Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Aktuálne  ~  Satan dal gól

Lemmy
Zaslal: Pi apríl 29, 2011 9:28 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6658 Bydlisko: Mám.
Twisted Evil

Zaslal: Pi apríl 29, 2011 11:21 pm Odpovedať s citátom

Zaslal: So apríl 30, 2011 10:15 am Odpovedať s citátom
Tridsaťšesť minút čakalo Slovensko na svoj prvý gól na domácom svetovom šampionáte.

O „Tichom zabijakovi“ sa môžete dočítať na stránke Hokej.Pravda.sk (Pravda.sk je oficiálny mediálny partner MS HOKEJ 2011).

Zaslal: Pi apríl 13, 2018 10:17 am Odpovedať s citátom
Ranexil sa pýta: „Aké veľké IQ má Satan?“ A má aj prichystanú nejakú odpoveď: 400 až 500.

Moja odpoveď:

Aký si nevzdelaný. Ironik

Satan má predsa IQ 666. A má to potvrdené Duchom svätým. Laugh

Pozri: Biblia, Zjv 13, 18.

Archív.

Zaslal: So apríl 14, 2018 1:15 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 05 jún 2016 Príspevky: 42
Síce viem, že môj názor tu nestojí za veľa, ale teraz toto musím sem dať:

A hokej je len o tom istom - je to len enormne predražené generovanie náhodných (a nie "národných") čísiel. Fakt k tomu treba istá úroveň mentálnej degenerovanosti, aby to mohlo byť zdrojom zábavy pre niekoho!
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: So apríl 14, 2018 1:26 am Odpovedať s citátom
Human, nesúhlasím, hokej je šport, a ako taký podnecuje mládež, aby športovali. A šport slúži najmä zdraviu pre mládež. Nemyslím profesionálov, ale bežných mladých ľudí.

Napríklad pozorujem, ako jeden zamestnanec namiesto toho, aby išiel z práce vlakom domov, tak nasadne na bicykel, a tak ide domov. Vidím na jeho tele, aj keď je starší vekom, že má dobrú kondíciu, vidno mu svaly na nohách a rukách, a celkovo sa javí zdravšie ako tí, ktorí využívajú vlak alebo autobus.

Zaslal: So apríl 14, 2018 11:53 am Odpovedať s citátom
Nový Nový
Lemmy - dovoľ mi tiež nesúhlasiť. Hokejový (,footbalový a pod.) cirkus organizujú úplne iným účelom ako "podnecovanie mládeže, aby športovali". Organizovaný šport je financovaný veľkokapitálom za účelom mentálneho infantilizovania širokých más. Veľmi zaujímavé myšlienky vzhľadom športovej kultúry odznejú tu:
https://youtu.be/hb-lW9yBrwU
Surprised
Ináč mám taký postreh z mladosti že tí, ktorý vtedy fandili organizovanému športovému cirkusu, tie boli najbezohľadnejšími a najobťažujúcejšími primitívmi. Vďaka facebooku teraz vidím, že toto sa ani po dvadsiatich rokoch nezmenilo v ich živote. Títo ľudia síce nezískali žiadnu významnú vzelanosť, napriek tomu sú finančne podstatne úspešnejšími (hovorím o pneuservizákoch a pod.) ako napríklad nejaký riadne zamestnaný stredoškolský učiteľ. Z toho je mi jasné, že primitívom je cieľene napomáhané v živote prostredníctvom tajnej administrácie kariér, kým rozvinutie profesijnej (a zákonite aj finančnej) úspešnosti u intelektuálne produktívnych ľudí je znemožnené. (Na Slovensku fičia iba pseudointelektuáli a tzv. "bullshitman"-i.)
Sad
A ešte k tomu bicyklovaniu: Ja za posledných pár mesiacov chodím do práce, kde robím kovoobrábača celý deň postojačky iba preto, lebo šéf dielne je nevzdelaný chrapúň, kto okrem bullshitovania nič neurobí v prospech výrobnej činnosti. Pritom obsluhujem CNC zariadenie, kde stačí na doničenej klávesnici zadať chybný parameter a následná búračka narobí škody na stovky eur. Vstávam k tomu ráno o piatej a poobede už nie som celkom mentálne OK za takých podmienok. (Človek nemá silu za takých podmienok kultivovať si svoju vzdelanosť a venovať sa niečomu pokrokovému v súkromí.)
Rolling Eyes
Firma v podstate zneužíva svoje postavenie s tým, že politicky diskriminované VŠ vzdelané osoby berie za robotnícky plat a ušetrí s tým kvalifikovaných VŠ technológov, ktorým by musel dať minimálne o 300 euro vyšší plat a zabezpečiť k tomu aspoň polokancelárske podmienky. Každý v odbore kvalifikovaný SOU-čkár toto miesto po čase opúšťa (už cca. 15 ľudí), lebo nestrpí pracovné podmienky, príliš často zbabre prácu alebo nabúra s nástrojom. Ja som teda veľmi šťastný, že mám v možnostiach chodiť s autom do práce - aj keď je to mám len päť kilometrov od bydliska.

Poznám tam aj jedného chlapíka (kto robí síce klasické, ale pritom na presnosť dosť náročné obrábanie), kto každodenne dochádza s bicyklom. Jeho vek síce nepoznám ale je asi štyridsatnikom a údajne už má závažné problémy s nohami. Takže netreba uveriť všetkému, a tukihlava slniečkár - pán Skokna nech si spropaguje bicyklovenie v okruhu ničnerobiacich parlamentných posrancov - aspoň to tam bude trochu viac zapáchať aj v priamom zmysle slova! Razz
Lemmy
Zaslal: So apríl 14, 2018 12:11 pm Odpovedať s citátom
Human napísal(a):
veľkokapitálom za účelom mentálneho infantilizovania širokých más. …a tukihlava slniečkár

Strašné, ako sa dnešný vyjadrovací slovník zmenil oproti dávnejšiemu komunistickému slovníku.

Však si mohol rovno napísať, že to buržoázia. A chudák proletariát. A keď si to zaklincoval slovom slniečkár, tak ma prestali tvoje reči zaujímať. Dobre, beriem, že si sa potreboval vyplakať.

Viem svoje, kto chce, sa stará o svoje zdravie. Kto nechce, ten ani nešportuje, a kašle na svoje zdravie. Povedal som akurát toľko, že vrcholový šport inšpiruje mládež k aktivitám. Nič nevieš o náraste mladých ľudí, ktorí skejtujú, bicyklujú sa, chodia na kúpalisko, behajú. Ja to vidím každý deň. A behajú rôzne vekové skupiny, nielen mladí, ale aj starší, aj šesťdesiatnici. Keď sú slniečkári, potom to znamená, že na rozdiel od mesiačkárov (v myslení poblúdených a námesačných) sú slniečkári rozumní ľudia, lebo o seba dbajú.

Zaslal: So apríl 14, 2018 1:04 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Vďaka za reakciu, lebo takáto diskusia naozaj dobre znázorňuje pre ostatných - kto akým spôsobom uvažuje vo veciach. Ja si myslím, že dobre sa mi podarilo poukázať na myšlienku, že rekreačnému športu sa budú venovať len tí, ktorý majú dostatok voľného času a finančný príjem na taký spôsob života. Väčšina občanov SR však také podmienky nemá, a kto si to neuvedomuje, tak ten z princípu musí byť trošku mimo reality.

Slová veľkokapitál a buržoázia síce majú podobný význam, ale nie úplne totožný, preto nie je mi jasné, čo som napísal nesprávne. Na Slovensku je v súčasnosti kapitalistické spoločenské zriadenie, a niektorý učenejší často upozorňujú aj na hospodársku kolonizáciu Slovenska v rámci medzinárodného prostredia.

A slovo "slniečkár" tiež má svoj špecifický význam. A nie je žiadnou chybou to používať pre osoby, ktorý sa tvária proeurópsky ale s takou naivitou, že sú občas na posmech - či na poľutovanie. Preto práve tzv. slniečkáry sú evidentne poblúdený. Ja som už zažil aj dosť nepríjemnú verbálnu agresiu pri diskusiách s takými osobami, takže voči takým mám zaujaté značne kritické postoje. Racionalita pri jednaní a rešpekt voči iným osobám (mimo ich branže mienkotvorných agentov) nie je ich silnou stránkou.
Wink

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: