Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  O čom sa píše?  ~  Niečo tu nie je v poriadku

Lemmy
Zaslal: Ut marec 08, 2011 10:11 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6093 Bydlisko: Mám.
Krízy, vojny, korupcia, dlhy, chudoba, ničenie prírody…

Z-Day 2011 v Bratislave, 19. 3. 2011

Zaslal: Pi marec 16, 2012 2:22 pm Odpovedať s citátom
Nezabudnite!

Prvý Česko-Slovenský Z-Day 2012 sa uskutoční už zajtra.

Zaslal: Pi marec 16, 2012 2:29 pm Odpovedať s citátom
Podrobnosti o podujatí nájdete buď v článku Prvý Česko-Slovenský Z-Day 2012 alebo priamo na stránke The Zeitgeist Movement Česko-Slovensko.

Program. Wink

Zaslal: So marec 17, 2012 10:36 pm Odpovedať s citátom
Chcem oznámiť, že Slovenské filozofické združenie pri SAV a Katedra filozofie a dejín filozofie Filozofickej fakulty UK v Bratislave vás pozývajú na diskusiu ku knihe PhDr. Mareka Hrubeca, PhD. Od zneuznání ke spravedlnosti. Kritická teorie globální spoločnosti a politiky, ktorá sa uskutoční 20. marca 2012 (utorok) o 14.00 h v budove Filozofického ústavu SAV na Klemensovej ul. 19 v zasadacej miestnosti č. 94 (4. poschodie).

Viac v článku Kritická teória globálnej spoločnosti a politiky.

Zaslal: Pi máj 10, 2013 9:28 pm Odpovedať s citátom
ZDay sa uskutoční 11. mája 2013 od 9.30 do 18.00, v Akademickom konferenčnom centre v Prahe 1, Husova 4A.

Zaslal: So február 01, 2014 5:28 pm Odpovedať s citátom
Rozdiel medzi chudobou a minimálnou mzdou na Slovensku? 6 EUR!

Minimálna mzda je 352 eur. Hranica chudoby 346 eur. Čiže rozdiel medzi tým, keď ste už v úvodzovkách v pohode je kilogram kvalitnejšieho mäsa, jeden lístok do kina, či tri veľké maslá za mesiac. A to sme na tom boli ešte horšie.

www.europskenoviny.sk

Zaslal: Ut február 04, 2014 5:03 pm Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 647
Lemmy napísal(a):
Rozdiel medzi chudobou a minimálnou mzdou na Slovensku? 6 EUR!

Minimálna mzda je 352 eur. Hranica chudoby 346 eur. Čiže rozdiel medzi tým, keď ste už v úvodzovkách v pohode je kilogram kvalitnejšieho mäsa, jeden lístok do kina, či tri veľké maslá za mesiac. A to sme na tom boli ešte horšie.

www.europskenoviny.sk

Hlavný problém je maximálna mzda,pretože nespavodlivé obroské platy sú najväčšou príčinou všetkého zla. Keby neboli obrovské platy,tak by bolo dosť pre všetkých a spoločnosť by bola homogénnejšia,súdržnejšia.Raz k tomu určite dôjde,že bude určená aj maximálna mzda,lebo stále tu niekto reguluje len chudákov a bohatí,tí si okrem vysokých platov užívajú aj mnohé iné výhody,neplatia pre nich rovnaké zákony,ako pre iných.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lemmy
Zaslal: Ne august 17, 2014 11:18 pm Odpovedať s citátom
Občan Luxemburska má majetok v priemernej hodnote 215-tisíc eur a priemerná mzda je 4 274 eur a minimálna mzda 1 874 eur.

Občan Slovenska má majetok v priemernej hodnote 19-tisíc eur a priemerná mzda je 793 eur a minimálna mzda 338 eur.

Pozri: Soňa Pacherová, Pravda

Zaslal: Št apríl 20, 2017 6:56 pm Odpovedať s citátom
Matúš Kostolný napísal(a):
Reportér New York Times: Študenti zvládli akciu lepšie ako veľké strany.

Konečne sa Denník N ústami šéfredaktora vyjadril, že veľké politické strany a hnutia ako strana Sloboda a Solidarita, ktorej predsedom je Richard Sulík a hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO - NOVA), ktorého predsedom je Igor Matovič, sú nanič, neschopné strany v politike. Lebo tieto strany skúšali robiť škandály pred bytom predsedu vlády SR, a neuspeli. Aj v New Yorku to lepšie chápu, ako naši politici ako Sulík a Matovič, že študenti takéto protestné akcie zvládajú lepšie.

Je čas, aby sulikovci a matovičovci si sadli do školských lavíc, a učili sa, učili sa a učili sa. Rolling Eyes

Zaslal: Št apríl 20, 2017 10:37 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1569
Lemmy napísal(a):
Matúš Kostolný napísal(a):
Reportér New York Times: Študenti zvládli akciu lepšie ako veľké strany.

Konečne sa Denník N ústami šéfredaktora vyjadril, že veľké politické strany a hnutia ako strana Sloboda a Solidarita, ktorej predsedom je Richard Sulík a hnutie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO - NOVA), ktorého predsedom je Igor Matovič, sú nanič, neschopné strany v politike. Lebo tieto strany skúšali robiť škandály pred bytom predsedu vlády SR, a neuspeli. Aj v New Yorku to lepšie chápu, ako naši politici ako Sulík a Matovič, že študenti takéto protestné akcie zvládajú lepšie.

Je čas, aby sulikovci a matovičovci si sadli do školských lavíc, a učili sa, učili sa a učili sa. Rolling Eyes

Až na to, že tie decká podporil Soros Very Happy a mali nebývalé mediálne krytie. Navyše som s nimi viedol dialóg na fcb aj na blogovisku eNka a sú absolútne dezorientované až hlúpe. Na enku mi nakoniec zmazali všetky komentáre. Usvedčil som ich z nevedomosti

Tie decká boli len zneužité. Skutočnosť, že na tribúnu pustili Havrana, svedčí o tom, odkiaľ vetry duli. A peniaze.

Zaslal: Pi apríl 21, 2017 9:00 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Až na to, že tie decká podporil Soros Very Happy a mali nebývalé mediálne krytie. Navyše som s nimi viedol dialóg na fcb aj na blogovisku eNka a sú absolútne dezorientované až hlúpe. Na enku mi nakoniec zmazali všetky komentáre. Usvedčil som ich z nevedomosti

Tie decká boli len zneužité. Skutočnosť, že na tribúnu pustili Havrana, svedčí o tom, odkiaľ vetry duli. A peniaze.

Vidíš, si múdrejší než nejaký reportér z New York Times. Škoda ťa! Namiesto vypisovania hlúpostí do tohto fóra by si mal radšej rozdávať rozumy v New Yorku.
Eru

Zaslal: Pi apríl 21, 2017 9:42 pm Odpovedať s citátom
Lemmy napísal(a):
TvojOponent napísal(a):

Vidíš, si múdrejší než nejaký reportér z New York Times. Škoda ťa! Namiesto vypisovania hlúpostí do tohto fóra by si mal radšej rozdávať rozumy v New Yorku.
Eru

Very Happy Lemmy, Vy ste naozaj tak blbý, že z tej zmesi myšlienok nerozpoznáte, kedy si z vás robím prču? Very Happy

Zaslal: Pi apríl 21, 2017 9:51 pm Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Lemmy napísal(a):
TvojOponent napísal(a):

Eru

Very Happy Lemmy, Vy ste naozaj tak blbý, že z tej zmesi myšlienok nerozpoznáte, kedy si z vás robím prču? Very Happy

Omyl, robíš hlupáka len sám zo seba. Neboj sa, mne vyhovuje, že trepeš bludy. Aspoň mám ukážkového katolíka. Ironik

Zaslal: Ne apríl 23, 2017 7:28 am Odpovedať s citátom
Starý známy Starý známy
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 647
TvojOponent napísal(a):

Tie decká boli len zneužité.

S tým súhlasím. Mladí sú ľahko manipulovateľná masa, pretože ešte nemajú životné skúsenosti. Aj vojenskí páni radi velia mladým vojakom, pretože starší by mnohé veci nedokázali vykonať. Protest študentov mal asi skorej za cieľ prekryť iné dve zhromaždenia, odpútať pozornosť. Korupcia je síce tiež vážny dôvod na protest, ale z celého toho diania vyznelo, že mladí ani nevedeli poriadne, čo vlastne chcú. Bieda slovenskej politiky je ale oveľa širokospektrálnejšia a spočíva aj v tom, že úzka skupina ľudí, čo sa dostala k moci nemá dostatok kvalitných kádrov na posty, ktorých množstvo obsadili. Mnohokrát nemajú ani základné znalosti najnižšieho robotníka z odboru, ktorý riadia. Výsledok ich práce je preto katastrofálny. To ale nie je len slovenský problém. Sledujem to aj v iných štátoch, ako kvalita ľudí na postoch klesá a s nimi ide z kopca celé hospodárstvo. V podstate sa opakuje situácia z čias socializmu. Podstatné na to, aby človek zasadol do funkcie bolo vlastníctvo stranníckej knižky a následné dodržiavanie stranníckej línie. Teraz sú ľudia na postoch, majitelia určitej stranníckej knižky, ktorú až tak neukazujú povinní dodržiavať líniu monopolov. V podstate len plnia príkazy. Na to nemusia byť ani odborníci, stačí sa držať nalinkovanej čiary, čo nie je až taký problém. Globálne následky sú preto veľké.
Keď sa niekto tvári, ako majiteľ Zemegule, tak je to katastrofa. Udeľovať sám sebe vyššie právomoci, to je výsmech demokracii a nikto proti tomu v demokratickej krajine slobody nič nerobí. Sám potomok utečencov ide stavať plot v dĺžke ako od Moskvy po Madrid, aby zabránil príchodu iných za lacnou prácou. Kto vyhral vo vojne sever proti juhu? Otrokári, alebo ich protivníci zo severu? Keďže otrokárčina „ľuďom“ vonia, vyzerá to tak, že v skutočnosti vyhral juh a nielen v Amerike.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TvojOponent
Zaslal: Pi apríl 28, 2017 11:48 am Odpovedať s citátom
Lemmy... Ako chcete rozpoznať hlupáka, keď sám ste hlupák? Very Happy

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: