Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Transeuropa Festival od 6. mája do 15. mája 2011

Lemmy
Zaslal: Pi máj 06, 2011 8:59 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7126 Bydlisko: Mám.
Divadlo bezdomovcov začne program nového európskeho festivalu

Bratislava 6. mája (TASR) – Vlastnou inscenáciou Divadla bez domova Kuca paca v bratislavskom Štúdiu 12 sa dnes večer začne program prvého nadnárodného festivalu v Európe. Uvedený súbor združuje bezdomovcov a iné sociálne znevýhodnené skupiny obyvateľov a pomáha im v integrácii do spoločnosti. Po predstavení bude beseda s účinkujúcimi.

Oficiálne otvorenie Transeuropa Festivalu sa uskutoční v sobotu (7. 5.) vernisážou diel mladej umelkyne Ivany Šátekovej vo výstavnom priestore Batelier. V ďalších dňoch až do štvrtka 12. mája sú v programe aj viaceré diskusie o nevhodných podmienkach pre cyklistov v hlavnom meste, výstavbe a iných problémoch samosprávy, ale aj o dopadoch krízy, sociálnych právach a ďalších aktuálnych témach v spoločnosti.

Transeuropa Festival sa súbežne koná v 12 európskych mestách. Vytvára politický a kultúrny priestor na výmenu názorov, diskusie a rôzne aktivity. Predstavuje platformu pre inovácie a experimentovanie v politike aj v kultúrnej produkcii a pritom využíva rôzne formy komunikácie a prezentácie. Jeho hlavnými témami sú migrácia, práva Rómov, sloboda médií a spravodlivejšia ekonomika v pokrízovom období. Zámerom festivalu v Bratislave je najmä reflektovať aktuálne spoločenské témy hlavného mesta a Slovenska.

Program je na internetovej stránke Transeuropa Festivalu.

Zaslal: Po máj 09, 2011 12:01 pm Odpovedať s citátom
Sekularizmus na Slovensku

Diskusia o odluke cirkví od štátu. Diskutujú Michal Havran a Oľga Pietruchová.

Kedy? 10. 5. 2011 o 18.00

Kde? A4 Nultý priestor, SNP 12, Bratislava

Zdroj: program z festivalu Transeuropa Festival (European Alternatives)

Zaslal: Pi február 24, 2012 10:23 pm Odpovedať s citátom
Divadlo Pôtoň uvedie hru na motívy terénnych výskumov chudoby na Slovensku

Bátovce 24. februára (TASR) – Profesionálne Divadlo Pôtoň z Bátoviec v Levickom okrese v týchto dňoch uvedie svoju prvú tohtoročnú premiéru. Inscenáciu Psota odohrá na svojej domovskej scéne v Bátovciach dnes a v sobotu 25. februára.

Ako uviedol člen realizačného tímu Maroš Havran, Psota kruto realistickým a miestami až šokujúco drsným spôsobom spracúva tému chudoby a hladu na Slovensku.
Maroš Havran napísal(a):
„Samotnému naštudovaniu a tvorbe inscenácie predchádzali dvojročné terénne výskumy vo vybraných lokalitách juhozápadného Slovenska a štúdium odbornej literatúry z oblasti sociológie a etnológie. Psota je tak do veľkej miery inšpirovaná skutočným životom tých najchudobnejších, pre ktorých je otázka zabezpečenia jedla pre rodinu na ďalší deň alfou a omegou bytia.“

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: