Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Polemika o viere a ideológii  ~  Odluka cirkví od štátu

Lemmy
Zaslal: St máj 18, 2016 2:39 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6838 Bydlisko: Mám.
TvojOponent napísal(a):
Tiež by ma to zaujímalo.
Otázka však na ateistov je stále nezodpovedaná. Kedy vrátite cirkvi všetok nakradnutý majetok a odškodníte veriacich za všetky príkoria?

To nie je otázka na ateistov, pretože parlament už vydal vyhlásenie, že reštitúcie sú ukončené. A v parlamente o tom nerozhodli ateisti, iba ak ateisti z KDH. Laughing

Zaslal: St júl 06, 2016 1:35 am Odpovedať s citátom
Ondrej Putra napísal(a):
Keď chcel Fico odluku cirkvi od štátu, tak v pastierskom liste upozorňovali, aby ľudia nevolili Smer a ANO.

Kedy chcel Fico odluku?

Zaslal: St júl 06, 2016 9:45 pm Odpovedať s citátom
Založený: 15 jún 2012 Príspevky: 1750
Lemmy napísal(a):
Ondrej Putra napísal(a):
Keď chcel Fico odluku cirkvi od štátu, tak v pastierskom liste upozorňovali, aby ľudia nevolili Smer a ANO.

Kedy chcel Fico odluku?

A v ktorom pastierskom liste boli spomínané strany Smer a ANO? Very Happy

Zaslal: Po október 08, 2018 11:04 am Odpovedať s citátom
Pokrytecká vláda!!!
Eduard Chmelár napísal(a):
RÓMOVIA NEPOTREBUJÚ VIAC FARÁROV, ALE VIAC UČITEĽOV

Vláda na svojom výjazdovom zasadnutí v obci Ploské ponúkla cirkvám, že im zaplatí zvýšený počet kňazov, ktorí budú ochotní pracovať v rómskych komunitách. Keď som to počul, neveril som vlastným ušiam. Poznám situáciu v rómskych osadách veľmi dobre, dôverne som sa s ňou zoznámil vo Vrbnici, Rudňanoch a na iných miestach, a viem, že títo ľudia potrebujú v prvom rade prácu, školy pre deti, pitnú vodu, kanalizáciu, odvoz smetí a mnoho iných vecí, nie kázanie. Toto je len ďalší krok k čoraz užšiemu prerastaniu štátu a cirkví, ktoré je v príkrom rozpore s článkom 1 Ústavy Slovenskej republiky. Nemám nič proti cirkvám, mám v úcte všetky náboženstvá a svetonázorové smery, ale vždy budem vystupovať proti klerikalizmu – zneužívaniu náboženstva na politické ciele. Vláda takýmto krokom len zakrýva svoju bezradnosť, neschopnosť alebo neochotu riešiť pálčivé problémy rómskeho etnika, ktoré vyvolávajú čoraz väčšiu nervozitu aj medzi majoritným obyvateľstvom. Chce ich nanajvýš držať na uzde, ale to je časovaná bomba. Farár nevymaní toto etnikum z chudoby, nenahradí vajdu, ktorý mal jediný autoritu urobiť v takejto komunite poriadok, nemôže byť alternatívou za neexistujúci plán, ako tento problém vyriešiť komplexne.

Zhodou okolností v tom istom čase, ako Pellegriniho kabinet oznámil tento nápad, som sa neďaleko odtiaľ v Slanskom Novom Meste stretol so starostami obcí z okolia Košíc. Bolo to veľmi podnetné, užitočné a milé stretnutie, lebo ako ľavicový kandidát na prezidenta republiky sa zaujímam predovšetkým o problémy bežných ľudí ohrozených týmto ekonomickým systémom a chcem prenášať tieto témy ako podnety do veľkej politiky. Zaujala ma skúsenosť niektorých starostov s riešením týchto citlivých otázok. V médiách sa spomína len príklad starostu Spišského Hrhova Vladimíra Ledeckého (všetci vieme prečo – jeho dcéra je asistentkou Andreja Kisku a úradujúci prezident ho ťahá do svojej pripravovanej strany), ale na Slovensku je nemálo starostov, ktorí sa s týmito úlohami boria statočne a čo je najdôležitejšie – majú výsledky. Príkladom môže byť aj starosta Bidoviec Viliam Bačo. Bývalý policajt (na snímke druhý sprava) je tvrdý a otvorený chlapík, s Rómami (ktorých má v obci takmer štvrtinu) sa nemazná, ale namiesto hlúpych rasistických rečí, ktorých počujeme všade neúrekom, im chce úprimne pomôcť. Nedal im nič zadarmo, ak chceli nové byty, museli si ich sami postaviť. Dnes bývajú v čistom, takto získané obydlia si viac vážia a starajú sa o ne, starosta sa postaral aj o novú cestu do osady, vďaka čomu sa tam ľahšie dostane sanitka i školský autobus. Tárajov, ktorí majú silné reči a vždy zaručene „vedia“, čo majú robiť, je na Slovensku strašne veľa. Starostov, za ktorých hovoria výsledky, však už oveľa menej. Takýchto ľudí treba pozorne počúvať, od takýchto ľudí treba získavať skúsenosti, s takýmito ľuďmi treba pripraviť riešenie, ktoré odstráni tento dlhodobý problém systémovo, zákonne a hlavne účinne.

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 18 z 18
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 16, 17, 18
Pridať novú tému

Prejdi na: