Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Nezaradené  ~  MS 2011 a online mafia

Už ste sa nachytali na takýchto podvodníkoch ako sú napr. basne-portal.sk?

Áno, aj som im zaplatil  
0%
  [ 0 ]  0%

Áno, ale zatiaľ váham, či im zaplatiť  
0%
  [ 0 ]  0%

Áno, ale neuhradím faktúru  
0%
  [ 0 ]  0%

Áno, neuhradím faktúru, a oznámil som to na polícii  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie, našťastie som informovaný  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie, ale skoro ma dobehli  
0%
  [ 0 ]  0%

Nie, vôbec nepoznám tieto pochybné stránky  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 0
Lemmy
Zaslal: Ut apríl 26, 2011 8:39 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6658 Bydlisko: Mám.
Rastislav Gajdošík napísal(a):
Alebo príbeh o slovenskej spojke… Všetko sa to začalo kauzou okolo spoplatnených stránok o MS 2010 (ms-2010.sk), basne-portal.sk a basnici.sk. Na začiatok chcem uviesť, že sa nejednalo o oficiálnu stránku majstrovstiev sveta a prevádzkovateľ nebol napojený na usporiadateľov. Toto, myslím si, je verejne známe. Niektoré informácie opakujem len preto, že niektorí ľudia nemusia vedieť o celom pozadí kauzy. Kauza sa znova dostala do popredia novou stránkou MS 2011 a tak si myslím že je potrebné o nej informovať, aby zodpovedné orgány začali konať.

Čítajte viac: MS 2011 a online mafia

Tomu sa hovorí investigatívna žurnalistika. Teda, klobúk dole, výborne spracovaný článok, ktorý by mal každému otvoriť oči, aby sa nedal nabudúce nachytať na podvodníkoch. Thumb

Zaslal: Po september 12, 2011 11:09 pm Odpovedať s citátom
Na internetovú mafiu nie sme pripravení, tvrdia poškodení

Poškodených účastníkov, ktorí sa zaregistrovali na internetové stránky a prišla im faktúra na úhradu platby je na Slovensku a v Čechách oficiálne 16-tisíc, podľa odhadov až 30-tisíc.

PREŠOV 12. septembra (WEBNOVINY) – Kauza tzv. 60 € faktúr za registráciu na webových stránkach, ktoré prevádzkujú rôzne offshore spoločnosti, sa naťahuje.

Od vlaňajšieho novembra je na popradskom okresnom súde. Počet zdokladovaných poškodených je u nás a v Čechách zhruba 16-tisíc, neoficiálne odhady sú okolo 30-tisíc poškodených.

Ako informoval na dnešnej tlačovej besede zástupca poškodených ľudí Miroslav Antoňák, najmladším spotrebiteľom bolo päťročné dieťa a najstarším muž okolo osemdesiatky. Z celkového počtu už zaplatilo vymáhanú sumu okolo 300 spotrebiteľov. Kauza má aj ďalší negatívny rozmer, jeden z poškodených pod tlakom vymáhania pohľadávky dostal infarkt.

Čítajte viac: WEBNOVINY

Zaslal: Po september 12, 2011 11:32 pm Odpovedať s citátom
WEBNOVINY napísal(a):
Poškodeným je aj študent Martin, ktorý na tlačovej besede uviedol, že sa nudil a išiel na stránku www.basne-portal.sk, kde sa nechtiac zaregistroval. Dostal už niekoľko faktúr, pričom sa ich suma zvyšuje od zhruba 30 do vyše 60 €. Poškodený Michal z Prešova sa zaregistroval pred majstrovstvami sveta v hokeji sa stránku, ktorá mala tento obsah. Za niekoľko minút surfovania sa jeho pohľadávka podľa vymáhačov zvýšila na 70 €. Podľa Antoňáka, pozornosti nikdy nie je dosť, treba očakávať podobné webové stránky aj pred letnou olympiádou.

Kto používa program Eset NOD32 Antivírus, tak je upozornený na to, že prístup na stránku má zablokovaný.

Ozvite sa tí, čo používate iné programy na ochranu, ako sa vám zobrazuje, či tiež je blokovaná stránka… Rolling Eyes

Zaslal: Ut december 20, 2011 9:32 pm Odpovedať s citátom
Spotrebitelia využívajúci služby internetovej stránky basne-portal.sk vyhrali prvé kolo sporu na Okresnom súde v Poprade.

Podľa Združenia na ochranu práv spotrebiteľov v Poprade sa táto kauza týka približne 16 000 ľudí.

Oklamaní ľudia vyhrali súd so stránkou basne-portal.sk

Zaslal: So február 25, 2012 1:24 pm Odpovedať s citátom
Ďalší podvodníci na internete.

Podvodníci majú zrejme z istých stránok veľký zárobok, keď sú stále schopní vytvárať nové domény, pomocou ktorých lákajú od dôverčivých ľudí peniaze podvodným spôsobom.

Teraz je to napríklad stránka www.knihovna.sk.

Zaslal: So september 29, 2012 9:40 pm Odpovedať s citátom
Skryto spoplatnené weby riešia súdy, nachytali sa už tisícky ľudí

Po portáloch o básničkách, softvéroch, kalendároch, hrách, hokejových výsledkoch a rýchlych pôžičkách sa objavila aj stránka v podobe skryto spoplatnených webových stránok na hľadanie práce.

Viac: Teraz.sk

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: