Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Darwin definoval kritérium krachu vlastnej teórie

AntropologickaKonstanta
Zaslal: Po marec 21, 2011 1:38 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 12 november 2009 Príspevky: 709
Darwin definoval kritérium krachu vlastnej teórie, podľa niektorých kreacionistov je dosť možné že prišlo k jeho naplneniu.
Ch.Darwin napísal(a):
Ak by mohla byť preukázaná existencia nejakého zložitého orgánu ktorý nemohol byť formovaný množstvom po sebe nasledujúcich nepatrných modifikácií, moja teória by sa úplne zrútila. (If it could be demonstated that any complex organ existed which could not possibly have been formed by numerous, sucessive slight modifications, my theory would absolutely break down.)

V nasledujúcom výroku Darwin už o oku ako zložitom orgáne rozpráva v intenciách absurdity čo sa týka jeho možného formovania prírodným výberom:
Charles Darwin v rozprave O pôvode druhov (The Origin of Species) napísal(a):
Predpokladať, že by k formovaniu oka mohlo dôjsť prírodným výberom, sa zdá, priznávam, absurditou najvyšieho stupňa (To suppose that the eye . . . could have been formed by natural selection, seems, I freely confess, absurd in the highest degree.)


Kreacionisti si však pre svoj argument prečo k naplneniu tohoto Darwinovho kritéria krachu vlastnej teórie podľa nich došlo vybrali tzv.flagellum motor využívaný v baktériách, ktorý sa skladá z častí ako rotor, stator, hriadeľ, skrutka pohonu a pod. ktorých samostatný vývoj a neskoršie poskladanie do seba v rámci domnelého pôsobenia evolúcie nemá ani žiadne teoretické vysvetlenie, nieto ešte experimentálne potvrdené dôkazom.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:  

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na:  

Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.