných druhov tovarov. Polícia nikoho nezatkla, pretože – ako uviedli miestne médiá – v dave ľudí nebola schopná zasiahnuť.

TASR

Zaslal: Pi december 21, 2012 4:12 pm Odpovedať s citátom
Koniec sveta sa nekonal

Ako vždy! Ouch

Zaslal: Ne január 13, 2013 8:21 pm Odpovedať s citátom
„Konce sveta“, ku ktorým nedošlo. (Logicky!)
Časopis Enigma, február 2013, strana 8 napísal(a):
1. januára 1000: Mnoho kresťanov v Európe verilo, že k tomuto dátumu príde koniec sveta. Kňazi hlásali návrat Ježiša Krista (parúziu), ktorý mal prísť súdiť hriešnikov. Niektorí preto odovzdali majetok cirkvi. O jeho navrátenie sa neskôr márne dožadovali a boli obvinení z kacírstva.

Rok 1284: Pápež rímskokatolíckej cirkvi Inocent III. (asi 1160 – 1216) vypočítal tento dátum tak, že k dátumu založenia islamu 618 pripočítal číslo 666, čiže biblické číslo šelmy. Mohamed (570 – 632, zakladateľ islamu) ani biblický diabol však Zem nespálili.

Čosi o tom sa píše na stránke Giornalettismo.

Zaslal: Ne január 13, 2013 8:37 pm Odpovedať s citátom
Ale pozor, čítať časopis v tlačenej podobe je ako tak bezpečné. Horšie je to s ich webovou stránkou, ktorá môže obsahovať škodlivý kód (malware). Upozorňuje ma na to služba Google:

Upozornenie – návšteva tohto webu môže poškodiť váš počítač!

Návrhy:

• Vráťte sa na predchádzajúcu stránku a vyberte ďalší výsledok.
  • Ak chcete nájsť, čo hľadáte, skúste nové vyhľadávanie.

Alebo môžete pokračovať na stránku
kód:
http://enigma.rf-hobby.cz/
na vlastné nebezpečenstvo. Podrobné informácie o problémoch, ktoré sme zistili, nájdete na diagnostickej stránke Bezpečné prehliadanie spoločnosti Google pre tieto stránky.

Ďalšie informácie o ochrane pred nebezpečným softvérom online nájdete na stránke StopBadware.org.

Zaslal: Ne január 13, 2013 9:47 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 30 jún 2012 Príspevky: 36
A už je tu ďalší koniec sveta Very Happy Ešte ich bude veľa, keď sa dá na tom celkom pekne zarobiť.
http://www.topky.sk/cl/13/1335742/Pozname-novy-termin-konca-sveta--ma-prist-uz-onedlho-
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Po január 14, 2013 12:56 pm Odpovedať s citátom
wiwi napísal(a):
A už je tu ďalší koniec sveta Very Happy Ešte ich bude veľa, keď sa dá na tom celkom pekne zarobiť.
http://www.topky.sk/cl/13/1335742/Pozname-novy-termin-konca-sveta--ma-prist-uz-onedlho-

Na tých „končekoch sveta“ je zaujímavé to, že bludári, čo hlásajú, že žena pochádza z rebra (kosti) muža, a že ich syn Kain skadesi vyhrabal svoju ženu, a mal s ňou deti, … tak takí bludári mlčia a neprotestujú proti svojim súkmeňovcom bludárom, čo tárajú podobné nezmysly o „koncoch sveta“.

V bludárstve si môžu ruky podať. Akoby ich jedna mater mala. Ouch

Zaslal: So január 25, 2014 8:56 pm Odpovedať s citátom
A máme tu opäť predpoveď konca sveta.
Aktuality.sk napísal(a):
Koniec sveta má prísť už 22. februára 2014. Aspoň podľa proroctva Vikingov, na ktoré sa odvoláva Danielle Danglanová z vikingského centra Jorvik vo Veľkej Británii.

Zaslal: Ne január 26, 2014 8:20 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 722
Lemmy napísal(a):
A máme tu opäť predpoveď konca sveta.
Aktuality.sk napísal(a):
Koniec sveta má prísť už 22. februára 2014. Aspoň podľa proroctva Vikingov, na ktoré sa odvoláva Danielle Danglanová z vikingského centra Jorvik vo Veľkej Británii.

Vyvolávanie strachu je zdrojom dobrého biznisu. Poukazovanie na rôzne hrozby a nebezpečenstvá,možné vojny,príchod nebezpečných mimozenšťanov núti ľudí zásobiť sa a pripraviť na boj. Takto vystrašení si nakúpia zbraní,dajú postaviť bunkre odolné atómovej hrozbe a zaplnené potravinami,ktoré vydržia roky. Neuvedomujú si však,že šíriteľ strachu ich vlastne pripravil o život a peniaze,že dopadli horšie,ako pri príchode nebezpečných mimozemšťanov. Žijú život strachu a nie slobodne.Skoro celý majetok obetujú na zabezpečenie sa pred nebezpečenstvom,čiže boli okradnutí,ani si to nevšimli,pritom sa po zuby ozbrojili práve preto,aby si chránili majetok a boli by schopní zabiť každého,ktorý by sa im ho snažil zobrať. Ľudia sú tak zmanipulovaní médiami,že už ani nevedia zdravo rozmýšľať.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne január 26, 2014 10:09 am Odpovedať s citátom
Áno, a šíriť sa to bude dovtedy, kým niečo nevymyslíme, aby sa takíto šíritelia hanbili za to, čo šíria.

Lebo keby v sebe cítili hanbu, netárali by také nezmysly.

Čo by mohlo na takých šíriteľov platiť? Aby sa už vopred hanbili, že budú na posmech.

Zaslal: Po júl 21, 2014 11:10 am Odpovedať s citátom
Slovenský internet zaplavil náboženský fanatický spam o konci sveta

Slovenský internet, všetky televízie, médiá, noviny, portály, magazíny aj osobné stránky zaplavil spam o príchode, či pôsobení posledného mesiáša a ďalšie vážne drísty náboženského, či priam až fanatického obsahu. Správy, ktoré nenesú žiadnu oficialitu, náležitosti slušne podpísaného priateľské emailu, ale len šialene formátované texty o novom mesiášovi Laure, Božom prorokovi, ktorá má byť po 2000 rokoch nástupcom Ježiša, zaplnili schránky jednotlivcov aj médií, aby upriamili na seba pozornosť. Ak ste takýto email posledné dva dni dostali, dostali ste sa do pozornosti ľudí, ktorí si hovoria „Boží bojovníci“.

Spam náboženského charakteru je novinka, no považujeme ho za viac nebezpečnejší, ako spam na elektroniku a podobne.

www.hoax.sk

Zaslal: Po júl 31, 2017 4:58 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 722
Lemmy napísal(a):
Áno, a šíriť sa to bude dovtedy, kým niečo nevymyslíme, aby sa takíto šíritelia hanbili za to, čo šíria.

Lebo keby v sebe cítili hanbu, netárali by také nezmysly.

Čo by mohlo na takých šíriteľov platiť? Aby sa už vopred hanbili, že budú na posmech.

Viete, prečo sa v skutočnosti dvíha hladina svetových oceánov, prečo sa niektoré ostrovy v Pacifiku už skoro potopili.? Amerika spustila na vodu toľko vojnových lodí a ponoriek, že to zdvihlo hladinu oceánov o pol metra.
Ironik
Na stretnutí G 20 sa politici skoro navzájom postrieľali. Skoro vypukli medzinárodné konflikty. Po výdatnom obede im totiž začali strieľať gombíky na sakách.
Boxing
Niekedy treba aj potárať nezmysly, aby pretrhali dusnú atmosféru, ktorá panuje v SVK. Skutočného humoru je tak strašne málo, že to nebolo ani za Pinocheta.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 2 z 2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Pridať novú tému

Prejdi na: