Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Koniec sveta ako biznis

Lemmy
Zaslal: So máj 21, 2011 8:34 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6033 Bydlisko: Mám.
V USA skupina kresťanov hlása, že koniec sveta príde 21. mája 2011. Odvolávajú sa na kresťanskú bibliu. So svojim karavanom chodia po USA, a zviditeľňujú sa aj s veľkoplošnými plagátmi.

Na stránke WeCanKnow.com sa sústredili na tento deň, ale dnes, 21. mája 2011, už ponúkajú aj informácie o tom, že koniec sveta nastane 21. októbra 2011.

Človek, ktorý sa postaral o túto „publicitu“ ohľadom kvázi konca sveta, Harold Egbert Camping, je prevádzkovateľom siete viac ako 150 kresťanských rádií a prezidentom Rodinného rádia v Oaklande, štát Kalifornia.

Niet nad kresťansky marketing a dobre cielený biznis. Na ľudskej hlúposti sa predsa dobre zarába.

Je to však dobrý príklad, že netreba vôbec brať vážne takýchto novodobých prorokov, rovnako ako akékoľvek iné proroctvá. Buď v nich ide o peniaze, alebo o udržanie náboženstva pri živote, a teda opäť najmä o peniaze.

The Bible guarantees it!

Biblia to garantuje!

Zaslal: So máj 21, 2011 9:58 pm Odpovedať s citátom
Aj na Slovensku sa nájdu rôzni šíritelia podobných halucinácií. Detaily si môžete prečítať v Zošitoch humanistov.
Rastislav Škoda napísal(a):
Dnešný človek to predsa nemôže brať vážne!

Súhlas. ThumbsUp2

Zaslal: Ne máj 22, 2011 1:34 pm Odpovedať s citátom
Prorok: Necítim sa trápne.

Koniec sveta sa síce nekoná, ale táraja to nijako netrápi, že ohlupuje ľudí.

Proroctvo Harolda Campinga Palec dole

Padla teória o konci sveta. Divadlo, ktoré si vymyslel podvodník Harold Camping, sa nekoná. Teda koná sa, ale len to, čo jemu straší v hlave.

Citácia:
„Prežívame posledné dni,“ presviedča ľudí po celej Amerike. „Táto otázka sa berie príliš na ľahkú váhu,“ sťažoval sa ešte v piatok austrálsky teológ Ian Packer. Prekážalo mu, že Campingove proroctvo „sa stretáva dokonca často aj s otvorene posmešnými reakciami“.

Wikipédia v sobotu zmenila jeho popisku a píše o ňom ako o „klamárovi, ktorý hovorí o konci sveta len preto, aby zarobil ešte viac peňazí“. Osemdesiatdeväťročný Camping vlastní sieť kresťanských rozhlasových staníc Family Radio International a svoje proroctvá tak šíril nielen po celých Spojených štátoch, ale aj v 61 jazykoch do zahraničia.

Camping prvýkrát koniec sveta naplánoval na rok 1994, a keď nenastal, tvrdil, že sa splietol v matematických výpočtoch. V piatok na otázku, či sa po tom, čo sa jeho proroctvo na rok 1994 nesplnilo, necítil trápne, odvetil: „Nie, necítil som sa trápne. Tam šlo len o to, že to bolo predčasné.“ Tentoraz však už omyl nepripúšťal.

„Taká možnosť, že by sa to teraz nestalo, neexistuje,“ hovoril Camping v piatok.

Podrobnosti, video: Webnoviny

Moja poznámka: Camping by mohol aspoň zverejniť výročnú správu, že koľko na tom zarobil.

Zaslal: Po máj 23, 2011 8:35 am Odpovedať s citátom
Topky.sk napísal(a):
Na túto sobotu Camping ohlásil nanebovzatie zhruba 200 miliónov ľudí, ktorí budú spasení. Ostatných asi 97 percent svetovej populácie potom podľa neho čaká päť mesiacov hrôz a utrpenia, ktoré spolu so svetom skončí 21. októbra. Camping na to prišiel štúdiom biblie. Koniec sveta podľa neho nastane 7 000 rokov po dátume, na ktorý podľa jeho výpočtov pripadá biblická potopa. „Viem, že to je absolútna pravda, pretože biblia je vždy absolútne pravdivá,“ hovorí.

Sieť Family Radio vysiela v 30 jazykoch a len v USA zahŕňa okolo 150 rozhlasových staníc. Podľa denníka The Daily má aktíva v hodnote 122 miliónov dolárov.

Zaslal: Po máj 23, 2011 8:57 am Odpovedať s citátom
Z e-mailu od Magdy Salagovej napísal(a):
„Ak sa ľudia obrátia a začnú robiť pokánie, modliť sa a konať skutky milosrdenstva, svet môže byť zachránený.“

Rastislav Škoda napísal(a):
Koľkí to musia robiť, aby to zapôsobilo? V biblii sa spomína jeden muž, ktorý v podobnej situácii začal vyjednávať s rozhnevaným Bohom Otcom – vyjednal z celej Sodomy a Gomory len svoju rodinu a zvedavú ženu aj tak stratil – nakoniec to viedlo ku krvismilstvu s obidvomi dcérami – no strašné!

Tretie fatimské tajomstvo slovami Magdy Salagovej

Zaslal: Po máj 23, 2011 10:29 am Odpovedať s citátom
Novinky.cz napísal(a):
„Nerozumiem tomu. Nerozumiem, prečo sa nič nestalo. Neviem vypovedať, čo teraz pociťujem. Očividne som to zle pochopil, pretože sme stále tu,“ povedal Robert Fitzpatrick, dôchodca z New Yorku, ktorý venoval viac ako 140 000 dolárov zo svojich úspor na šírenie proroctiev kazateľa Harolda Campinga.

Ouch

Osobne je mi ho ľúto, že sa nechal nakaziť takou iluzórnou ideológiou, a už nedokáže rozpoznať skutočnosť od ilúzie. Aspoň Camping iste dobre spáva, s pocitom spokojnosti, ako peknučko mu hlupáčikovia sypú peniažky do „zvončeka“.

Zaslal: Pi jún 17, 2011 5:04 pm Odpovedať s citátom
Kojot napísal(a):
Jsou ti lidé hloupí? Mohou si za to sami? Je možné jim pomoci? A pokud ano, jak?

Obávám se, že skepticko-ateistická osvěta, jakkoli dobře míněná, není schopna na této situaci mnoho změnit. Nezdá se ostatně, že by dosud mnoho změnila. Domnívám se tak proto, že ta poptávka souvisí s neuspokojenými duchovními potřebami lidské duše, a tyto potřeby nejsou racionálního charakteru. Drogově závislý člověk také obvykle ví, že mu užívání té či oné látky ničí život, a přesto v užívání pokračuje (toto je ostatně jedno z typických kritérií závislosti). Co však může pomoci? Řekl bych, že nějaká forma autentické péče o duši, možnost, aby se lidé podléhající těm či oněm zvenku nadiktovaným dogmatickým představám naučili hledat svou vlastní autentickou spiritualitu, aby se naučili vidět za symboly, nikoli zbožšťovat symboly samotné, ať už jakékoli.

Zaslal: Pi október 21, 2011 5:51 pm Odpovedať s citátom
Americký kresťanský kazateľ Harold Camping vie zabávať svojich poslucháčov. Neustále ich udržuje v kondícii. Laughing

Svet skončí v piatok večer. Znovu

Ako vždy! Ouch

Zaslal: Pi máj 04, 2012 10:13 am Odpovedať s citátom
Ďalší exot na obzore, čo zarába na naivite: José Luis de Jesús Miranda.

Hlása, že koniec sveta príde 30. júna. Vytvoril webovú stránku Government of God on Earth Growing In Grace.
tn.cz napísal(a):
V Miami New Times uvádzajú jeho verní: „Tisíce ľudí nosí Jeho meno 666. Zem sa práve točí rýchlosťou 66,666 m/h. Všetky predpovede konca sveta sa napĺňajú, astronomické i numerologické. A všetky ukazujú k roku 2012, kedy dovŕši 66 rokov de Jesus Miranda, ktorý sa narodil na Portoriku, ktoré leží na 66,6º zemepisnej šírky.“

Ešte: TV noviny

Zaslal: Pi máj 04, 2012 11:49 pm Odpovedať s citátom
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Biblia, Zjavenie 13:18.verš napísal(a):
16 A pôsobí, že všet­ci — malí i veľkí, bohatí i chudob­ní, slobod­ní i ot­roci — do­stanú znak na pravú ruku alebo na čelo, 17 aby ne­mohol kupovať ani predávať ni­kto, kto ne­má ako znak meno šel­my alebo čís­lo jej mena. 18 V tomto je múd­rosť: Kto má roz­um, nech spočíta čís­lo šel­my, lebo je to čís­lo človeka. Jeho čís­lo je šesťs­tošesťdesiatšesť.
Asi sa považuje za šelmu ...
Biblia, Matúš 24. Kapitola napísal(a):
3 Keď sedel na vr­chu Olivovom, osobit­ne pri­stúpili k Nemu učeníci a riek­li: Po­vedz nám, kedy sa to stane a aké bude znamenie Tvoj­ho príchodu a skončenia toh­to sveta. 4 Ježiš im od­povedal: Hľaďte, aby vás ni­kto ne­zviedol! 5 Lebo mnohí prídu v mojom mene a budú hovoriť: Ja som Kris­tus, - a mnohých zvedú. 6 Počujete o voj­nách a zves­ti o bojoch; hľaďte, aby ste sa ne­strachovali. Lebo to musí byť, ale to ešte nie je koniec. 7 Lebo po­vs­tane národ proti národu a kráľov­stvo proti kráľov­stvu, bude hlad [a mor] a mies­tami zeme­trasenia. 8 A všet­ko toto je počiatok boles­tí. 9 Vtedy vás budú sužovať, budú vás vraždiť a všet­ky národy budú vás nenávidieť pre moje meno. 10 A vtedy sa mnohí po­horšia, budú sa na­vzájom udávať a nenávidieť. 11 Po­vs­tane mnoho falošných prorokov a zvedú mnohých. 12 Pre­tože ne­právosť vy­vr­cholí, oc­hlad­ne lás­ka mnohých. 13 Ale kto vy­tr­vá až do kon­ca, bude spasený. 14 Toto evan­jelium o kráľov­stve bude sa zves­tovať po celom svete na svedec­tvo všet­kým národom, a po­tom príde koniec. 15 Pre­to, keď na mies­te svätom uvidíte ohav­nosť spus­tošenia, o ktorom hovoril prorok Daniel, kto čítaš, roz­umej! - 16 vtedy tí, čo budú v Jud­sku, nech utečú vo vr­chov; 17 kto bude na dome, nech ne­schádza do domu, aby si niečo vzal; 18 kto bude na poli, nech sa ne­vracia, aby si vzal plášť. 19 Beda tehot­ným ženám a tým, ktoré budú kojiť v tie dni. 20 Mod­lite sa teda, aby ste ne­museli utekať v zime ani vo sviatočný deň. 21 Lebo vtedy bude veľké súženie, akého nebolo od počiat­ku sveta až doteraz a ani viac nebude. 22 A keby tie dni neboli skrátené, ni­kto by sa nezach­ránil; ale pre vy­volených budú tie dni skrátené. 23 Ak by vám vtedy nie­kto po­vedal: Aj­hľa, tu je Kris­tus; alebo: Tam je! - ne­ver­te! 24 Lebo po­vs­tanú falošní proroci a budú robiť veľké znamenia a zá­zraky, aby zvied­li, ak možno, aj vy­volených. 25 Aj­hľa, pred­povedal som vám to. 26 Pre­to, ak by vám po­vedali: Aj­hľa, je na púšti, ne­vychádzaj­te! Aj­hľa, je v komorách - ne­ver­te. 27 Lebo ako blesk vy­chádza od východu a svieti po západ, tak bude príchod Syna človeka. 28 Lebo kde bude mŕt­vola, tam sa zhromaždia aj supy. 29 Hneď po súžení oných dní za­tmie sa sln­ko, mesiac ne­vydá svet­lo, hviez­dy budú padať z neba a nebes­ké moc­nos­ti sa po­hybovať. 30 A vtedy sa zjaví znamenie Syna človeka na nebi, všet­ky kmene zeme budú vtedy nariekať a uzrú Syna človeka pri­chádzať na nebes­kých ob­lakoch s veľkou mocou a slávou. 31 Po­tom vy­šle svojich an­jelov s hlučným trúbením a zhromaždia Jeho vy­volených zo štyroch strán, od jed­ného kon­ca nebies po druhý koniec. 32 Od figov­níka sa učte podoben­stvu: keď mu ratolesť mlad­ne a lís­tie pučí, viete, že je leto blíz­ko. 33 Tak aj vy, keď uvidíte všet­ko toto, vedz­te, že je blíz­ko, predo dver­mi. 34 Veru vám hovorím: Ne­pominie sa toto po­kolenie, do­kiaľ sa všet­ko toto ne­stane. 35 Nebo a zem sa po­minú, ale moje slová sa ni­kdy ne­pominú. 36 No o tom dni a o hodine ne­vie ni­kto, ani nebes­kí an­jeli, ani Syn, ale jedine Otec. 37 Lebo ako bolo za dní Nóacha, tak bude pri príchode Syna človeka; 38 ako totiž v dňoch pred po­topou jed­li a pili, ženili sa a vy­dávali až do toho dňa, keď Nóach vošiel do korábu, 39 a nič ne­spozorovali, až prišla po­topa a zmiet­la všet­kých: tak bude aj pri príchode Syna človeka. 40 Vtedy dvaja budú na poli, jeden bude vzatý, druhý ostane; 41 dve budú mlieť na mlyne, jed­na bude vzatá, druhá ostane. 42 Pre­to bdej­te, lebo ne­viete, v ktorý deň príde váš Pán. 43 Uvedom­te si: keby hos­podár vedel, o ktorej nočnej stráži príde zlodej, bdel by a nedal by sa mu vlámať do domu. 44 Pre­to aj vy buďte pri­pravení, lebo Syn človeka príde v hodinu, o ktorej sa nenaz­dáte! 45 Kto je teda ver­ným a roz­um­ným sluhom, ktorého pán ustanovil nad svojou čeľaďou, aby jej načas dával po­krm? 46 Blaho­slavený sluha, ktorého pán pri svojom príchode náj­de tak robiť! 47 Veru vám hovorím, že ho ustanoví nad celým svojím majet­kom. 48 Ale ak by si ten zlý sluha po­mys­lel: Môj pán ešte ne­príde, 49 a začal by biť spolu­sluhov, jedol by a pil s opil­cami, 50 príde pán toho sluhu v deň, keď sa ani nenaz­dá, a v hodinu, o ktorej ne­vie, 51 roz­pol­tí ho a s po­kryt­cami určí mu podiel; tam bude plač a šk­rípanie zubov.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So máj 05, 2012 9:33 am Odpovedať s citátom
tn.cz napísal(a):
Zem sa práve točí rýchlosťou 66,666 m/h.

Akou rýchlosťou sa pohybujete počas relaxu v kresle?

Denný pohyb

Aby Zem urobila za 24 hodín jednu celú obrátku, tak sa osoba na rovníku pohybuje rýchlosťou asi 1 600 km/h. Pretože sme pripútaní gravitáciou k Zemi, tak tento pohyb nevnímame. Akurát, že na póloch by sme boli nepatrne ťažší ako na rovníku vďaka odstredivej sile.

Zato voda v oceánoch tento pohyb cíti. Morské prúdy, ako Golfský prúd, spôsobuje rotácia zeme.

Ročný pohyb

Zem obehne okolo Slnka za jeden rok, 365 dní, a počas tejto cesty prekoná asi 150 miliónov kilometrov. Rozdelené na drobné: pohybujeme sa rýchlosťou 107 000 km/h.

Zdroj: Juraj Smrek

Zaslal: St november 28, 2012 1:03 am Odpovedať s citátom
Vodka, šproty a liek na upokojenie v balíčku na prežitie konca sveta

Moskva (TASR) – Zoznamovacia agentúra v ruskom meste Tomsk rozšírila svoje portfólio a ako nový produkt ponúka súpravy na vítanie konca sveta, ktorý by mal podľa mayského kalendára nastať 21. decembra toho roku. V balíčku je škatuľka šprotov v oleji, vodka, sviečky, zápalky, mydlo a špagát.

Riaditeľka agentúry Juliana Ščegolevová pre agentúru RIA Novosti vysvetlila, ako prišla na nápad s balíčkom poslednej záchrany.
Citácia:
„Zo všetkých strán počúvame o konci sveta. A prečo potom nie sú v predaji žiadne balíčky, aby sme sa naň pripravili? Pátrali sme na internete a zistili sme, že niečo podobné majú len Mexičania. A čo sme my horší?“ vyhlásila.

Dodala, že v balíčku je aj kartička so základnými osobnými údajmi, keby majiteľ v chaose na konci sveta stratil pamäť, a okrem už spomínaných potrebných vecí ešte aj blok s ceruzkou, vrecko pohánky na kašu, návod na niekoľko hier, aby rýchlejšie prešiel čas, lekárnička so živočíšnym uhlím, obväzom a liekom od bolesti a na upokojenie.

Celý balíček na prečkanie apokalypsy je v predaji za 890 rubľov a záujem oň je pomerne veľký. Väčšinou ich kupujú firmy ako novoročný darček pre svojich zamestnancov.
Citácia:
"Naším balíčkom nepropagujeme koniec sveta, my len chceme, aby sa k tomu Rusi postavili s humorom," dodala riaditeľka firmy.

Zaslal: So december 01, 2012 12:44 pm Odpovedať s citátom
Autor sci-fi Edward O'Toole sa ukrýva pred koncom sveta na Slovensku

(TASR) – Tri týždne pred údajným koncom sveta podľa mayského kalendára sa viacero Britov na túto udalosť vážne pripravuje. Jedným z nich je autor sci-fi Edward O'Toole, ktorý sa pred armagedonom ukryl na Slovensku. Informoval o tom britský denník Daily Mail.

Títo ‚preppers‘, ako ich nazval denník, sa značnú časť života pripravujú na blížiacu sa pohromu. Skrine majú plné potravín s dlhou dobou spotreby, zhromažďujú zbrane, benzín a dokonca aj kondómy. Majú vybudované únikové cesty, pripravené protichemické a protiatómové obleky a ak treba, aj nafukovacie člny. National Geographic Channel o nich natočil dokument.

Spisovateľ O'Toole si pred 14 rokmi povedal, že jediným spôsobom ako prežiť, je ujsť z Británie niekam do zastrčeného kúta Slovenska. Usadil sa v obydlí bez elektrickej a plynovej prípojky. Stretol Renátu, s ktorou sa neskôr oženil. Ona a ich tri deti mu teraz pomáhajú pri love a prípravách na pohromu globálnych rozmerov.

„Pripravujem sa na nový temný vek. Ak Británia príde o elektrinu a ropu, väčšina ľudí tam do týždňa pomrie,“ povedal O'Toole v dokumente.

„V Británii žije na jednom ostrove 70 miliónov ľudí. Všetci sa budú snažiť získať tie isté zdroje. Najpravdepodobnejšie je, že zažijeme prírodné katastrofy. Myslím si, že príde nový temný vek. A ja chcem byť pripravený, aby moje deti mali šancu na prežitie,“ uviedol.

O'Toole sa domnieva, že vlády sa tajne pripravujú na deň skazy.

„Napríklad Čína a Rusku budujú obrovské bunkre,“ poznamenal.

„Rusko má teraz dosť bunkrov na to, aby sa tam mohla schovať celá jeho populácia. V Amerike sa ľudia tiež snažia stavať bunkre, ale nemôžu zohnať ani vybavenie, ani firmy, ktoré by to spravili. To preto, lebo firmy v súčasnosti budujú bunkre pre vládu. Očividne sa chystá niečo veľké,“ dodal spisovateľ.

Zaslal: So december 08, 2012 5:26 pm Odpovedať s citátom

Autor: Piraro, článok Countdown to Catastrophe.

Piraro napísal(a):
I only had enough room to go up to 2012.

Ha! That'll freak somebody out someday.

Viac v článku Koniec sveta v roku 2012 nebude.

Zaslal: Ut december 11, 2012 7:00 pm Odpovedať s citátom
Majského kalendár

Zdroj: noha.gulas.sme.sk

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: