Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Etika humanizmu – humanistika  ~  Stephen Law: Boj o myslenie detí

Eupraxsofia je…

Áno, viem, o čom je reč  
0%
  [ 0 ]  0%

Čože? To som ešte nepočul  
0%
  [ 0 ]  0%

Celkom hlasov : 0
Lemmy
Zaslal: Ut marec 01, 2011 11:10 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6820 Bydlisko: Mám.
Stephen Law v knihe Boj o myslenie detí napísal(a):
Ako vychováme dobré deti? Ako pripravíme mravných občanov? . Ak ide o mravnú výchovu, väčšinu z nás priťahuje jedna z dvoch tradícií. Tieto tradície sa líšia východiskom, z ktorého máme mladých ľudí viesť k mravnosti. Jedna tradícia – nazvem ju autoritatívnou tradíciou – vraví, že správne je odvolať sa na tradíciu… Podľa tejto tradície vedie dobrá morálna tradícia mladých ľudí k tomu, aby prenechali vyššej autorite rozhodnutie, čo je pre nich dobré a čo je zlé.

Aký druh autority to má byť? Často je náboženská. Autoritou môže byť osobitná náboženská kniha ako Korán alebo Biblia.

1. Prečo niekto dá prednosť Koránu pred Bibliou?

2. Prečo niekto dá prednosť Koránu pred liberálnou humanistickou výchovou, napríklad eupraxsofiou?

O eupraxsofii sa zmieňuje napríklad Rastislav Škoda v článku Útoky na sekulárny humanizmus.

Zaslal: Št apríl 25, 2013 1:08 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6820 Bydlisko: Mám.
Aj občianskemu združeniu NIFMV z Košíc sa kniha Boj o myslenie detí páči. Uverejnili na svojej stránke úryvok z knihy. Knihu napísal Stephen Law a do slovenčiny ju preložili Rastislav Škoda a Matej Beňo.

Archív:

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: