Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  O jednej fóbii

Lemmy
Zaslal: So január 17, 2015 9:25 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7124 Bydlisko: Mám.
Kňaz na pohrebe zasadil smútiacim krutú ranu: Keď zbadal video o zosnulej, odmietol ju pochovať!

Pastor na poslednú chvíľu zrušil pohreb mladej ženy. Dôvod prítomných poriadne šokoval.

Rodina zosnulej Vanessy Collierovej chcela na pohrebe ukázať prítomným spomienkové video, na ktorom bol aj bozk, ktorý si dávala s jej manželkou Christinou. Vanessa totiž bola lesbička. Keď sa to dozvedel kňaz Ray Chavez, pohreb na poslednú chvíľu zrušil. Prekážala mu sexuálna orientácia zosnulej.

Čas.sk

Zaslal: So január 17, 2015 9:26 pm Odpovedať s citátom
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 7124 Bydlisko: Mám.
Nechápem ľudí, že poznajú kresťanské názory, a aj tak idú proti sebe. Veď pozostalí sa už dávno mali vykašľať na náboženstvo, a mohli pokojne spraviť občiansky pohreb. Kedy to už ľudia konečne pochopia?

Zaslal: Ne január 18, 2015 1:52 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1763
Kňaz alebo pastor?

Načo ateisti usporiadavajú pohreby? Nestačilo by telo len hodiť do kafilérie?

Zaslal: Ne január 18, 2015 11:21 am Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 1057
TvojOponent napísal(a):

Načo ateisti usporiadavajú pohreby? Nestačilo by telo len hodiť do kafilérie?

Mnohí dávajú svojich blízkych aj spáliť,alebo pochovať z úcty k človeku.Mala by to byť dôstojná rozlúčka s človekom,ktorého mal niekto rád. Asi ani kresťania neveria,že pochované telo vstane zmŕtvych,ako údajne vstal Ježiš.
Ako vieme,telo sa nezachová,ani keď je pochované,čiže nejaké vstanie zmŕtvych nepripadá do úvahy.Po troch dňoch je telo ešte nie rozpadnuté a stali sa aj prípady,že sa údajne mŕtvy prebral v márnici.
Pohrab je záležitosť pozostalých. Mŕtvemu to už môže byť jedno,ak to nebol niekto,kto si potrpel na slávu a nechal si už za života spaviť honosný pomník.
Sú aj niektoré náboženské pravidlá,ktoré určujú,aký veľký má byť otvor z hrobu spod zeme,aby mohla duša opustiť mŕtve telo. Niekto asi zmeral dušu. Rád by som poznal tú metodiku merania,ale asi mi to neprezradia,pretože by som asi videl niečo,čo by som nemal.
Mne je jedno,či ma spália,alebo....Neverím,že vstanem z mŕtvych,ani v prevtelenie. Jednoducho príde koniec a to mnohí nechcú prijať,pretože život je jedinečný.Preto by sa mal žiť teraz a nie žiť preto,aby som žil potom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 3 z 3
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Pridať novú tému

Prejdi na: