Obsah fóra Diskusne forum humanistov
Autor Správa

<  Veda a jej význam v spoločnosti  ~  Vegánstvo – pre a proti

Lemmy
Zaslal: So február 19, 2011 10:30 am Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 17 január 2007 Príspevky: 6129 Bydlisko: Mám.
Pre a proti v diskusii Sally Fallonovej a Bruce Friedricha. Sally Fallonová vysvetľuje prečo podľa jej názoru nie je vegánstvo vhodným spôsobom stravovania, Bruce Friedrich oponuje jej argumentom a vysvetľuje prednosti vegánstva.
Sally Fallonová napísal(a):
Vegáni tvrdia, že ich životný štýl je zdravší, ohľaduplnejší k zvieratám a lepší pre životné prostredie.

Vedecké poznatky ako aj tradičné poznanie našich predkov však hovorí niečo iné – produkty zvierat sú z dlhodobého hľadiska pre ľudské zdravie nevyhnutnými. Štúdie stravovacích návykov prírodných kultúr ukazujú, že úplné vegánstvo sa v žiadnej z nich prakticky nevyskytuje.

Bruce Friedrich napísal(a):
Po mnohých rokoch skúmania tejto témy som dospel k poznaniu, že najlepším spôsobom stravovania pre ľudí, ktorým záleží na zvieratách, životnom prostredí a vlastnom zdraví je vegánstvo.

To som len vybral vety, aby bolo s čím začať diskusiu. Je potrebné si prečítať celú ich výmenu názorov. Nachádza sa na stránke Kruh života, stránke pre otvorenú myseľ.

Zaslal: Št február 16, 2017 9:28 pm Odpovedať s citátom
Nový Nový
Založený: 14 február 2017 Príspevky: 4
Sally Fallonová napísal(a):
produkty zvierat sú z dlhodobého hľadiska pre ľudské zdravie nevyhnutnými. Štúdie stravovacích návykov prírodných kultúr ukazujú, že úplné vegánstvo sa v žiadnej z nich prakticky nevyskytuje.

Naši predkovia žili v jaskyniach, umývali sa v potoku, nemali zateplené domy, teplú vodu a obchody, supermarkety a hypermarkety plné vegánskych výrobkov. Ak nejaké malé skupiny predkov z rôznych existenčných problémov žili vegánsky, mali s najväčšou pravdepodobnosťou zdravotné problémy vzniknuté z nedostatku niektorých živín, napríklad vitamínu B12. Dnes vôbec nič z toho neplatí.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť WWW stránky autora
Skeptik
Zaslal: Pi február 17, 2017 6:30 pm Odpovedať s citátom
Súčasť inventára Súčasť inventára
Založený: 25 december 2013 Príspevky: 676
hayduke napísal(a):

Naši predkovia žili v jaskyniach, umývali sa v potoku, nemali zateplené domy, teplú vodu a obchody, supermarkety a hypermarkety plné vegánskych výrobkov. Ak nejaké malé skupiny predkov z rôznych existenčných problémov žili vegánsky, mali s najväčšou pravdepodobnosťou zdravotné problémy vzniknuté z nedostatku niektorých živín, napríklad vitamínu B12. Dnes vôbec nič z toho neplatí.

hayduke, tu ti musím oponovať. Niektorí ľudia aj v súčasnosti žijú horšie, ako pred 2000 rokmi. Stačí sa prejsť po Slovensku s otvorenými očami. Aj napriek výdobytkom civilizácie sa zvýšenie úrovne života mnohých ani nedotklo.
Zobraziť informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu

Časy uvádzané v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1
Pridať novú tému

Prejdi na: