Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Zväzok muža a ženy v ústave?

robi
Zaslal: St september 11, 2013 1:16 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Založený: 20 február 2007 Príspevky: 169
KDH má iniciatívu: dať manželstvo do ústavy:
Tuto:
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/292623-zvaezok-muza-a-zeny-v-ustave/

Pre KDH a RKC:

Manželstvá na Slovensku majú preto tak málo detí a preto sa rozpadajú nie že nemajú v ústave zakotvené právo na existenciu ale preto že z ústavy bolo vyškrtnuté právo na prácu a právo na ubytovanie.

Preto bolo za socializmu viacej detí ako dnes a ľudia sa aj menej rozvádzali a viacej sobášili.

Ale keď má niekto IQ húpacieho koníka tak mu to nevysvetlíš.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
robi
Zaslal: St september 11, 2013 1:37 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Riešenie situácie, prijať tento návrh spolu s právom na prácu a právom na byt.
robi
Zaslal: St september 11, 2013 1:46 pm Odpovedať s citátom
Známejší Známejší
Tým že to KDH nechce urobiť jasne dokazuje že jej snaha o uchovanie rodiny je falošná.
Lemmy
Zaslal: St september 11, 2013 3:23 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6925 Bydlisko: Mám.
Manželstvo už v ústave je.
Ústava Slovenskej republiky napísal(a):
Čl. 41
(1) Manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Zaručuje sa osobitná ochrana detí a mladistvých.
(2) žene v tehotenstve sa zaručuje osobitná starostlivosť, ochrana v pracovných vzťahoch a zodpovedajúce pracovné podmienky.
(3) Deti narodené v manželstve i mimo neho majú rovnaké práva.
(4) Starostlivosť o deti a ich výchova je právom rodičov; deti majú právo na rodičovskú výchovu a starostlivosť. Práva rodičov možno obmedziť a maloleté deti možno od rodičov odlúčiť proti vôli rodičov len rozhodnutím súdu na základe zákona.
(5) Rodičia, ktorí sa starajú o deti, majú právo na pomoc štátu.

Zaslal: Po január 22, 2018 5:05 pm Odpovedať s citátom
Ministerstvo vnútra napísal(a):
Ročne sa na Slovensku uzavrie 26 000 sobášov, z toho 12 000 je cirkevných.

Pritom 76 % občanov sa hlási k nejakej náboženskej organizácii. Len 13,4 % občanov sa nehlási k náboženským organizáciám.

Náboženské vyznanie sa charakterizuje nasledovne:

„Náboženským vyznaním je účasť na náboženskom živote niektorej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti a vzťah k tejto cirkvi alebo náboženskej spoločnosti.“

Zaslal: St január 24, 2018 9:39 am Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1751
Very Happy Porovnávate neporovnateľné. Ako keby ste porovnávali počet narodení s počtom nadýchnutí Very Happy Cirkevný sobáš môže mať každý len raz. Tú trápnosť na matrike, ktorú štát odkukal od Cirkvi, môžete mať nespočetne krát... Very Happy Logika nie je vaša silná stránka, že? Very Happy Very Happy Very Happy

Zaslal: St január 24, 2018 9:52 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Very Happy Porovnávate neporovnateľné. Ako keby ste porovnávali počet narodení s počtom nadýchnutí Very Happy Cirkevný sobáš môže mať každý len raz. Tú trápnosť na matrike, ktorú štát odkukal od Cirkvi, môžete mať nespočetne krát... Very Happy Logika nie je vaša silná stránka, že? Very Happy Very Happy Very Happy

Trepeš nezmysly! Trápny nelogický katolík!
Ouch

Čo ty vieš o logike, keď napíšeš taký nezmysel?

Zaslal: Št január 25, 2018 7:41 am Odpovedať s citátom
Very Happy Keby som tvrdil nezmysly, logicky by ste ma z nich usvedčili. Very Happy
To narážanie do steny Vám spôsobuje hlavybôľ... Shocked Very Happy

Zaslal: Št január 25, 2018 9:42 am Odpovedať s citátom
TvojOponent napísal(a):
Very Happy Keby som tvrdil nezmysly, logicky by ste ma z nich usvedčili. Very Happy
To narážanie do steny Vám spôsobuje hlavybôľ... Shocked Very Happy

Čo táraš za nezmysly, nejde o logiku, ale o to, že táraš od veci.
Uvažuj!

Viac sa uzatvára občianskych sobášov ako cirkevných. Pritom na Slovensku výrazne prevládajú tí, ktorí sa hlásia k nejakej náboženskej organizácii. Najviac k tej tvojej katolíckej. Sám by si mal logicky pochopiť, že aj katolíci neuzatvárajú cirkevné sobáše v takom hojnom počte, ale dávajú prednosť občianskemu obradu.

A tvoje pletky okolo toho sú na nič. Len trolluješ! Ty máš nejaký mentálny hlavybôľ, nie ja!!! Twisted Evil

Zaslal: Št január 25, 2018 10:59 am Odpovedať s citátom
Very Happy Logika už nie je vo vašej výbave?
Zaiste aj veriaci sa rozvádzajú. No druhý sobáš môžu robiť len na matrike Very Happy

Dobrého je vždy málo. Napodobením je ajajaj Very Happy

Vy sa, Lemmy, tešíte z toho, že mladým ľuďom sa rozpadávajú manželstvá? Možno by ste mali robiť aj nejakú reklamu, aby sa ľudia rozvádzali častejšie. Nech tie decká čím viac trpia. Možno by ste mali aj nejakú súťaž vyhlásiť. napríklad o knihu Nemnožme sa! pre toho, kto sa najviac krát rozvedie a odkopne svoju manželku ...

Zaslal: Ne júl 01, 2018 12:39 pm Odpovedať s citátom
Toto si archivujem, aby som sa k tomu už nemusel vyjadrovať.

Takto som reagoval na článok Katolíci nemohou mít na manželství patent, ktorý napísal Petr Tomek.
Lemmy napísal(a):
Katolíci ani nemajú na manželstvo patent. Manželstvo existovalo skôr ako vôbec vznikli nejaké etniká Izraelitov, takže kresťanstvo už len prebralo zvyk, ktorý bol starodávny, už dávno existoval pred vznikom kresťanstva, vrátane katolicizmu. A manželstvo oddávna sa nazýva vzťahom muža a ženy. Ak sa zavádza nový vzťah (muž – muž alebo žena – žena, i iné), tak zákonite by malo vzniknúť nové pomenovanie. A ideálne je: registrované partnerstvo. Pri manželstve je zbytočné vyhovárať sa na katolicizmus. Je to omyl, ktorý vznikol len tým, že dlhé storočia bolo v Európe prevládajúce kresťanstvo, najmä katolicizmus. Ale je to irelevantný argument.

Prišla reakcia.
Toli napísal(a):
Jenže právě to slovo registrované velmi vadí,registrují se auta nebo popelnice ale ne lidi.

Lemmy napísal(a):
Toli, ale to vadí len hlupákom, ktorí nevedia, že aj ľudia sa registrujú. Človek pri narodení dostane rodné číslo, a to je registrácia na matrike. Dostane občiansky preukaz, dostane cestovný pas. Ľudia sú rôzne registrovaní. Najhoršie so slovom manželstvo je to, že ho hlupáci idú znásilniť podobne ako hlupáci znásilňujú slovo zviera. Odvždy slovo zviera znamenalo väčšie živočíchy (okrem človeka). Napríklad levy, mamuty. Neskôr sa to rozšírilo aj na zvieratká (napríklad myši). Ale nikdy nie na človeka. Iba v prenesenom, pejoratívnom, význame. Chcú vari dnešní hlupáci preniesť slovo manželstvo do pejoratívneho, hanlivého, významu aj pre homosexuálne vzťahy, partnerské zväzky? Kam sú hlupáci ochotní v znásilňovaní slov až zájsť? Znásilňujú slová, až tie slová nakoniec stratia svoju hodnotu. Len nech si homosexuáli uvedomia, že manželstvo je vzťah muža a ženy, a nech si oni pre seba vymyslia nové slovo, ak sa im nepáči slovné spojenie: registrované partnerstvo!

Naposledy upravil Lemmy dňa Št júl 05, 2018 8:50 pm, celkom upravené 1 krát.

Zaslal: Ne júl 01, 2018 2:38 pm Odpovedať s citátom
Shocked Lemmy, vy nazývate homosexuálov hlupákmi? Shocked
Vari nie je manželstvom vzťah jedného muža a štyroch žien, ak sa za manželstvo vyhlási? Very Happy

Zaslal: Ne október 07, 2018 10:05 am Odpovedať s citátom
V Rumunsku sa dnes 7. 10. 2018 koná referendum o zmene ústavného zákona definujúceho manželstvo. Ide o zákon, ako sa nedávno zmenil aj na Slovensku, keď sa v Ústave SR zadefinovalo manželstvo ako zväzok muža a ženy.

Zaslal: Ne október 07, 2018 3:40 pm Odpovedať s citátom
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 972
Lemmy napísal(a):
V Rumunsku sa dnes 7. 10. 2018 koná referendum o zmene ústavného zákona definujúceho manželstvo. Ide o zákon, ako sa nedávno zmenil aj na Slovensku, keď sa v Ústave SR zadefinovalo manželstvo ako zväzok muža a ženy.

Je tu ale jeden háčik, právnici to vedia so slovíčkami. Čo ak sa niekto vyhlási napr. za muža, aj keď ním nie je, pretože o takých možnostiach sa teraz tiež hovorí. Potom je taký zákon obídený, jednoducho ich oviali, ako vietor múku a našli si cestičku, ako si svoje presadiť. Keby sa nebolo o takom hlasovalo, menšina by nemala ani možnosť na návrh nejakého zákona, ale keďže sa väčšina dala naivne strhnúť, vlastne im umožnili dosiahnuť svoj cieľ.

Zaslal: Ne október 07, 2018 3:54 pm Odpovedať s citátom
Skeptik napísal(a):
Je tu ale jeden háčik, právnici to vedia so slovíčkami. Čo ak sa niekto vyhlási napr. za muža, aj keď ním nie je, pretože o takých možnostiach sa teraz tiež hovorí.

A čo navrhuješ? Aby dali do zákona. Konkrétne vizuálne obrázky mužského a ženského pohlavia? Už potom budeš spokojný?

Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 2
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Pridať novú tému

Prejdi na: