Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  Facebook neférovo zaútočil na Google

Lemmy
Zaslal: So máj 14, 2011 5:14 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6646 Bydlisko: Mám.
Majitelia najväčšej sociálnej siete na svete zaplatili renomovanej PR agentúre Burson-Marsteller za to, aby vytvárala v médiach negatívny obraz o Google

Martin Kamenický napísal(a):
Cieľom kampane proti Googlu malo byť upozornenie na to, že táto spoločnosť nedostatočne chráni súkromné dáta svojich klientov. Konkrétne ide o službu Social Circles, ktorej cieľom je vytvorenie prehľadnej štruktúry relevantných kontaktov užívateľov.

Na to by mali slúžiť predovšetkým dáta z Gmailu, sociálnych sietí (vrátane Facebooku a Twitteru) a ďalších zdrojov, no najviac z Facebooku, ktorý skutočne (s dovolením užívateľov) zverejňuje o nich najviac údajov, vrátane zoznamu priateľov, informácií na nástenke, fotografií, mena a doporučuje, aby bol profil užívateľa vyhľadateľný, takže sa automaticky dostáva do indexov vyhľadávačov.

Na príliš veľké množstvo informácií zverejnených na Facebooku a ich ľahkú zneužiteľnosť nedávno upozornil aj zakladateľ WikiLeaks Julian Assange, ktorý vyhlásil, že ľudia dobrovoľne a zadarmo pomáhajú vytvárať najobsiahlejšiu databázu súkromných dát, ktorá je veľmi jednoducho zneužiteľná napríklad spravodajskými službami.

Viac: Webnoviny

Zaslal: Št november 29, 2012 12:56 pm Odpovedať s citátom
Google sa postavil proti nápadu zdaniť web, rozbehol petície

Väčšina štátov sveta bude o týždeň rokovať aj o digitálnom rodnom čísle či zavedení regulácie obsahu webu.

Za používanie internetu by nemali platiť len zákazníci. Operátori chcú poplatky aj od firiem Apple, Google či Facebook. Svoje služby ponúkajú cez naše siete, no na ich modernizáciu neprispievajú, argumentujú operátori.

O takomto návrhu bude rokovať na budúci týždeň Medzinárodná telekomunikačná únia (ITU).

Tech.Sme.sk

Zaslal: Po december 03, 2012 3:23 pm Odpovedať s citátom
Konferencia v Dubaji: Politikom prekáža sloboda na internete
Martin Kamenický napísal(a):
Základnou ideou, ktorá bude na temer dvojtýždňovej konferencii prejednávaná, je obmedzenie slobody na internete, inak povedané – možnosť, aby vlády jednotlivých krajín mohli regulovať to, na ktoré weby budú mať ich občania prístup a na ktoré nie.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: