Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Podnet na preskúmanie porušenia Ústavy a zákonov SR

Lemmy
Zaslal: Pi august 21, 2015 6:51 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 5871 Bydlisko: Mám.
Ing. Juraj Janošovský: Podnet na preskúmanie porušenia Ústavy a zákonov SR
Mgr. Ivan Netík, riaditeľ Tlačového odboru Kancelárie ministra vnútra napísal(a):
„Mohli by sme zobrať moslimov, ale na Slovensku nemáme mešity. Ako by sa tu mohli moslimovia integrovať, keby sa im tu nepáčilo?“

A minister vnútra SR Robert Kaliňák mlčí. Samozrejme, veď súhlasí. Netík je jeho hovorca, takže vyjadruje jeho názor.
Thorbjørn Jagland, generálny tajomník Rady Európy napísal(a):
„Odmietanie utečencov na základe ich náboženstva je zjavná diskriminácia. Slovensko by malo zmeniť svoj postoj.“

Pôvodne:
Thorbjørn Jagland napísal(a):
Refusing #refugees on the grounds of their religion is blatant #discrimination #Slovakia should reverse its position. http://www.bbc.com/news/world-europe-33986738

BBC: Migrants crisis: Slovakia 'will only accept Christians'

Naposledy upravil Lemmy dňa Pi august 21, 2015 7:40 am, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Pi august 21, 2015 7:00 am Odpovedať s citátom
Mlčí aj veľká časť obyvateľov. A samozrejme, mlčí aj veľká časť humanistov. Crying or Very sad

Mlčia humanistické organizácie!!! Mlčia významné politické strany.
Martin Niemöller, nemecký pastor a teológ napísal(a):
Keď nacisti prišli po komunistov, mlčal som; nebol som predsa komunista.
Keď prišli po odborárov, mlčal som; nebol som predsa odborár.
Keď prišli po židov, mlčal som; nebol som predsa žid.
Keď prišli po mňa, nebolo už nikoho, kto by mohol protestovať.

(Poznámka: Viem, že sa mu to pripisuje, na autorstve mi až tak nezáleží, ako na vyjadrenej myšlienke, nech by ju vyslovil ktokoľvek.)

Zaslal: Pi august 21, 2015 7:42 am Odpovedať s citátom
Selektovanie ľudí na základe ich vierovyznania porušuje Európsku chartu základných ľudských práv.

Zaslal: Pi august 21, 2015 2:59 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 564
Lemmy napísal(a):
Selektovanie ľudí na základe ich vierovyznania porušuje Európsku chartu základných ľudských práv.

V nemeckm utečeneckom tábore sa strhlo prenasledovanie a bitka po tom,čo jeden utečenec hodil niekoľko strán Koránu do WC. Bolo zdemolované zariadenie ubytovne a zranených niekoľko ľudí,medzi nimi aj policajtov.
Mnohé náboženstvá rozhorčuje zlé zaobchádzanie so svätými knihami,že ich vyznavači sú potom schopní vykonať všeličo zlé. Rozmýšľal som nad tým,že zneuctenie akej knihy by dohnalo humanistu k takému agresívnemu správaniu? Asi taká kniha neexistuje,pretože humanizmus nič násilne nepretláča,tak to ani nepotrebuje násilím brániť.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Pi august 21, 2015 8:51 pm Odpovedať s citátom
Bitka.

Nebol som tam, ale poviem príklad. Deti v škôlke sú vnímavé a citlivé na nespravodlivosť, na nerovnosť, na nerovnaké zaobchádzanie, keď učiteľka niektorému dieťaťu venuje viac pozornosti, keď nejaké dieťa je viac uprednostňované, tak vznikajú medzi deťmi hádky, a neraz aj bitky.

A čo myslíš? Dospelí si nesieme nejaký ten bôľ z minulosti, a tak sa stane, že dospelí sa pobijú.

O tom hovorím. Keby sa neselektovalo, keby sme so všetkými zaobchádzali rovnako, bitka sa nemusela stať. Nevidím do ich problémov, ale bitky vznikajú medzi dospelými na podobnom základe ako medzi deťmi v škôlke.

Selektovanie, segregácia, otroctvo, ponižovanie, je veľa rôznych spôsobov, ako zasadiť do nejakej komunity nešvár.

Zaslal: So august 22, 2015 6:24 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):

Selektovanie, segregácia, otroctvo, ponižovanie, je veľa rôznych spôsobov, ako zasadiť do nejakej komunity nešvár.

Rozdielnosti vyvolávajú napätie,konflikty. Možno práve preto chce niekto vopred zabrániť ich vzniku a bráni vzájomnému kontaktu rozdielnych. Nezabráni to ale vzájomnému kontaktu na hranici styku potom už väčších skupín. Oddeľovanie konfliktných skupín od seba je jeden aspekt,druhý je,ako sa potom k týmto oddeleným skupinám kto správa. Ak majú rovnakú starostlivosť,rovnocenné zabezpečenie,tak sa oddelenie rozdielnych skupn asi nedá hodnotiť,ako segregácia. Stále však dochádza k nespravodlivostiam hlavne zo strany silnejších.
Bolo by došlo napr. ku genocíde Arménov,ktorých vyhnala turecká vláda na pochod smrti? Keby boli sily rovnomerne rozdelené, určite by k tomu nedošlo. Bolo to tuším 1,6 milióna Arménov,ktorí cestou do púšte väčšinou zomreli a tých čo tam došli tiež veľa neostalo nažive. Žiaľ stávajú sa aj takéto masové a brutálne vraždenia medzi ľuďmi kvôli vzájomným konfliktom,alebo kvôli vlastnej ochrane. Chýba porozumenie,vzájomná tolerancia práve kvôli tomu,že sinejší nechcú kompromisy a radšej si spravia to,čo im vyhovuje bez ohľadu na iných. Čím je niekto silnejší,tým neľudskejšie sa správa. Zo silných nevyžaruje charizma,ako sa hovorí,ale brutalita. Šíria a naháňajú ľuďom strach.
Lemmy
Zaslal: So august 22, 2015 7:20 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Rozdielnosti vyvolávajú napätie,konflikty. Možno práve preto chce niekto vopred zabrániť ich vzniku a bráni vzájomnému kontaktu rozdielnych.

Vyslovuješ nebezpečný, škodlivý názor v tejto téme. Zrejme si jeden z tých, ktorí snívajú o jednofarebnej spoločnosti, o jednoliatej, ale to sme už zažili, to sú diktatúry. Potom nie je rozdiel medzi tebou a povedzme islamistom, ktorý túži po tom, aby všetci na svete boli ako oni. Veď nebudú rozdielnosti, nebudú konflikty. Tak? Aj Hitler sníval o svete bez rozdielnosti, a vyvolal konflikt. A nie malý. 2. svetová vojna je stále živá v pamäti.

Nesúhlasím s tvojím názorom. Myslím, že hovoríš o inom, ako ja, keď ja upozorňujem na škodlivosť selektovania. Počkám, keď sa niekto iný zapojí do diskusie, a vyjadrí sa ako to vidí, a uvidím…

Zaslal: So august 22, 2015 11:02 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1500
Prečo neselektovať, ak všetkým sa pomôcť nedá?

Zaslal: So august 22, 2015 11:44 am Odpovedať s citátom
Nepochopil si ma, o čom hovorím. Nehovorím o takej selekcii, akú máš ty na mysli. Hovorím o dodržiavaní zákona, ktorý hovorí jasne, že sa nesmú zvýhodňovať alebo znevýhodňovať ľudia podľa náboženstva.
Ústava Slovenskej republiky napísal(a):
DRUHÁ HLAVA
ZÁKLADNÉ PRÁVA A SLOBODY
Prvý oddiel
Všeobecné ustanovenia
Čl. 12
(1) Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné.
(2) Základné práva a slobody sa zaručujú na území Slovenskej republiky všetkým bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vieru a náboženstvo, politické, či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie. Nikoho nemožno z týchto dôvodov poškodzovať, zvýhodňovať alebo znevýhodňovať.

Zaslal: So august 22, 2015 2:10 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):
Skeptik napísal(a):
Rozdielnosti vyvolávajú napätie,konflikty. Možno práve preto chce niekto vopred zabrániť ich vzniku a bráni vzájomnému kontaktu rozdielnych.

Vyslovuješ nebezpečný, škodlivý názor v tejto téme. Zrejme si jeden z tých, ktorí snívajú o jednofarebnej spoločnosti, o jednoliatej, ale to sme už zažili, to sú diktatúry.
Nesúhlasím s tvojím názorom. Myslím, že hovoríš o inom, ako ja, keď ja upozorňujem na škodlivosť selektovania.

Práva z ústavy chcú všetci.Mnohí ale nechcú povinnosti,ktoré im ústava kladie. U nás platí zákon neselektovania,ale v mnohých krajinách ,odkiaľ k nám ľudia prichádzajú také niečo asi nemajú,alebo sa správajú,ako keby také niečo nepoznali. Potom ani nechápu povinnosti,ktoré si štát žiada. Ľudia sa selektujú automaticky sami. Mnohé skupiny malé,alebo veľké tak robia z rôznych dôvodov, nie nasilu,ale dobrovoľne,napr. rôzne sekty. Takto dobrovoľne selektovaných je veľa a tým pádom aj veľa pnutia v mnohých štátoch. Nie som proti nikomu,aby si vytváral rôzne spoločenstvá,ale ak pôsobia proti štátu , nie je to dobré,pretože každý by mal pracovať pre štát,kde žije,ktorého výhody využíva a dodržiavať jeho zákony nepovyšovať nad ne nejaké svoje, alebo importované z krajiny pôvodu.
Kontrola dodržiavania zákonov všetkými je úloha štátu. Ak štát v tomto zlyháva a nedokáže vymôcť právo,tak vzniká chaos. Môžeme to vidieť napr. v doprave. Mnohí si robia čo chcú a stále sa snažia porušovať predpisy,ísť vždy za hranu zákona a ohrozujú iných v cestnej premávke. Najviac to vidno napr. v Turecku.Síce majú dopravné značky a všetko,čo k tomu patrí,ale všetci ich ignorujú a jazdia,ako sa im zachce. Keď sa také niečo deje aj v iných oblastiach,tak je chaos dokonalý.
Lemmy
Zaslal: So august 22, 2015 6:11 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Práva z ústavy chcú všetci.Mnohí ale nechcú povinnosti,ktoré im ústava kladie. U nás platí zákon neselektovania,ale v mnohých krajinách ,odkiaľ k nám ľudia prichádzajú také niečo asi nemajú,alebo sa správajú,ako keby také niečo nepoznali. Potom ani nechápu povinnosti,ktoré si štát žiada. Ľudia sa selektujú automaticky sami.

Veď v poriadku, štát tu máme na to, aby zistil, že kto nemá záujem chápať povinnosti, ktoré si štát žiada, toto neprijme. OK. Lebo máme také zákony. A tie budú musieť dodržiavať aj utečenci. Ale pozor! Tebe sa to v hlave mieša rovnako ako TvojOponentovi. Reč o tom vôbec nie je. Reč je o tom, že už vopred štát selektuje na základe náboženstva, čo je v rozpore s Ústavou SR. Štát si vôbec nepreveruje to pravidlo, o ktorom ty hovoríš, či budú utečenci chápať povinnosti, ktoré si štát žiada. Oni sú vopred vyselektovaní kvôli tomu, aké majú náboženstvo. Ty nevidíš ten rozdiel?

Zaslal: Ne august 23, 2015 8:37 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):

Lebo máme také zákony. A tie budú musieť dodržiavať aj utečenci. Reč je o tom, že už vopred štát selektuje na základe náboženstva, čo je v rozpore s Ústavou SR.

V Európe je v súčasnosti výrazná protiislamská propaganda, čo zľahčuje netolerovanie zákonov o nediskriminácii náboženských slobôd,aj keď hlavným dôvodom odporu proti migrantom asi nie je náboženstvo,ale ich počet. Prečo neostávajú napr. V Turecku,kde by nemali s vyznávaním islamu žiadny problém? Za všetkým je zrejme nejaká iná príčina. Včera zachraňovala talianska pobrežná stráž ľudí z 18 preplnených lodí. To už vyzerá na organizovanie na vyššej úrovni,nie na sponntánny útek. Nikdy v histórii ľudstva asi neboli také masívne vlny migrantov. Amerika vyrobila Európe problém.Môžeme si položiť otázku,či to bolo pripravené,alebo udalosti zaskočili aj hlavných pôvodcov súčasných problémov,pretože Amerika zo súčasnej situácie bude len ťažiť. Podobné niečo sa už stalo v 2 sv. vojne,keď Amerika rozbombardovala civilné ciele a ľudia po vojne zomierali od hladu. Potom prišli z Maršalovým plánom,ktorým sa pýšili. Vtedy jednoznačne nedomysleli následky bombardovania.Že by znova spravili tú istú chybu? Je známe,že stratégovia majú programy na určenie správania rôznych skupín,náboženských,etnických. Stačí zadať pár údajov a počítače vytvoria simuláciu priebehov konfliktov,prípadne "pomôžu" ,čo treba zmeniť,aby sa dosiahol žiadaný výsledok.
Náboženské slobody zaručuje zákon. Pekne to znie. Ja som doplácal na to,že rodičia boli veriaci,aj keď ja som už nebol. Absurdný paradox.Aj také divné vedia byť zákony,ich interpretácia a vykonávanie.
Zákony by mali byť ako vybrúsené diamanty – dokonalé,nič naviac a o nič menej, čo by narúšalo ich dokonalosť. V skutočnosti sú v každom štáte rozdielne a s rozdielnou vymožiteľnosťou. Človek by potom povedal,že nie sú ako diamanty,ale sú uhnietené z blata a každá vládnuca skupina si uhnetie to,čo jej vyhovuje. Je obrovský chaos v zákonoch,že ani odborníci,ktorý sa im venujú celý život nevedia nájsť mnohokrát spoločné súhlasné stanovisko. Ako sa má potom orientovať občan,alebo cudzinec? Ale taká je už ľudská spoločnosť. Je v nej veľa rôznorodých záujmov a tým pádom aj napätí medzi rôznymi skupinami. Môžeme si zakrývať oči,že napätie tu nie je,ale to len klameme sami seba. Pnutia sú a sú držané pod pokrievkou,pretože máloktorá skupina sa vyjadrí otvorene,čo jej vadí na inej. Potom dochádza k tomu,že hrniec nahromadený tlak nevydrží a zrazu vybuche. Dôjde k takému,ako bola napr. genocída Arménov žijúcich v Turecku len preto,že niekto potreboval vinníka.(pozn. Turecko tesne predtým prišlo vo vojne za 1 týždeň o tretinu svojho územia)Všetci sú prekvapení,odkiaľ sa zrazu ten tlak zobral. On tam bol vždy,len sme si to nechceli priznať. Stačí sa pozrieť po svete,koľko je nenávisti a ku koľkým výbuchom nenávisti medzi rozdielnymi skupinami už došlo,dokonca aj skupín so spoločnými princípmi,ako majú rôzne náboženstké odnože. Človek by povedal,že ľudia nechcú dávať mier,nechcú dávať porozumenie,nechcú dávať toleranciu, ale brali by najradšej všetko,aj keď preto nič nespravili.
Správať sa oko typ človeka tzv. parazitus aureus (zlatý parazit) nie je zlatá stredná cesta,ale cesta úpadku,zániku. Bez práce nie sú koláče,ale súčasný svet ako keby mal zatemnený mozog a čakal na pečené kurčatá,ktoré budú padať z neba a keď nepadajú,je zle.
Lemmy
Zaslal: Ne august 23, 2015 10:03 am Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
V Európe je v súčasnosti výrazná protiislamská propaganda, čo zľahčuje netolerovanie zákonov o nediskriminácii náboženských slobôd,aj keď hlavným dôvodom odporu proti migrantom asi nie je náboženstvo,ale ich počet. Prečo neostávajú napr. V Turecku,kde by nemali s vyznávaním islamu žiadny problém?

Áno, veď Turecko je členom NATO, takže nemal by s tým byť problém.
Napríklad ako sa politik z SaS Ľubomír Galko vyjadril, tak si myslím, že by sme mohli napríklad aj v Turecku vytvoriť taký priestor pre nich.
Ľubomír Galko napísal(a):
Ak potrebujú pomoc, je tu EÚ a sú tu aj vojská NATO. Ľudí, ktorí do únie prichádzajú ilegálne, je potrebné obratom odviezť naspäť, odkiaľ prišli. Člny pašerákov treba nekompromisne potopiť. EÚ si musí v pobrežných častiach Afriky, kde sa nebojuje, prenajať územia a tam zriadiť utečenecké stanové tábory. Priamo v Afrike musí prebiehať individuálny poctivý azylový proces. A masívny prílev imigrantov do EÚ sa zastaví.

Zaslal: Po august 24, 2015 4:25 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):

Áno, veď Turecko je členom NATO, takže nemal by s tým byť problém.
Napríklad ako sa politik z SaS Ľubomír Galko vyjadril, tak si myslím, že by sme mohli napríklad aj v Turecku vytvoriť taký priestor pre nich.

Ďalší faktor,prečo by to bolo pre nich tam lepšie sú klimatické podmienky. Zatiaľ je veľa utečencov v západných krajinách v preplnených a z veľkej časti aj stanových táboroch,ktoré v zime určite nebudú vyhovovať. Mnohí z nich si ani nevedia predstaviť,aké bývajú zimy v týchto krajinách.Sú obavy zo vzniku rôznych epidémií chrípky,ktorú prisťahovalci nepoznajú. Včera opť zachraňovala talianska pobrežná stráž ľudí až z 22 plavidiel,predvčerom z 18.
Sýria je zdevastovaná a ľudia nevedia,čo robiť. Naivní povstalc i(alebo dobre platení žoldieri) destabilizovali celú prekvitajúcu krajinu. Hlupučkí ľudia,čo si myslia,že robia dobre pre štát,že niečo zmenia prevratom,keď sa dostanú k moci.Na to sú už ale pripravení iní a oni si ani neuvedomujú,ako boli zneužití,možno práve tými,ktorí sú ich skutoční a najväčší nepriatelia.Naivní ľudia,čo nemajú ani tušenia,ako sa riadi štát chcú prevziať moc? Naozaj ani netušia,v akom sú omyle. Strieľať zo samopalu dokáže aj malé decko ale štát treba budovať nie nivočiť.Mnohí si to vôbec neuvedomujú,aké obrovské škody tam robia. Včera som videl dokument zo Sýrie. Malé 11 ročné dieťa,detský vojak tam vystupoval,ako hrdina. Fajčil jednu cigaretu za druhou, hovoril,že pret.. všetky Asadove sestry,zabije Asada. Skutočne mal asi "dobrú" výchovu. Ani sa nečudujem,že to tam kolabuje.
Skeptik
Zaslal: Ne august 30, 2015 8:48 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Lemmy napísal(a):

Ľubomír Galko napísal(a):
Ak potrebujú pomoc, je tu EÚ a sú tu aj vojská NATO. Ľudí, ktorí do únie prichádzajú ilegálne, je potrebné obratom odviezť naspäť, odkiaľ prišli. Člny pašerákov treba nekompromisne potopiť. EÚ si musí v pobrežných častiach Afriky, kde sa nebojuje, prenajať územia a tam zriadiť utečenecké stanové tábory. Priamo v Afrike musí prebiehať individuálny poctivý azylový proces. A masívny prílev imigrantov do EÚ sa zastaví.

Vedeli ste, že asi pred 20 rokmi bol natočený film Der Marsch? Dej filmu je predobrazom súčasnej situácie, keď Európu zaplavujú utečenci. Vo filme milióny utečencov zaplavia Európu a vlády si so vzniknutou situáciou nevedia dať rady. Zasahuje vojsko. Tu ale film končí. Zdá sa, že niekto oprášil túto teóriu, všetko dokonale pripravil a spustil akciu. Je jasné, že také niečo masívne mohol spustiť len niekto silný, s veľkými prostriedkami. Prečo ľudia prichádzajú na takéto teórie, ako niekomu veľmi uškodiť a prečo ich aj uskutočnia? Odpoveď je jasná, nie však každému. Je ideálne rozoštvať tvojich nepriateľov proti sebe, nech sa zničia navzájom. Je ľahké naviesť zle vidiacich, naivných na zlú cestu. Stačí si získať ich dôveru a sami nakráčajú do priepasti. Jeden djihádista sa vyjadril, že zaplavia Európu svojimi ľudmi a tí potom na dohodnutý pokyn začnú akciu. To je ďalší aspekt, ktorý hovorí o príprave, djihádista si ale neuvedomuje, že je len nástroj, že patrí k tým slabo vidiacim, ktorí sa majú zničiť navzájom, aby profitoval tretí, ich ešte väčší nepriateľ.

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: